Ziņas | Lasītāji raksta


Māmiņu viedoklis: lietas, kurām obligāti jābūt bērna skolas somā

Straujiem soļiem tuvojas jaunais mācību gads, un daudzas ģimenes steidz gādāt visu skolai nepieciešamo, arī skolas somas. Lai atgādinātu, ka skolas somā jāatrod vieta arī kādam veselīgam našķim un ūdenim, uzņēmums Venden veica vairāku sabiedriski aktīvu māmiņu aptauju, tostarp noskaidrojot, kādai īsti jābūt ērtai un labai skolas somai? Cik bieži jāmaina skolas soma? Un galu galā – kas ir tās lietas, kurām obligāti jābūt skolas somā?

Vai Latvija ir tik bagāta, lai apvienotu LMT un Lattelecom?

Kopš pagājušās nedēļas par aktuālu tēmu kā plašsaziņas līdzekļos, tā visticamāk arī politiskajos kuluāros atkal kļūs ilgi apcerētā Latvijas lielāko telekomunikācijas uzņēmumu – Lattelecom un Latvijas Mobilais Telefons (LMT) iespējamā apvienošana. Cerību vēsmas un atbildes uz dažādiem pretrunīgiem jautājumiem diskusiju karstumā vajadzēja sniegt konsultāciju uzņēmuma KPMG veiktajam pētījumam, tomēr arī tas, norādot pareizo risinājumu attiecībā uz abu milžu apvienošanu, politiķu ilgi gaidīto "pestīšanu" nesniedza. Gluži pretēji – 179 400 eiro vērtais pētījums, spilgti iezīmējot vienu un nosaucot astoņus iespējamos variantus valsts rīcībai ar šo uzņēmumu kapitāldaļām, raisījis virkni pārdomu, kas šobrīd liek ne tikai uzdot papildu jautājumus, bet arī apšaubīt LMT un Lattelecom apvienošanas nepieciešamību.

Ivars Jakovels: Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt!

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābtu arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 350 eiro fiziskajām personām un 1400 eiro – juridiskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.

Rimants Liepiņš: "Stirnu buks" ir dabas baudīšana un sevis izaicināšana vienlaicīgi

Ikdienā esam raduši redzēt skrējējus uz ielām - gan agros rītos, gan vēlos vakaros, taču pēdējos gados aizvien vairāk skrējēju izvēlas meža takas, pieveicot līdz pat 35 km lielu attālumu. Viņi dēvē sevi par stirnu bukiem un skrienot izbauda arī skaistākās Latvijas ainavas. Par to, kā aizsākās "Stirnu buku" skrējieni un cik dalībniekus tie pulcē ik gadu, stāsta taku skrējiena "Stirnu buks" idejas autors Rimants Liepiņš, kurš arī par sevi lepni saka – es esmu stirnu buks.

Aicina pieteikties uzlecošo eksporta zvaigžņu konkursam "Rising Stars"

Pašmāju eksporta atbalsta kustība "The Red Jackets" izsludina pieteikšanos "Rising Stars" jeb uzlecošās eksporta zvaigznes konkursam. Turpinot iepriekšējos gados aizsākto iniciatīvu, "The Red Jackets" vēlas mobilizēt jaunos eksportētājus un noteikt nākamos 10 "Rising Stars" titula ieguvējus, kas pievienosies tādiem iepriekš apbalvotiem uzņēmumiem kā Infogr.am, Brain Games, An&Angel un citiem. Uz "Rising Stars" nomināciju var pretendēt jebkurš uzņēmums, kas piegādā savas preces vai pakalpojumus ārzemju patērētājiem, taču vēl nav sasniedzis 1 miljonu eiro apgrozījumu eksportā.

Vasaras ogas ar biskvītiem un karsto šokolādes mērci

Vasaras ir jautrības un prieka iemiesojums, it ja apvieno gardās dārza un dabas veltes ar saldu šokolādi un kraukšķīgiem cepumiem.

Betsafe: Portāls ss.lv domēnu tuvākajā laikā neatgūs

Portāla ss.lv īpašniekiem pagaidām būs jāsamierinās ar Valsts ieņēmumu dienesta lēmumu atslēgt portāla domēnu, uzskata "Betsafe" bukmeikeri. Iespēju, ka līdz 1. septembrim ss.lv domēns joprojām būs atslēgts, bukmeikeri novērtējuši ar 80% varbūtību.

Ivars Jakovels: Lielākais varoņdarbs – ķert vecu auto tirgotājus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmums apturēt sludinājumu portāla ss.lv darbību pamatoti izsaucis sašutuma vilni sabiedrībā, un ne jau tikai tāpēc, ka gandrīz ikviens no mums ir kaut ko pircis, pārdevis vai samainījis ar šīs vietnes starpniecību, bet galvenokārt tāpēc, ka ar šo gājienu VID klaji nodemonstrēja savu nevarību cīņā ar nodokļu nemaksātājiem un izkrāpējiem.

Pedagoģijas doktore Ilze Miķelsone: Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu. Izglītības jomas pārstāvji ar lielāku pieredzi atceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu, uzsver Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes dekāne, Dr.paed. Ilze Miķelsone. Savā viedoklī dekāne skaidro, kāpēc, viņasprāt, ideja par sešgadniekiem atkal ir nonākusi ministrijas darba kārtībā.

VID nerēķinās ar pieņemtā lēmuma sekām saistībā ar ss.lv darbības apturēšanu

Partija "Latvijas attīstībai" vērsusies pie Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores Ilzes Cīrules, aicinot skaidrot portāla ss.lv saimnieciskās darbības apturēšanu.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti