Ziņas | Lasītāji raksta


Tiesībsargs: pašvaldība manipulē ar privāto bērnudārzu līdzfinansējuma jautājumu

Šī gada sākumā daudzi vecāki, kuru atvases apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes, saņēma informāciju par mācību maksas paaugstināšanu. Kā zināms, tām ģimenēm, kuru bērniem nav vietas pašvaldības bērnudārzā, tiek nodrošināts līdzfinansējums privātās pirmsskolas izglītības iestādes mācību maksas segšanai - vai līdzfinansējums nodrošina visiem bērniem vienlīdzīgu pieeju pirmsskolas izglītības iestādēm un kā tas sasaucas ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 11. pantu, kurā minēts, ka bērnam ir tiesības uz bezmaksas pirmsskolas sagatavošanu, pamata un vidējo izglītību, kā arī arodizglītību?

Vecāki: veselības īstie ienaidnieki ir gaisa piesārņojums un mazkustība, nevis plastmasa

Mūsu ģimene dzīvo aktīvi, izmantojot iespējas atpūsties pie dabas un izrauties no pilsētas, tāpat ikdienā piedomājam pie tā, lai bērni ēstu veselīgi un pilnvērtīgi, taču, raugoties uz sabiedrībā valdošo uztraukumu par plastmasas pudeļu kaitīgo ietekmi uz veselību, uzskatām, ka tas ir pārspīlēti, un ir daudz nopietnākas lietas, par ko uztraukties. Mēs ikdienā droši lietojam arī plastmasas traukus, tajā skaitā ūdeni no plastmasas pudelēm, un neliedzam to arī saviem bērniem, tieši pretēji - Rihards pavisam nesen izaudzis no plastmasas trauku perioda, bet Rūtai joprojām ir savi trauciņi, kas ir ļoti lietderīgi, jo šajā vecumā ēdienreizēs trauki bieži mēdz nokrist.

Augulis vēlas kompensēt savu neizdarību, "iegrābjoties" pensiju fondā

Šonedēļ izskanējusī satiksmes ministra Ulda Auguļa ideja par pensiju fonda novirzīšanu ceļu tīkla sakārtošanai ir nepamatota un absurda.

Latvijas arodbiedrību apvienība atbalsta Manabalss.lv izvietoto iniciatīvu, ...

Latvijas arodbiedrību apvienība atbalsta Manabalss.lv izvietoto iniciatīvu, ka 3.grupas invalīdiem ir jānodrošina sabiedriskais transports bezmaksas.

Latvijas arodbiedrību apvienība atbalsta Raimonda Lejnieka Puķes iniciatīvu, kas izvietota portālā manabalss.lv, par bezmaksas sabiedrisko transportu 3.grupas invalīdiem. Daudzās pilsētās pašvaldības līmenī šāda dotāciji jau pastāv, bet Valsts līmenī starppilsētu maršrutos nepastāv.

LIENES SKULMES VIEDOKLIS PAR 8. MARTU KĀ BRĪVDIENU

Pirms mēneša, 9. februārī, pie Saeimas tika aizvadīts dzimumu līdztiesības jautājumiem veltīts pikets, kura dalībnieki pieprasīja 8. martu, Starptautisko sieviešu dienu, padarīt par brīvdienu. Piketu atbalstīja ātro kredītu zīmols LadyLoan.lv un vadīja skaistumkaraliene un trīs bērnu māmiņa Liene Skulme.

Bauskas novada uzņēmēji prasa izsludināt ārkārtas stāvokli un glābt grants ceļus

Saeimai un valdībai jābeidz izturēties pret ceļiem kā pret traucējošu sadaļu valsts budžetā, kurai finansējumu var viegli izsvītrot uz vairākām desmitgadēm. Latvijas novadu dzīvotspējas saglabāšanai ir nepieciešama tūlītēja, saskaņota valsts un pašvaldību politika, kas balstīta uz izpratni par valsts vietējo autoceļu nozīmes un saglabāšanas nepieciešamību, pretējā gadījumā iedzīvotāju aizbraukšana no valsts turpināsies, un apsīks uzņēmējdarbība novadā.

Atklātā vēstule.

Veselības ministrei
Andai Čakšai

Valmieras pilsētas
Domes priekšsēdētājam
Jānim Baikam

Vidzemes slimnīcas
valdes priekšsēdētājam
Uģim Muskovam

Mediju pārstāvjiem

Vidzemes slimnīcas
Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas
ārstu un vecmāšu

Reaģējot uz Rīgas Dzemdību nama ārstu un vecmāšu aktivitātēm un protestiem, vēlamies paziņot, ka atbalstām kolēģu izvirzītās prasības un pievienojamies tām.

RPIVA piketā pieprasīs izglītības ministra demisiju

Otrdien, 28. februārī pie Ministru kabineta notiks Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijas (RPIVA) studentu, darbinieku un atbalstītāju pikets. Piketa mērķis ir apturēt RPIVA likvidācijas procesu un pieprasīt izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska demisiju.

Viedoklis: Kad beidzot ģimene ar bērniem būs prioritāte?

Ministru kabineta noteikumi Nr.709 nosaka kārtību, kādā pašvaldības līdzfinansē privātos bērnudārzus, tie paredz, ka pašvaldības atbalsta apmērs tiek aprēķināts, ņemot izdevumu apjomu iepriekšējā mācību gadā un izdalot ar bērnu skaitu. Metode tika izstrādāta pagājušajā gadā, un, lai gan tās izstrādes gaitā bija virkne sarežģījumu un domstarpību starp metodikas izstrādātājiem un pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvjiem, tā tika pieņemta.

Repatrianti aicina lauzt mītus, ka visur citur ir labāk nekā Latvijā

Otrdien, 21. februārī, Rīgā notika ceturtā domubiedru grupas "Ar pasaules pieredzi Latvijā" tikšanās, kas pulcēja ap 40 jauno profesionāļu, kuri pēc studiju un darba pieredzes ārzemēs atgriezušies Latvijā. Valentīndienas atskaņās par personīgo pieredzi klātesošajiem stāstīja trīs repatriējušies latvieši, kuri uz Latviju pārcēlušies kopā ar saviem dzīvesbiedriem no ārvalstīm.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja