VID nerēķinās ar pieņemtā lēmuma sekām saistībā ar ss.lv darbības apturēšanu

Partija "Latvijas attīstībai" vērsusies pie Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores Ilzes Cīrules, aicinot skaidrot portāla ss.lv saimnieciskās darbības apturēšanu.

Publiski plaši izskanējis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmums apturēt portāla ss.lv īpašnieku saimniecisko darbību, to argumentējot ar portāla īpašnieku nepietiekamu sadarbību ar VID.

Partijas vadītājs Juris Pūce skaidro, ka, balstoties uz publiski pieejamo informāciju, ir nopietnas šaubas, vai VID ir ievērojis labas pārvaldības un samērīguma principus lēmuma pieņemšanā.

“21. gadsimtā ievērojama daļa jebkuras, arī nereģistrētās, saimnieciskās darbības notiek izmantojot arī interneta piedāvātās iespējas. Ir skaidrs, ka ēnu ekonomikas samazināšana un apkarošana Latvijai ir vitāli svarīga. Taču VID agresīvā rīcība, neņemot vērā to, ka uzņēmējs ir veicis nodokļu maksājumus, apdraud tūkstošiem nodokļu maksātāju, kas izmanto portālu www.ss.lv savai legālai uzņēmējdarbībai,” skaidro partijas vadītājs.

Attiecībā tieši uz lietoto auto tirdzniecību, Pūce norāda, ka visi darījumi ar transportlīdzekļiem tiek reģistrēti CSDD reģistros un šie dati ir brīvi pieejami VID.

“Diemžēl VID neskaidro, vai ir lietojuši CSDD reģistros pieejamos datus, lai noteiktu “pelēkajā sektorā” strādājošos lietoto auto tirgotājus un sodītu tos par nelegālo darbību. “ akcentē Pūce.

“Mēs aicinām VID ģenerāldirektori skaidrot, vai VID ir vērtējuši pieņemtā lēmuma atbilstību samērīguma principam un tā ietekmi uz Latvijas uzņēmējdarbības vidi, kā arī jau manis pieminēto CSDD reģistru izmantošanu, lai noteiktu nelegālas uzņēmējdarbības pazīmes,” tā “Latvijas attīstībai” vadītājs. 

Par partiju "Latvijas attīstībai"

Partija "Latvijas attīstībai" ir labēja liberāla, Rietumu izvēles partija, kas apvieno rīcībspējīgus un profesionālus cilvēkus, kuri ir gatavi uzņemties atbildību un īstenot valsts attīstībai un izaugsmei nepieciešamās reformas. Mūsu valsts iedzīvotāju labklājība un vēlme saistīt savu nākotni ar Latviju ir svarīgākais rādītājs, kuru mēs izvirzām, vērtējot īstenojamās politikas rezultātus.

Juris Pūce, partijas "Latvijas attīstībai" valdes priekšsēdētājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana