Latvijas komersanti ir spējīgi būt sekmīgi tiesvedībās pat valstīs ar atšķirīgu tiesību sistēmu

Šajās dienās noslēdzās tiesvedības process, kurš ir guvis plašu publicitāti Latvijā un ārvalstīs un kuros prasītājs ir Latvijas pilsonis, – tā pamatā bija Latvijā pazīstamā uzņēmēja un Baltic International Bank akcionāra Valērija Belokoņa prasība pret futbola kluba "Blackpool" īpašniekiem Oistonu ģimeni. Anglijas Augstā tiesa ir lēmusi, ka Oistonu ģimenei ir jāatpērk V.Belokoņam piederošās kluba akcijas par vairāk nekā 31 miljonu sterliņu mārciņu. Lai gan šajā tiesvedībā neesmu bijis tieši iesaistīts, tomēr vērojot šo procesu no publiski pieejamās informācijas perspektīvas, radās zināmas pārdomas.

Latvijas komersanti arvien aktīvāk veic komercdarbību ārpus Latvijas teritorijas, un tas nenoliedzami rada ne tikai jaunas attīstības iespējas, bet arī zināmus riskus. Būtiska nozīme ir konkrētās valsts komercdarbības vides, tradīciju, normatīvā regulējuma pārzināšanai, kā arī sadarbības partneru izvēlei.

Runājot par Valērija Belokoņa un Oistonu ģimenes tiesvedību, futbola kluba “Blackpool” līdzīpašnieki Oistonu ģimene acīmredzot uzskatīja, ka investors no Latvijas nebūs spējīgs nodrošināt savu interešu aizstāvību Lielbritānijā. Tomēr, kā redzams no sprieduma, pēc vairāku gadu tiesvedības Lielbritānijā tiesa ir taisījusi spriedumu, ar kuru ir apmierināta Valērija Belokoņa prasība par aizskarto mazākuma akcionāra tiesību aizsardzību, atlīdzinot V.Belokoņam nodarītos zaudējumus.

Tas apliecina, ka tiesa ir bez aizspriedumiem, vispusīgi un rūpīgi izvērtējusi lietas apstākļus un atzinusi, ka Valērijs Belokoņs ir veicis būtisku ieguldījumu šī futbola kluba attīstībā un Oistonu ģimenei ir jāatpērk šīs akcijas par vairāk nekā 31 miljonu sterliņu mārciņu. Šīs lietas iznākums apliecina arī, ka nav nozīmes investora izcelsmes valstij un Latvijas komersanti ir spējīgi ne tikai sekmīgi veikt komercdarbību, bet arī būt sekmīgi tiesvedībās pat valstīs ar atšķirīgu tiesību sistēmu, šajā gadījumā – Lielbritānijā.

Tātad jāsecina, ka Valērija Belokoņa un futbola kluba „Blackpool” līdzīpašnieku Oistonu ģimenes tiesvedībā būtiska loma bija pareizas stratēģijas izvēlei, Latvijas speciālistiem sadarbojoties ar augsti kvalificētiem Lielbritānijas advokātiem, kuri profesionāli un prasmīgi nodrošināja V.Belokoņa interešu pārstāvību Lielbritānijas tiesā.

Modris Supe, zvērināts advokāts
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija