Ziņas | Lasītāji raksta


Deputāts: Feodāla stila saimniekošana atkal izgāzusies

Vakar "Saskaņa" apturēja darbu Rīgas domes koalīcijā, norādot, ka frakcija neplāno piedalīties komiteju sēdēs un Rīgas domes plenārsēdēs, kamēr netiks lemts par Vadima Baraņņika atstādināšanu. Mēs atkal varam būt liecinieki kārtējai krīzei Rīgas domē, kas zināmā mērā bija paredzama, norāda deputāts Jānis Ozols. Līdzšinējā vara sāka strauji šūpoties jau 2018. gada beigās, 2019. gada janvārī varas deķis šķīda visur, kur pieskārās izmeklētāji, auditori, opozīcija un žurnālisti. Šlesera/Ušakova saimniecība sabruka piramīdu shēmas tempā, nedaudz atgādinot PSRS: bezjēdzīga saimniekošana sevi izsmeļ un izsauc politisku sabrukumu.

"Zaļi pakots" specbalvu par dabai draudzīgu iepakojumu saņem AS "Hanzas Maiznīcas"

Otrdien, 12. novembrī tika apbalvoti Latvijas Iepakojuma asociācijas rīkotā konkursa "Labākais iepakojums Latvijā 2019" uzvarētāji. Latvijas Zaļā punkta specbalvu "Zaļi pakots" saņēma AS "Hanzas Maiznīcas" par maizes produktu sērijas "Garšas baudījums" iepakojumu. Iepakojumam veikta arī sertifikācija iniciatīvas "Zaļi Pakots" ietvaros, kas apliecina, ka tas ir pārstrādājams un ilgtspējīgs. Tādējādi AS "Hanzas Maiznīcas" ir pirmā no maizes ražotājiem, kuras produktu "Garšas baudījums" iepakojumam piešķirts atzinums "Zaļi pakots".

Eksperts: Vardarbības gadījumi skolās ir sabiedrības spogulis

Aizvadītājos mēnešos Valsts policijas inspektori devās uz mācību iestādēm, lai runātu ar skolēniem un izvērtētu drošības un vides apstākļus. Šādu tikšanos mērķis ir drošākas vides veidošana skolās. Apkopotā statistika liecina, ka pērn valstī kopumā reģistrēti 1677 incidenti, kas notikuši izglītības iestādēs – visbiežāk tie ir fiziskas vardarbības gadījumi audzēkņu starpā. Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docētājs Vilnis Veinbergs norāda, ka šādu gadījumu novēršanai nepieciešama pedagogu, vecāku un policijas sadarbība. Viņš skaidro, ka statistika parāda kopējo situāciju sabiedrībā.

Noslēgusies Radošo industriju inkubatora septītā uzņemšana

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā noslēdzies jau septītais biznesa ideju atlases konkurss atbalsta un pakalpojumu saņemšanai radošajās nozarēs. Līdzīgi kā līdz šim, arī septītajā uzsaukumā uzņemti 7 uzņēmumi inkubācijas un 20 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā.

Atklāta vēstule Latvijas medicīnas nozares pārstāvjiem un darbiniekiem!

Aicinu Latvijas medicīnas nozares pārstāvjus un darbiniekus ne tikai nolaist karogu un iedegt sveci, bet paust savu pilsonisko attieksmi pret pie varas esošo partiju finansējuma palielināšanu. Pie varas esošās partijas ir paudušas savu attieksmi pret saviem vēlētājiem, nodokļu maksātājiem – nepildot likumu un solījumus, bet palielinot sev finansējumu septiņkārtīgi, sākot jau ar 2020.gada 1.janvāri, ignorējot pilsoniskās sabiedrības iebildumus.

Noskaities zemes nomnieks demontē rotaļu laukumu

Piektdienas rītā mūsu, Valdeķu ielas 15.nama iedzīvotāji, konstatēja, ka pagalmā esošajam bērnu rotaļu laukumam ir apkārt žogs. Uz iedzīvotāju lūgumu uzrādīt dokumentus, kas apliecina darbu likumību, nojaukšanas darbos iesaistītās personas nevarēja.

NEKĀ PERSONĪGA viedoklis par notiekošo LNT un TV3

Pašā noslēgumā gribējām izteikt savas pārdomas par to, kas šonedēļ notiek mūsu mājās. Daudzi soctīklos ironizē, ka LNT slēgšana rāda, kāds ir kapitālisms. Un nevajagot par to pārdzīvot. Iespējams. Bet ir kāda būtiska nianse. Notiekošais parāda to, cik mūsu - žurnālistu - darbs tik mazā tirgū kā Latvija ir neaizsargāts.

E.Tavars: Latvijas Zaļās partijas karogs ir zaļ-balt-zaļš, nevis varavīksnes vai sarkanā krāsā

Šodien saņēmām ziņu, ka Latvijas Zaļā partija (LZP) ir izslēgta no Eiropas zaļo partiju apvienîbas (EZP). Šāds lēmums nav pārsteigums, jo arī mēs – Latvijas Zaļie jau ilgāku laiku diskutētajām par izstāšanās iespēju no šīs apvienības, jo arvien grūtāk kļuva mūsu partiju associēt ar tā saucamajiem Eiropas modernajiem zaļajiem. To pierāda arī šis kongress, kurā nu jau publiski mums tika pārmesta negatīvā nostāja pret viendziumuma laulībām, tas, ka neatbalstam krievu minoritātes tiesības uz valsts finansētu izglītību dzimtajā (krievu) valodā, mums pārmet, ka aizstāvam patriotismu, nevis globālu uzskatu.

Šogad konkursā "Latvijas Gada auto 2020" jauns dalībnieku skaita rekords 35 automobiļi (+VIDEO)

Šogad "Latvijas Gada auto 2020" pieteicies rekordliels dalībnieku skaits - 35 auto modeļi, un ar to ir pārspēts iepriekšējais rekords, kas bija 34 automobiļi. Svarīgi ir atcerēties, ka konkursā drīkst pieteikt tikai jaunākos auto, kuru pirmreizējā reģistrācija Latvijā ir pēc 1.oktobra 2018.gada.

Eksperts: Interneta lietošanas biežumā Latvija ir 3. vietā ES

Norādot uz pārāk biežu viedierīču lietošanu, plašsaziņas līdzekļos un sabiedrībā ir aktualizējies jautājums par digitālo detoksu. Analizējot viedierīcēs un internetā pavadīto laiku, īpaši jauniešu vidū, statistika Latvijā ir salīdzinoši satraucoša, norāda Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs Jānis Pekša. Fakts, ka Latvija ir viena no valstīm ar ātrāko internetu, nevienam vairāk nav noslēpums – tas vienlaikus sekmē gan dažādu nozaru attīstību, gan viedierīču lietošanas izplatību.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli