LR 12. Saeimas deputāta Valdisa Kalnozolsa iesniegums


Valdisa Kalnozolsa iesniegums
Iesniegums

Pamatojoties uz to, ka Veselības ministrija 2014/2015 ir izstrādājusi veselības veicināšanas plānu "VESELS!" 2015.-2065, kura ir prezentēta sabiedrībai un Saeimas frakciju deputātiem, pie kuras izstrādes ir patērēts milzīgs laiks un nodokļu maksātāju nauda.

Lūdzu, līdz 2017.gada 17. novembrim sniegt informāciju, kāpēc Veselības ministrija ignorē šo izstrādāto veselības aizsardzības ilgtermiņa plānu “Latvijas veselības platforma 2015-2065”, kuras mērķis ir vesela tauta un slimību ārstēšanai novirzīto nodokļu maksātāju naudas samazinājums ilgtermiņā? Lūdzu informēt par dotā dokumenta statusu Veselības ministrijā un atbildīgajām personām, kuru pienākumos ir dotā platformas realizācija, tai skaitā plānotā nepieciešamā finansējuma piesaiste.

Lūdzu sniegt skaidrojumu, kā pie Veselības ministrijas budžeta pieauguma par 20% neatradās vismaz 1% Latvijas veselības platformas realizācijai atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātiem dokumentiem?

Lūdzu sniegt skaidrojumu, kāpēc farmācijas uzņēmējdarbības atbalstam no Veselības ministrijas budžeta tiek atrasta iespēja novirzīt vismaz 10% no ministrijas budžeta, bet Latvijas veselības platformai 2015-2065 no 2015.gada nav vispār novirzīti līdzekļi?

Kāpēc Veselības ministrijas prioritāte ir cīņa ar sekām, tādā veidā novirzot simtiem miljonu eiro nodokļu maksātāju naudas ārzemju farmācijas uzņēmumu atbalstam, bet novārtā ir atstāta veselīguma veicināšana.

Labklājības ministrijas dati rāda, ja 2014. gadā slimības pabalsts tika piešķirts 222 900 gadījumos, tad 2016. gadā 276 400 gadījumos. Izdevumi slimības pabalstiem 2014. gadā bija 82,2 miljoni eiro, bet 2016. gadā - jau 134,8 miljoni eiro. Kas liecina, ka mēs no gada uz gadu paliekam slimāki. Diemžēl Veselības ministrijas prioritāte ir cīnīties ar šīm sekām, katru gadu palielinot šo statistikas rādītāju, nevis risināt problēmu saknē.

Kā Latvijas Zaļās partijas ( LZP) biedrs, aicinu Latvijas Zaļās partijas virzīto Veselības ministri Andu Čakšu iestāties Latvijas Zaļajā partijā, tā samazinot nesaprašanos par Latvijas Zaļās partijas domē un valdē apstiprinātiem Veselības aizsardzības ilgtermiņa plāniem.

Atsauksmes:

http://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/4733_veselibas_ministrs_sabiedribas_veseliba_ir_ari_katra_pasa_at

http://www.vm.gov.lv/images/userfiles/aktualitates/vesels_20152065_2.pdf

LR 12. Saeimas deputāts
Valdis Kalnozols
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija