Ziņas | Lasītāji raksta


Nacionālā apvienība par tiesībām rakstīt un aizstāvēt promocijas darbus latviski

Nacionālā apvienība stingri iestājas par tiesībām rakstīt un aizstāvēt promocijas darbus latviešu valodā un ir pret jebkādu svešvalodu uzspiešanu promocijas darbu izstrādei. Kamēr Nacionālā apvienība ir valdībā, šādu Latvijas pilsoņu tiesības aizskarošu lēmumu pieņemšana nenotiks.

Deputāts: Ārkārtas vēlēšanas būtiski pārdalīs kārtis

Pēc vakar nenotikušās Rīgas domes sēdes, kurā bija plānots uzticības balsojums domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam, mērs joprojām atsaucas uz vienošanos ar deputātu bloku "Rīgai!", lai gan arī viņa retorikā jau iezīmējas ārkārtas vēlēšanu iespējamība. Ņemot vērā VARAM ministra Jura Pūces apņēmību atlaist domi, ārkārtas vēlēšanas ir vairāk nekā ticamas, norāda deputāts Jānis Ozols. Šobrīd aktuālākais jautājums ir, nevis, vai vēlēšanas būs, bet gan – kad tās būs, kāds pēc tām būs spēku samērs un cik ilgi jaunievēlētā dome strādās.

Renārs Putniņš: Nevaru pieņemt solījumu nepildīšanu

Esmu ārsts, tādēļ ļoti labi saprotu mediķu sašutumu par valdības nepildītajiem solījumiem. Ļoti pārdzīvoju, ka joprojām nav izdevies nodrošināt cienīgu atalgojumu medicīnas māsām, bez kuru pašaizliedzīgā darba un palīdzības ārsti savu darbu nevarētu veikt. Zemo algu dēļ veselības aprūpē katastrofāli trūkst māsu, tādēļ vairākkārt esmu nonācis situācijās, kad nav iespējams veikt operāciju.

5G līdz 2035. gadam palielinās valstu IKP par 3 triljoniem ASV dolāru

Ilgtermiņā 5G tehnoloģija ietekmēs valstu IKP pieaugumu, kas līdz 2035. gadam pieaugs par vairāk nekā 3 triljoniem ASV dolāru – šis cipars ir vienāds ar Indijas pašreizējo IKP. 5G tehnoloģija ne tikai paver ceļu jaunu nozaru veidošanai, bet arī rada papildu darba vietas. Tiks izveidoti 22 miljoni darba vietu visā pasaulē, no kurām 6 miljoni – Eiropā. Šajā kontekstā Baltijas valstīm, tostarp Latvijai ir spoža un konkurētspējīga nākotne 5G nozarē.

Jāmeklē risinājumi, lai pielāgotu fotoradarus OCTA un tehniskās apskates kontrolei visā transporta plūsmā

Lai arī aizvien vairāk autovadītāju apzinās, ka OCTA vai tehniskā apskate nav tikai formāls pienākums, bet gan drošības garants pašam autovadītājam, pasažieriem un citiem satiksmes dalībniekiem, tomēr joprojām gandrīz katra simtā no pārbaudītajām automašīnām piedalās ceļu satiksmē bez derīgas OCTA un / vai tehniskās apskates. To apliecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotā statistika, noslēdzot kampaņu "Ja Tev nav OC/TA – nebrauc!"

Deputāts: Feodāla stila saimniekošana atkal izgāzusies

Vakar "Saskaņa" apturēja darbu Rīgas domes koalīcijā, norādot, ka frakcija neplāno piedalīties komiteju sēdēs un Rīgas domes plenārsēdēs, kamēr netiks lemts par Vadima Baraņņika atstādināšanu. Mēs atkal varam būt liecinieki kārtējai krīzei Rīgas domē, kas zināmā mērā bija paredzama, norāda deputāts Jānis Ozols. Līdzšinējā vara sāka strauji šūpoties jau 2018. gada beigās, 2019. gada janvārī varas deķis šķīda visur, kur pieskārās izmeklētāji, auditori, opozīcija un žurnālisti. Šlesera/Ušakova saimniecība sabruka piramīdu shēmas tempā, nedaudz atgādinot PSRS: bezjēdzīga saimniekošana sevi izsmeļ un izsauc politisku sabrukumu.

"Zaļi pakots" specbalvu par dabai draudzīgu iepakojumu saņem AS "Hanzas Maiznīcas"

Otrdien, 12. novembrī tika apbalvoti Latvijas Iepakojuma asociācijas rīkotā konkursa "Labākais iepakojums Latvijā 2019" uzvarētāji. Latvijas Zaļā punkta specbalvu "Zaļi pakots" saņēma AS "Hanzas Maiznīcas" par maizes produktu sērijas "Garšas baudījums" iepakojumu. Iepakojumam veikta arī sertifikācija iniciatīvas "Zaļi Pakots" ietvaros, kas apliecina, ka tas ir pārstrādājams un ilgtspējīgs. Tādējādi AS "Hanzas Maiznīcas" ir pirmā no maizes ražotājiem, kuras produktu "Garšas baudījums" iepakojumam piešķirts atzinums "Zaļi pakots".

Eksperts: Vardarbības gadījumi skolās ir sabiedrības spogulis

Aizvadītājos mēnešos Valsts policijas inspektori devās uz mācību iestādēm, lai runātu ar skolēniem un izvērtētu drošības un vides apstākļus. Šādu tikšanos mērķis ir drošākas vides veidošana skolās. Apkopotā statistika liecina, ka pērn valstī kopumā reģistrēti 1677 incidenti, kas notikuši izglītības iestādēs – visbiežāk tie ir fiziskas vardarbības gadījumi audzēkņu starpā. Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docētājs Vilnis Veinbergs norāda, ka šādu gadījumu novēršanai nepieciešama pedagogu, vecāku un policijas sadarbība. Viņš skaidro, ka statistika parāda kopējo situāciju sabiedrībā.

Noslēgusies Radošo industriju inkubatora septītā uzņemšana

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā noslēdzies jau septītais biznesa ideju atlases konkurss atbalsta un pakalpojumu saņemšanai radošajās nozarēs. Līdzīgi kā līdz šim, arī septītajā uzsaukumā uzņemti 7 uzņēmumi inkubācijas un 20 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā.

Atklāta vēstule Latvijas medicīnas nozares pārstāvjiem un darbiniekiem!

Aicinu Latvijas medicīnas nozares pārstāvjus un darbiniekus ne tikai nolaist karogu un iedegt sveci, bet paust savu pilsonisko attieksmi pret pie varas esošo partiju finansējuma palielināšanu. Pie varas esošās partijas ir paudušas savu attieksmi pret saviem vēlētājiem, nodokļu maksātājiem – nepildot likumu un solījumus, bet palielinot sev finansējumu septiņkārtīgi, sākot jau ar 2020.gada 1.janvāri, ignorējot pilsoniskās sabiedrības iebildumus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli