Trauksmes cēlējs var būt jebkurš no mums!

27.septembrī ar svinīgu pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklājām izstādi TRAUKSMES CĒLĒJS VAR BŪT JEBKURŠ NO MUMS! Izstādē apkopoti deviņu trauksmes cēlēju stāsti no Latvijas, ASV, Francijas, Luksemburgas un Zviedrijas. Ar izstādes palīdzību vēlamies sabiedrībā vairot izpratni par iespējām celt trauksmi un par to, kādus pārkāpumus palīdzējuši atklāt un kādas pozitīvas pārmaiņas radījuši trauksmes cēlēji ar savu drošsirdīgo rīcību.

Līdz 12.novembrim izstāde apskatāma Finanšu ministrijā, pēc tam tā ceļos uz Valsts ieņēmumu dienestu un citām valsts iestādēm un publiskām vietām Rīgā. Izstādes digitālā versija pieejama mājas lapā www.celtrauksmi.lv līdz ar norādēm par to, kam un kādā veidā ziņot par novērotajām nelikumībām. 

Izstāde tapusi ar ASV vēstniecības atbalstu, sadarbībā ar pretkrāpšanas kustību “#Atkrāpies!”. 

Paveiktais

Delna vērsa Saeimas uzmanību uz nepilnībām trauksmes cēlēju aizsardzības likumprojektā

Starptautiskajā konferencē “Trauksmes celšanas veicināšana un trauksmes cēlēju aizsardzība”, kas 9.oktobrī notika Saeimā, Delna aicināja noteikt sankcijas darba devējam par izrēķināšanos ar trauksmes cēlējiem un uzsvēra nepieciešamību Latvijā veidot vienu atbildīgo iestādi darbam ar trauksmes cēlējiem un viņu ziņojumiem, paredzot tam valsts budžeta līdzekļus.

Delna Saeimā iestājās par balsojuma "atturos" atcelšanu un atklāti ievēlētu valsts prezidentu

Septembrī Delna atbalstīja žurnāla IR Saeimā iesniegto 10 989 Latvijas pilsoņu kolektīvo iniciatīvu “Likvidēsim iespēju Saeimas deputātiem balsojumos atturēties”. Iniciatīva nodota Saeimas Juridiskajai komisijai, kura to skatīs kopā ar citiem piedāvātajiem uzlabojumiem Saeimas kārtības rullim. Arī Delnas Saeimā iesniegtā iniciatīva par atklāti vēlētu valsts prezidentu, ko atbalstīja 11 tūkstoši iedzīvotāju, nodota Juridiskās komisijas darba grupai, kurai jāsniedz atbilde līdz š.g. 1.decembrim.  

Kopā ar Rīgas Juridisko augstskolu apmācīti ukraiņi

Sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu, septembrī Delna organizēja apmācības 20 Ukrainas valsts un nevalstiskā sektora pārstāvjiem par pretkorupcijas un trauksmes celšanas jautājumiem. Lekcijas notika Rīgā un Kijevā. Projektu finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un USAID.

Integritātes pakta ietvaros Delna uzrauga Rīgas satiksmes atkārtoti izsludināto iepirkumu 

Iepirkums “Par būvprojekta izstrādi jaunas tramvaju infrastruktūras posma izbūvei un esošas tramvaju līnijas pārbūvei” organizēts sarunu procedūras ceļā un tam saņemti trīs pieteikumi. Kopš pieteikumu atvēršanas 12.septembrī Delna uzrauga informācijas precizēšanas un apkopošanas procesu par pretendentu kvalifikācijas prasību izpildi. Delnas mājaslapā ievietota interaktīva laika josla, kurā apkopoti padarītie, aktuālie un plānotie darbi Integritātes pakta projekta ietvaros.

Drīzumā

Delna iesūdzējusi tiesā Aivaru Lembergu

Delna iesniegusi prasību Ventspils tiesā pret Aivaru Lembergu par nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos par tām, kā arī par nepamatotu un godu un cieņu aizskarošu viedokli. Pirmā tiesas sēde notiks 23.novembrī plkst.11.00 Katrīnas ielā 14, Ventspilī, tiesas zālē Nr.17.

Delnas padome uzsākusi veidot Latvijas Pretkorupcijas aliansi

Alianses mērķis ir atklāt un novērst korupciju un tā paredzēta starp uzņēmējiem un sabiedrību ar trauksmes celšanu kā vienu no galvenajiem līdzekļiem. Kopš 2017.gada vidus Delnas padome sagatavojusi projekta plānu un sākusi uzrunāt potenciālos morālos un finansiālos atbalstītājus. Nākamajā posmā Delna vērsīsies pie sabiedrības, lai aliansē iesaistītu arvien vairāk sabiedroto visā Latvijā. 

Aicinām arī Jūs pārdomāt, kā visi kopā un katrs atsevišķi varam iesaistīties alianses darbā. Savas idejas lūgums sūtīt uz e-pastu ti@delna.lv.

Decembrī Delna publicēs ziņojumu par Latvijas lomu starptautiskajās naudas atmazgāšanas shēmās

Ziņojumā apkopotas pētniecisko žurnālistu pēdējā laikā atklātās naudas atmazgāšanas shēmas, kurās iesaistīti Latvijas uzņēmumi vai bankas, analizēta starpniecības firmu loma, kā arī izvērtēti naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumi, sniedzot rekomendācijas procesa pilnveidei.

Jaunumi Delnā un Transparency International

Par jauno Transparency International padomes priekšsēdētāju ievēlē argentīnieti Deliju Fereiru Rubio (Delia Ferreira Rubio) 

12.-15.oktobrī Delna piedalījās starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International (TI) gada sapulcē Berlīnē, kā TI Latvijas nodaļa. Par organizācijas padomes priekšsēdētāju tika ievēlēta D.F.Rubio - bijusī Argentīnas nodaļas vadītāja un TI padomes locekle no 2008 līdz 2011.gadam. Delija bijusi arī Argentīnas valdības padomniece un starptautisko organizāciju konsultante pretkorupcijas jautājumos, viņai ir doktora grāds tiesību zinātnē.

Delnas biedru sapulce apstiprina statūtu grozījumus un pieņem ētikas kodeksu

5.oktobra Delnas biedru sapulcē bija pārstāvēti 55 no 88 Delnas biedriem (22 klātienē un 33 ar pilnvarām). Sapulce vienbalsīgi pieņēma grozījumus Delnas Statūtos un apstiprināja jauno Ētikas kodeksu. Par Nominācijas komitejas biedriem ievēlēja Jāni Bernātu un Loru Egli, trešo komitejas locekli piesaistīs Delnas padome.

Delnas padome no 30.septembra pārtrauca darba attiecības ar direktoru Jāni Volbertu

Gala lēmumu Padome pieņēma vienbalsīgi 5.septembra sēdē, atbilstoši Biedrību un nodibinājumu likuma 45.panta otrai daļai un Delnas Statūtu 13.1 d) punktam, un no 1.oktobra iecēla Lieni Gāteri par direktora pienākumu izpildītāju. Padomi neapmierināja direktora attieksme un pienākumu pildīšana, kas bija novedusi Delnu pie kritiskas finanšu situācijas.

Delnas padome un darbinieki izsaka vislielāko atzinību un pateicību atbalstītājiem par dāsno atsaucību līdzekļu piesaistes akcijā!

Padomes sēdē 14. augustā direktors paziņoja, ka septembra beigās paredzama negatīva naudas plūsma bez plāna, kā to risināt. Padome 22.augustā sagatavoja līdzekļu piesaistes akciju un 28.augustā uzrunāja pirmos potenciālos atbalstītājus. Akcijas mērķis bija savākt 10 000 eiro līdz septembra beigām. Ziedojumi turpināja ienākt pēc tam, un 31. oktobrī 56 atbalstītāji bija saziedojuši Delnai 18 545 eiro. Viens no ziedojumiem bija 7000 eiro, to neskaitot, vidējais viena ziedojuma apmērs pārsniedza 200 eiro. 

Piedalies Delnas darbā!

Tikai sadarbībā ar domubiedriem spējam vairot neiecietību pret korupciju un sekmēt atklātākas sabiedrības veidošanu - kopā esam stiprāki par korumpantiem! 

Kļūsti par Delnas biedru! Biedri ir organizācijas kodols. Pievienojies Delnai, ja atbalsti mūsu mērķus, idejas un vērtības!

Kļūsti par Delnas brīvprātīgo! Dažāda vecuma brīvprātīgie darbinieki un praktikanti no Latvijas un ārvalstīm sniedz nenovērtējamu atbalstu Delnas ikdienā. Sūti īsu motivācijas aprakstu uz e-pastu ti@delna.lv un uzzini, ko nozīmē darbs nevalstiskajā organizācijā.

Ziedo Delnai un atbalsti Delnas ikdienas darbu, kas sniedzas ārpus dažādu fondu finansētajām projektu aktivitātēm. Gandrīz 50% no Delnas biroja darbinieku nostrādātajām stundām ir pro bono darbs. Ziedojumi ļauj Delnai skaļi un efektīvi reaģēt uz aktuāliem notikumiem. Aicinām katru no jums apsvērt iespēju atbalstīt Delnu ar regulāru ikmēneša maksājumu! 

Seko Delnas darbam sociālajos tīklos: FBTWINSTAGRAMYOUTUBE - uzzini jaunumus un palīdzi izplatīt informāciju.

Sabiedrība par atklātību - Delna ir Latvijas vadošā nevalstiskā organizācija pretkorupcijas jomā un veic tiesību „sargsuņa” un trauksmes cēlēja lomu. Delnas mērķis ir veidot atklātu, taisnīgu un demokrātisku sabiedrību, kas ir brīva no korupcijas valsts pārvaldē, politikā, valsts un privātajā sektorā, kā arī personu savstarpējās attiecībās.
 

Sabiedrība par atklātību - Delna
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija