Nepievienošanās Eiropas Vienotajai prokuratūrai apdraud Latvijas spējas apkarot noziegumus

Partija "Latvijas attīstībai" vērsusies pie tieslietu ministra Dzintara Rasnača ar lūgumu skaidrot, kāpēc Latvija nav starp tām 16 Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas veidos kopīgu prokuratūru.

Jau izskanējusi informācija, ka Latvija nepievienosies to ES valstu pulkam, kas radīs kopīgu prokuratūru, lai cīnītos pret pārrobežu noziedzību Eiropas mērogā.

“Mēs uzskatām, ka ES valstu kopīga sadarbība noziegumu apkarošanā ir augsti prioritāra joma. Šādas prokuratūras izveide kalpos ne tikai par efektīvu līdzekli dažādas krāpniecības novēršanā un apkarošanā, bet arī veicinās ciešāku valstu savstarpējo sadarbību, tādēļ gan ES līmenī, gan individuālu valstu līmenī šāda veida sadarbībai ir pozitīva ietekme, ” skaidro partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Juris Pūce.

Tāpat Pūce norāda, ka Tieslietu ministrija ir valstī atbildīga par tiesību politikas veidošanu, tādēļ nav saprotams iemesls, kāpēc Latvija nav starp tām valstīm, kas veidos kopīgu Es prokuratūru.

“Latvijas nepievienošanās šādai iecerei ir nepamatots un absurds lēmums. Mēs aicinām tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču skaidrot, vai ir novērtēta šī lēmuma negatīvā ietekme un vai ministrs saskata savu personīgo politisko atbildību tajā, ka tiks būtiski ierobežota Latvijas spēja apkarot pārrobežu noziedzību,” norāda partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs.

Par partiju "Latvijas attīstībai"

Partija "Latvijas attīstībai" ir labēja liberāla, Rietumu izvēles partija, kas apvieno rīcībspējīgus un profesionālus cilvēkus, kuri ir gatavi uzņemties atbildību un īstenot valsts attīstībai un izaugsmei nepieciešamās reformas. Mūsu valsts iedzīvotāju labklājība un vēlme saistīt savu nākotni ar Latviju ir svarīgākais rādītājs, kuru mēs izvirzām, vērtējot īstenojamās politikas rezultātus.

 

Juris Pūce, partijas "Latvijas attīstībai" valdes priekšsēdētājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana