Ziņas | Lasītāji raksta


Eksperte: Bērnu nākotne tiek pārdota izsolēs

Viens no spēkā esošā Nacionālais attīstības plāna mērķiem ir nodrošināt pozitīvu un stabilu tautas ataudzi Latvijā, pieaugošu dzimstību un iedzīvotāju vēlmi dzīvot un atgriezties Latvijā, tomēr realitāte ir pavisam citādāka. Galvaspilsētas vadība raida skaidrus signālus, ka dod priekšroku citām prioritātēm, nevis ģimenēm ar bērniem. Kamēr rindā uz vietu bērnudārzā Rīgā gaida 2239 bērni, Rīgai piederoši namīpašumi centrā, kuros varētu ierīkot jaunas pirmsskolas izglītības iestādes, tiek pārdoti izsolēs, norāda Latvijas Lauksaimniecības universitātes docente, ekonomikas doktore, Rīgas domes deputāte Linda Medne.

Eksperte: Gaļas bumbiņas un pašrocīga mēbeļu montēšana – kur slēpjas "Ikea" fenomens?

Veikals "Ikea" Latvijā darbojas kopš 2018. gada vasaras, un jau pirmajā darbības gadā kompānijas peļņa sasniedza 10,371 miljonu eiro. Lai gan ārkārtīgi lielā ažiotāža, kas pavadīja veikala darbības pirmās nedēļas, ir nedaudz mazinājusies, klientu skaits joprojām ir pietiekami liels, turklāt ne tikai no Latvijas, bet arī citām Baltijas valstīm. Biznesa augstskolas Turība asociētā profesore, mārketinga eksperte Iveta Liniņa skaidro, kāds ir "Ikea" fenomens un kādi instrumenti tiek izmantoti, lai sekmētu pirkumu izdarīšanu.

Pētījums: 30,3% iedzīvotāju uzskata, ka izglītības saturs neatbilst darba tirgus prasībām

30,3% iedzīvotāju norādījuši, ka izglītības saturs, kas tiek piedāvāts aroda un profesionālis tehniskajās skolās, neatbilst mūsdienu darba tirgus prasībām. Tajā pašā laikā 49,7% norādījuši, ka izglītības saturs ir drīzāk atbilstošs, bet 4,8% - ļoti atbilstošs. 15,1% respondentu bija grūti atbildēt, liecina Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības kvalitātes indekss.

Pēteris Liniņš: Bažas par politisku motivāciju akcīzes nodokļa aprēķinos

2019. gada vasarā sasteigti tika pieņemts lēmums par stiprā alkohola akcīzes nodokļa likmju būtisku samazinājumu. Tajā pat laikā alus akcīzes nodokļa likmes tika saglabātas nemainīgas. Publiski plaši tika ziņots, ka lēmums bija plānots kā īstermiņa solis un tika solīts, ka Latvijas un Igaunijas Ministru prezidenti vienosies par ilgtermiņa risinājumu. Savukārt tagad politiskajās aprindās tiek runāts par stipro dzērienu likmes "iesaldēšanu" vai minimālu akcīzes nodokļa celšanu, kas nesaskan ar likumā noteikto. Kā šīs idejas iet kopā ar faktu, ka pat pēc likmes samazināšanas, 2019. gada kopējie akcīzes ieņēmumi ir mazāki par 22 miljoniem EUR nekā plānā paredzēts?

Jauniete: Viegla karjera ārzemēs ir plīstošs burbulis

Domājot, ka Latvijā nav iespējams atrast piemērotu darbu, Sanita Šeļaga vairākus gadus strādāja uz ASV kruīzu lainera. Ārvalstīs gūtā pieredze pārliecināja meiteni, ka arī Latvijā iespējams dzīvot labi un lielas attīstības iespējas. Šobrīd viņa ir atgriezusies Latvijā, studē un ir viena no jauniešu komandas, kas organizē neformālu konferenci vidusskolēniem, lai ikvienam parādītu, ka arī Latvija var mācīties, īstenot savas idejas un sasniegt mērķus. Sanita uzsver, ka nekur mums sarkano paklāju neizklās, ja mēs paši to sev nedarīsim.

Profesore: Latvija arī nākotnē var būt Baltijas līdere pārkrauto kravu ziņā

Latvijas ostas pēdējos gados piedzīvo pārkrauto kravu apjoma kritumu. Tas ir rezultāts Krievijas pirms vairāk nekā 20 gadiem pieņemtajam lēmumam blakus Sanktpēterburgai un Kaļiņingradai Baltijas jūras piekrastē attīstīt virkni jaunu ostu. Lai gan šobrīd rodas pamatots jautājums, kāpēc pirms 20 gadiem neuztvērām šos plānus nopietni, vainīgo meklēšanas vietā jāveic krietni iekavētais mājasdarbs alternatīvu meklēšanā, norāda Biznesa augstskolas Turība studiju programmas "Biznesa loģistikas vadība" direktore Rosita Zvirgzdiņa. Tāpat viņa norāda, ka alternatīvu atrašanu būtiski kavē nesakārtotie iekšpolitikas jautājumi.

Vēlas pievērst jauniešus jūrnieka profesijai

Strauji attīstoties jūrniecības uzņēmumiem Latvijā, pieaug pieprasījums pēc vietējiem jūrniecības profesionāļiem. Lai iepazīstinātu jauniešus ar jūrniecības profesijām un studiju iespējām, SIA "LSC" kampaņā "Jūras saimnieks" aicina jauniešus ar interaktīvu testu noskaidrot sev piemērotāko jūrnieka profesiju un iepazīt dzīvi uz kuģa.

Tikkurila 2020. gada tonis: ja dzīve piespēlē citronus, pagatavo limonādi

Vakar, 23. janvārī Rīgā, krāsu ražotājs Tikkurila iepazīstināja ar 2020. gada toni – H300 Limonāde – kas atspoguļo pozitivitāti un optimismu. Gada tonis un toņu kolekcija aicina palūkoties uz dzīves gaišo pusi un iedvesmoties no mūžsenā teiciena –"Ja dzīve piespēlē citronus, pagatavo limonādi".

Aptauja: 71% Latvijas iedzīvotāju vēlētos uzturā biežāk iekļaut bioloģisko pārtiku

Tikai puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka spēj atpazīt bioloģisko pārtiku veikala plauktā, tajā pašā laikā lielākā daļa to uzturā vēlētos lietot biežāk, liecina Danonki BIO veiktā aptauja*. Eksperti atzīst, ka jāveicina diskusijas par bioloģiskās pārtikas būtību, nozīmi un atpazīšanu, citādi ražotāju etiķetes nereti maldina pircējus.

Eksperte: Latvijai ir potenciāls piesaistīt papildus 1 miljonu tūristu ik gadu

"Kā liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati*, lielākā daļa tūristu, kas apmeklējuši Latviju, ieradās, lai atpūstos (38,9%), savukārt 31.5% apciemoja radus vai draugus. Mazāk – 17.9% - Latvijā kārtoja biznesa darījumus. Lai gan šobrīd iepirkšanās tūrisma niša netiek asociēta ar Latviju, to ir iespēja mainīt, izmantojot mazumtirdzniecības potenciālu, kas līdz šim nav pilnībā apgūts", norāda eksperte, "Via Jurmala Outlet Village" ("VJOV") attīstītāja SIA Outletico izpilddirektore Viktorija Beatrice Radzeviciene.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli