LRA/LA aicina sasaukt Rīgas domes ārkārtas sēdi par skandalozo stāvvietu mobilās aplikācijas projektu

"Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai" (LRA/LA) Rīgas domes frakcija ir sagatavojusi ierosinājumu sasaukt Rīgas domes ārkārtas sēdi, kurā izskatītu skandalozo Rīgas Satiksmes projektu par mobilās aplikācijas izveidi Rīgas pašvaldības autostāvvietās.

Ierosinājumu ir atbalstījušas arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP), "Vienotība" (V), Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) Rīgas domes frakcijas un šīs nedēļas laikā tiks savākti nepieciešamie paraksti ārkārtas sēdes sasaukšanai.

Atgādinām, ka 6. septembrī pēc Rīgas domes opozīcijas partiju ierosinājuma tika sasaukta Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēde, lai uzklausītu ziņojumu par 8,7 miljonu eiro projektu viedo autostāvvietu sistēmas izveidei. Taču, tā kā Rīgas domes valdošās koalīcijas partiju pārstāvji uz sēdi neieradās, sēde nenotika, jo netika nodrošināts kvorums.

LRA/LA frakcija norāda, ka sagatavotais lēmuma projekts atsaucas uz Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 3.pantu, kas nosaka pienākumu pašvaldībai un tās kapitālsabiedrībām racionāli un lietderīgi rīkoties ar mantu un finanšu līdzekļiem un pārliecināties, vai izvēlētais ceļš ir iespējami taupīgākais un efektīvākais. Lēmuma projekts uzdod "Rīgas Satiksmei" detalizēti informēt par projektu, tā īstenošanas ieguvumiem un iegādāto tehnoloģiju plānotajiem uzturēšanas izdevumiem.

"Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas lēmums par vairāk nekā 8 miljonu eiro vērtu projektu tika pieņemts pilnīgi bez nepieciešamā ekonomiskā izvērtējuma. Publiski pieejamā informācija rada šaubas par "nanoūdens" afēras apmēriem līdzīgu izšķērdēšanas gadījumu. Opozīcija sasauc ārkārtas domes sēdi, lai panāktu domes rīcības atbilstību likumam," uzsver Juris Pūce, LRA/LA frakcijas Rīgas domē vadītājs.

 

Juris Pūce, Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai frakcijas priekšsēdētājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana