Ziņas | Lasītāji raksta


Aptauja: 71% Latvijas iedzīvotāju vēlētos uzturā biežāk iekļaut bioloģisko pārtiku

Tikai puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka spēj atpazīt bioloģisko pārtiku veikala plauktā, tajā pašā laikā lielākā daļa to uzturā vēlētos lietot biežāk, liecina Danonki BIO veiktā aptauja*. Eksperti atzīst, ka jāveicina diskusijas par bioloģiskās pārtikas būtību, nozīmi un atpazīšanu, citādi ražotāju etiķetes nereti maldina pircējus.

Eksperte: Latvijai ir potenciāls piesaistīt papildus 1 miljonu tūristu ik gadu

"Kā liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati*, lielākā daļa tūristu, kas apmeklējuši Latviju, ieradās, lai atpūstos (38,9%), savukārt 31.5% apciemoja radus vai draugus. Mazāk – 17.9% - Latvijā kārtoja biznesa darījumus. Lai gan šobrīd iepirkšanās tūrisma niša netiek asociēta ar Latviju, to ir iespēja mainīt, izmantojot mazumtirdzniecības potenciālu, kas līdz šim nav pilnībā apgūts", norāda eksperte, "Via Jurmala Outlet Village" ("VJOV") attīstītāja SIA Outletico izpilddirektore Viktorija Beatrice Radzeviciene.

Eksperts: Rīgas Centrāltirgus problēmas jārisina valstiskā līmenī

Pērnā gada nogalē apjomīgā operācijā tika atklāta sistēma, kā tiek pārdotas kontrabandas cigaretes Rīgas Centrāltirgus apakšnomnieku teritorijā. Tas izraisīja plašu rezonansi, tika aizturētas personas un izņemtas cigaretes. Pēc dažādām nedēļām mediji ziņoja, ka viss atkal ir pa vecam un tirgus apmeklētājiem tiek piedāvāts iegādāties nelegālās cigaretes. Šonedēļ tirgus vadība sākusi demontēt apģērbu un citu preču tirdzniecības kioskus, tādejādi mainot tirgus izskatu. Biznesa augstskolas Turība docētājs Vilnis Veinbergs norāda, ka tirgus ir būtisks galvaspilsētas simbols, kā arī vieta, ko apmeklē daudzi ārvalstu viesi, tāpēc tā sakārtošanai jāpievērš uzmanība valstiskā, ne tikai pašvaldības līmenī. Ja kopš 90. gadiem nespējam atrisināt kontrabandas preču tirdzniecību nozīmīgā kultūrvēsturiskā objektā, rodas jautājums, vai situācija netiek atbalstīta amatpersonu līmenī?

Latvijas Zaļā partija atzīmē 30 gadu jubileju

Latvijas Zaļā partija (LZP) dibināta 1990. gada 13. janvārī un šodien tai aprit 30 gadu. LZP ir pirmā jaunizveidotā politiskā partija Atmodas laika Latvijā, jo oficiāli dibināta vēl pirms valstiskās neatkarības deklarēšanas1990.gada 4.maijā.

Eksperte: Diferencētais neapliekamais minimums nav sevi attaisnojis

Nodokļu reformas rezultātā pērn tūkstošiem iedzīvotāju izveidojās nodokļu parāds par 2018. gadu, un 17 800 cilvēki to joprojām nav samaksājuši, tāpēc tagad par katru nokavēto dienu sākta soda procentu aprēķināšana. Nodokļu eksperte, Biznesa augstskolas Turība docētāja Anna Medne norāda, ka tiem, kuriem izveidojies parāds, nevajadzētu izvairīties no maksāšanas, tā vietā ieteicams pārliecināties, vai nav bijuši kādi attaisnotie izdevumi par sevi vai apgādājamiem, tādejādi mazinot parāda apjomu. Tāpat viņa piebilst, ka diferencētais neapliekamais minimums nav sevi attaisnojis un prognozē, ka aizvien vairāk iedzīvotāju izvēlēsies atteikties no tā.

Itāliete Karlota Servidžio: Katra diena Latvijā sniedz emocijas un pārsteigumus

Pirms ierados šeit studēt, neko par Latviju nezināju, bet ļoti vēlos iegūt vērtīgu pieredzi, studējot ārvalstīs, un vienlaikus iepazīt attiecīgās valsts kultūru un cilvēkus, kā arī iegūt vērtīgus kontaktus starptautiskā vidē, stāsta Biznesa augstskolas Turība studente no Itālijas Karlota Servidžio (Carlotta Serviddio). Viņas lielākais izaicinājums šeit ir četri dažādie gadalaiki. Tāpat meitene atzīst, ka ieradusies Latvijā, lai sasniegtu savus mērķus.

Eksperts: Ar kompleksiem risinājumiem jāizskauž ēnu ekonomika lietotu auto tirgū

Lietotu auto tirdzniecības segmentā Latvijā vienmēr bijušas nepilnības, un viena no lielākajām sektora problēmām ir ēnu ekonomika. Aizvadītajā gadā Valsts ieņēmumu dienests (VID) konstatējis pārkāpumus gandrīz visās lietotu auto tirgotāju pārbaudēs, kārtējoreiz nepārprotami norādot uz problēmsituācijām lietotu auto tirgū un nepieciešamību sakārtot nozari. Jau pašlaik tirgū ir dalībnieki, kas iestājas par godprātīgu un caurskatāmu darbību, jo ir ieinteresēti klientiem nodrošināt uzticamus pakalpojumus un līdzdarboties kopējās valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanā. Tomēr efektīva nozares sakārtošana būs iespējama tikai tad, kad vairums tirgus spēlētāju aptvers, ka pretlikumīga darbība nekad nekļūs par veiksmīgu un plaukstošu ilgtermiņa biznesu. Uzskatu, ka situācija lietotu auto tirgū ir jārisina ne vien katram uzņēmējam individuāli pārdomājot savu darbību, bet arī politiskā līmenī – ar efektīviem sodiem negodprātīgajiem spēlētājiem līdz pat to ekonomiskās darbības apturēšanai nopietnu pārkāpumu gadījumā.

Latvijas pilsonei draud cietumsods Dienvidāfrikā par savu bērnu glābšanu no vardarbības; lūdz tieslietu ministru iesaist

Latvijas pilsone Kristīne Misāne glāba savus bērnus un sevi no civilvīra vardarbības Dienvidāfrikā. Viņa jau vairāk nekā gadu atrodas Dānijā, kur tika aizturēta un tiesāta. Dānijas tiesa ir nolēmusi K. Misāni izdot kriminālvajāšanai Dienvidāfrikas Republikai. Šobrīd sievietes vienīgā iespēja ir Dānijas Karalistes un Latvijas tieslietu ministru vienošanās par lietas nosūtīšanu atkārtotai izskatīšanai. Pretējā gadījumā Kristīnei draud cietumsods Dienvidāfrikā līdz pat 15 gadiem par savu bērnu "nolaupīšanu". Tas nozīmēs dzīvi pusbadā, netīrībā, slimībās un vardarbībā. Faktiski šis ir nāves spriedums sievietei, ko viņa saņems par sevis un bērnu glābšanu.

Atklāta reģistrācija starptautiskai meža nozares konferencei "Klimats, nākotne, meži"

22. janvārī plkst. 10:00 Latvijas Universitātes Dabas mājā notiks meža nozarei veltīta starptautiska konference "Klimats, nākotne, meži", kurā par meža nozares aktualitātēm diskutēs Eiropas eksperti, vietējo ministriju pārstāvji, kā arī nozares uzņēmumi no Latvijas, Zviedrijas, Somijas un citām valstīm.

Vēstule SIF padomei un Ministru prezidentam par 2020.gada NVO fonda prioritātēm

Šodien, 7. janvārī, Sabiedrības integrācijas fonda padomei un Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam tika nosūtīta Latvijas Pilsoniskās alianses (LPA) un citu lielāko nozaru organizāciju sagatavota vēstule. Pilsoniskās sabiedrības pārstāvji aicina Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomi, lemjot par Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO fonds" 2020.gada prioritātēm un projektu konkursa saistošo dokumentāciju, ņemt vērā, ka NVO fonds šobrīd ir vienīgais valsts finansējuma avots jomām, kuras Latvijā netiek finansētas no citiem finanšu avotiem, tas ir, pilsoniskajam dialogam, kas ietver gan sabiedrības un NVO iesaisti lēmumu izstrādē pašvaldības, valsts un ES līmenī, gan arī uzraudzības aktivitātes, kā arī kapacitātes stiprināšanu un tīklošanos. Proti, aicinām SIF padomi ņemt vērā, ja dažādiem ar sabiedrību saistītiem projektiem un nozaru organizācijām ir alternatīvi pašvaldību/valsts finansējuma veidi, tad pilsoniskajam dialogam tādu nav.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli