Ziņas | Lasītāji raksta


Komiķis Edgars Bāliņš: Google var uzzināt daudz vairāk nekā skolas solā

Pēdējā laikā arvien biežāk publiskajā telpā izskan viedokļi par milleniāļu jeb Y paaudzes jauniešiem. Mums aug jauna – superpaaudze, kuru vidū ir gan talantīgi, gan oriģināli domājuši jaunieši, un viņiem nebūs grūtību iekļauties darba tirgū vai sastrādāties ar citu paaudžu cilvēkiem. Mēs dzīvojam laikā, kad Youtube un Google var uzzināt daudz vairāk nekā skolas solā, un viņiem pašlaik ir visas iespējas attīstīties, uzskata Edgars Bāliņš

Andris Vanags: Bizness pieprasa starptautisku redzējumu un domāšanu

Mūsdienās finanšu un kapitāla plūsma pasaulē sniedzas pāri nacionālo valstu robežām, pieprasot globālu domāšanu daudzās jomās. Lai sekmētu valsts ekonomikas attīstību, mums nepieciešami finansisti, kas vienlaikus spēj orientēties atšķirīgās finanšu un ekonomikas sistēmās un tradīcijās. Un tiem jaunajiem uzņēmējiem vai finanšu ekspertiem, kuri vēlas būt pieprasīti arī nākotne, jāapzinās, ka ar zināšanās par mūsu nacionālo ekonomiku ir par maz, stāsta A/S SAKRET HOLDINGS padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Mākslas terapija: 15 noderīgi padomi iesācējiem

Par mākslas terapiju ir dzirdējuši daudzi, taču izpratne par to atšķiras. Mākslas terapijas kā psiholoģiskās palīdzības pamatkoncepts ir dziedināšana ar radošo pašizpausmi. Proti, terapijas metodika balstās uz pārliecību, ka cilvēka iekšējais "Es" atspoguļojas vizuālajos tēlos ikreiz, kad viņš zīmē, glezno vai veido skulptūru, šādi harmonizējot psihi.

Students: Jauniešos pieaug latgaliskā identitāte

Latvijas un Latgales patriots, jauns mūziķis, Biznesa augstskolas Turība students Emīls Bauga ir aktīvs jaunietis, kurš iesaistās gan Rīgas, gan Latgales kultūras dzīvē, Emīls uzskata, ka jaunieši reģionos nav jānotur, bet jārada vide, lai viņi atgrieztos. Un vēl viņš skaidro, kāpēc ir jāsaglabā latgaliešu valoda un identitāte.

Septiņi padomi, kā virtuves darbus padarīt bērniem aizraujošākus un drošākus

"Labākais vecums, kad bērnam sākt darboties virtuvē, ir tad, kad viņš pats sāk par to izrādīt interesi – bieži vien tas notiek pat vēl nesasniedzot gada vecumu," stāsta bloga "Viens + Viens" un "Mazo pavāru skoliņas" autore Laura Grēviņa. Lai virtuves darbus padarītu bērnam drošākus un aizraujošākus, kā arī saprastu, kurus darbus mazajiem var piedāvāt veikt pašu spēkiem, AS "Dobeles dzirnavnieks" sadarbībā ar L.Grēviņu apkopojis padomus kopīgai gatavošanai.

Kurš-kuru jeb kas var sodīt par likuma pārkāpumu pašvaldības domē

Šā gada 29. jūnijā Satversmes tiesa ir nonākusi pie vairākiem būtiskiem secinājumiem, kas attiecināmi uz pašvaldību darba pārraudzību. Spriedums ir uz 32 lapām, kurās sīki aprakstītas vairākas būtiskas lietas – par ko ir šis spriedums un kāds ir gala lēmums. No vienas puses var teikt, ka šajās 32 lapās aprakstītais masu medijos tiek rezumēts ar gaužām īsi. Tiem, kuri lasa tikai kopsavilkumus un īsos izvilkumus vai virsrakstus, var veidoties priekšstats, ka viss ir pavisam vienkārši: tiesa ir vai nav uzvarēta. Bet šajā gadījumā "suns ir aprakts" kaut kur pavisam citur. Salaspils pašvaldības mērs jau ir paspējis paust savu viedokli un izteikt pārmetumus, bet, cik pamatots ir šis viedoklis? Kā tautā saka "Viens par meitu, otrs par kleitu", un šķiet, ka galvenais Satversmes tiesas sprieduma vēstījums diemžēl nav sasniedzis dzirdīgas ausis Salaspils pašvaldības mēra kabinetā.

Farmācijas uzņēmumu īpatnējā ētika – par mārketingu maksājam, budžetam nē

Reģistrēto zāļu patēriņš Latvijā, rēķinot finansiālā izteiksmē, 2017. gadā sasniedza 392,78 miljonus eiro(1). Vismaz miljonos eiro pie šādiem tirdzniecības apjomiem būtu jāmēra arī lielāko tirgū pārstāvēto ražotāju peļņa un valstij nomaksātie nodokļi. Diemžēl vērojam visai pretrunīgu ainu.

307 miljoni uz ceļa nemētājās

Vasara rit pilnā sparā, tāpat kā ceļu remonti visā Latvijā. Kad ikdienā saskaramies ar remontu radītajiem sastrēgumiem, mums šķiet, ka to ir vairāk nekā pietiekami, taču, analizējot un salīdzinot ceļu kvalitāti, redzam, ka remontu ir par maz. Zināmas sajūtas pārņem, kad, atgriežoties no iepirkšanās, saproti, ka esi iztērējis ļoti daudz naudas, bet iepirkuma maisiņā nekā īsti nav.

Eksperts: Latvijā ir vietējās cūkgaļas deficīts

"Latvijas gaļas pārstrādes tirgū ir izteikts vietējās cūkgaļas deficīts, jo vietējie cūkaudzētāji var piedāvāt vien 38% izejvielas no tirgus pieprasījuma. Nerēķinoties ar esošo tirgus situāciju, Lauku atbalsta dienests (LAD) izvirzījis nosacījumus ražotājiem, ka Eiropas fonda līdzfinansējums dažādu attīstības projektu realizācijai iespējams vien tad, ja ražošanā tiek izmantoti 40% un vēlākajos gados – 50% vietējās cūkgaļas. Nav pareizi ilgtermiņā atstāt spēkā prasību, kuru ražotājs pat gribot nevar izpildīt," problēmu nozarē ieskicē eksperts, gaļas pārstrādes uzņēmuma "Forevers" valdes loceklis Andrejs Ždans.

Pieci ēdieni Līgo galdam, ko pagatavot kopā ar bērnu

Līgo svētki saistās ar kopā būšanu – vainagu pīšanu, dziedāšanu un lēkšanu pāri ugunskuram. Arī ēdiena gatavošana un baudīšana veicina ģimenes kopības sajūtu, tādēļ AS "Dobeles dzirnavnieks" sadarbībā ar bloga upene.lv autori Anniju Mihelsoni piedāvā piecas receptes, ko viegli pagatavot Līgo svētku galdam kopā ar bērniem.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana