Ziņas | Lasītāji raksta


Skolēns: Tālmācība kā iespēja tuvoties sapņa piepildījumam

Aizraušanās ar kartingiem sakās 11 gadu vecumā, apmeklējot pulciņu Rīgas Jauno tehniķu centrā. Šis sporta veids iepatikās tik ļoti, ka radās vēlme ar to nodarboties profesionālā līmenī, stāsta kartinga pilots Rihards Zemnickis. Tas nav lēts sporta veids - lai iegādātos savu kartingu, nepieciešamo ekipējumu, nopietni trenētos un piedalītos sacensībās, nepieciešami līdzekļi. Lai sapnis par nopietnu un profesionālu karjeru kļūtu par realitāti, tika pieņemts lēmums – strādāt un vidējo izglītību iegūt tālmācībā, pakāpeniski krājot naudu savam kartingam.

Aicina apmeklēt Latvijas sporta žurnālistikas leģendas - Gunāra Jākobsona vieslekciju

"Mans darbs ir kā stafete bez finiša. Vārds stafete pasaka arī to, ka esmu darbojies daudz dažādās jomās," tā par savu profesionālo darbību saka Latvijas sporta leģendārākās balss īpašnieks G. Jākobsons, kurš 23. oktobrī plkst. 18.00 viesosies Biznesa augstskolā Turība ar savu pieredzes stāstu "Stafete bez finiša: 65 gadi ēterā".

Pedagoģe: Pētnieciskie uzdevumi ir lielākais klupšanas akmens eksāmenos

Šogad skolēnu matemātikas eksāmenu rezultāti sasnieguši sliktāko līmeni pēdējā desmitgadē. Vieni norāda uz kļūdām pedagogu darbā, citi apšauba bērnu spējas. Vēl citi norāda uz kraso atšķirību starp to, ko skolēni apgūst matemātikas mācību stundās un eksāmenu saturu. Pedagoģe un Neatkarīgās izglītības biedrības biedre Inguna Granta, paužot savu viedokli, norāda, ka patiesība ir kaut kur pa vidu. Viņa piebilst, ka diemžēl visas iesaistītās puses vēl nav sapratušas, cik būtiska problēma ir zemie eksāmenu rezultāti.

Eksperte: Kas slēpjas aiz influenceru vieglā darba fasādes?

Viena no aktualitātēm, par ko pēdējā laikā tiek veikti dažādi pētījumi un diskutēts plašsaziņas līdzekļos, ir influenceri — populāri sociālo mediju lietotāji, kas mēdz pelnīt naudu ar dažādu lietu vai zīmolu reklamēšanu. Kamēr vieni pārmet influenceriem sekotāju maldināšanu, tikmēr lielai daļai bērnu un jauniešu tā šķiet sapņu profesija. Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena prodekāne Daina Einberga atgādina, ka, neraugoties uz šķietamību, arī šis darbs nav bez garoziņas un daudzi influenceri noklusē ēnas puses, ar ko nākas saskarties.

Simts gadi statistikā ir jauns sākums moderno tehnoloģiju pielietojumiem datu apstrādē

Centrālā statistikas pārvalde šoruden atzīmēja savu simtgadi. No statistikas viedokļa raugoties, Latvijai šie 100 gadi ir daudz. Ja atskatāmies vēsturē, tad statistikas rēķināšana Latvijā sākās pirms industriālās revolūcijas jeb apmēram 200 gadiem. Agrāk rēķināts tika uz papīra, tad ar skaitīkļiem un vēlāk jau ar pirmajiem kalkulatoriem. Sākotnēji uzskaitīja pašu elementārāko – iedzīvotājus. Jau no Bībeles atceramies, ka Jaunā Derība sākās ar tautas skaitīšanu, un tas bija viens no statistikas pamata rādītājiem.

Mazie eksperti dalās pārdomās par biznesu, tūrismu un studijām (video)

Mazi bērni spēj izrādīt vispatiesākās un nesamākslotākās emocijas, uz ikvienu jautājumu atbildot godīgi un bez liekas domāšanas. Kādi pienākumi ir augstskolas studentam? Kas ir grāmatvedis? Ko dara žurnālists? Ar ko mazie eksperti nodarbosies, kad būs pieauguši? Kur vislabāk glabāt naudu un kā labāk ceļot? Lai rastu atbildi uz šiem un citiem jautājumiem, Biznesa augstskola Turība iztaujāja mazos ekspertus vecumā no četriem līdz deviņiem gadiem.

AS "4finance": Nodevas paaugstināšana šajā redakcijā ir pārsteidzīga

Iepriekš esam atbalstījuši ideju par samērīgu un pakāpenisku nodevas paaugstināšanu, piedāvājot uzņēmumiem pārejas periodu. Tā ir ne vien iespēja iegūt papildu līdzekļus valsts budžetā, bet arī iespēja iniciēt nebanku sektora pašregulāciju. Tātad potenciāli veicināt tirgū sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanos.

Eksperte: Labklājība deputātiem, ne pirmspensijas vecuma iedzīvotājiem

Labklājības ministrija septembrī nāca klajā ar piedāvājumu veikt izmaiņas bezdarbnieku pabalstu izmaksas kārtībā – mainot pabalsta apmēru, kā arī saīsinot tā izmaksas periodu. Biznesa augstskolas Turība docētāja, nodokļu eksperte Anna Medne norāda, ka šī ideja būtībā ir signāls, kas mudina domāt - nodokļus maksāt nav jēgas – un tikai palielinās nodokļu maksāšanas nihilismu.

Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju par labu apkalpošanu gatavi maksāt vairāk

Vadošā mobilo sakaru operatora "Tele2" aptauja liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi maksāt vairāk par precēm vai pakalpojumiem, ja tirgotājs nodrošinātu kvalitatīvu klientu apkalpošanu. Turklāt pēc pozitīvas komunikācijas pieredzes ar uzņēmumu, 56% iedzīvotāju šī uzņēmuma preces vai pakalpojumus ieteiktu saviem draugiem un paziņām.

Swedbank pētījums: 64% Latvijas uzņēmēju jaunu zināšanu apguvei velta līdz 5 stundām nedēļā

Latvijas uzņēmumu vadītāju aptauja, kuru veica Swedbank kopā ar SKDS, liecina, ka vairāk nekā trešā daļa (36%) aptaujāto uzņēmumu vadītāju norāda, ka vidēji nedēļā jaunu zināšanu iegūšanai atvēl 1-2 stundas, vairāk nekā ceturtā daļa (28%) aptaujāto uzņēmuma vadītāju norāda, ka tam velta 3-5 stundas. Tikai 5% aptaujāto uzņēmēju atzīst, ka jaunu zināšanu apguvei vispār neatlicina laiku.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri