Edgara Rinkēviča iniciatīva Starptautiskās reliģijas brīvības alianses kopīgajai deklarācijai


foto; Ārlietu ministrija
Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča iniciatīva Starptautiskās reliģijas brīvības alianses kopīgajai deklarācijai par Baltkrievijas varasiestāžu liegumu Baltkrievijā atgriezties Minskas-Mogiļevas arhibīskapam Tadeušam Kondrusevičam.Starptautisko reliģijas brīvības aliansi (turpmāk-Alianse) satrauc pamatbrīvību pārkāpumi Baltkrievijā. Baltkrievijas varasiestādes izdara spiedienu uz tām reliģiskajām struktūrām, kuras saredz kā atbalstošas opozīcijai.

2020. gada 31. augustā Baltkrievijas varasiestādes bez paskaidrojuma liedza Romas Katoļu baznīcas vadītājam Baltkrievijā un Baltkrievijas Republikas pilsonim, arhibīskapam Tadeušam Kondrusevičam atgriezties Baltkrievijā.

Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 18. pants paredz tiesības mainīt savu reliģiju vai uzskatus, būt neticīgam, kā arī vienam vai sabiedrībā lūgties, godināt un nodarboties ar citām reliģiskām darbībām. Baltkrievijas varas iestādēm ir pienākums nodrošināt Baltkrievijas iedzīvotāju pamatbrīvību, tostarp tiesības praktizēt reliģiju. Aizliegums atgriezties Baltkrievijā neļauj arhibīskapam Kondrusevičam veikt pastorālo kalpošanu un piedalīties plānotajos Minskas-Mogiļevas arhidiecēzes baznīcas pasākumos.

Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 13. pants nosaka, ka ikvienam ir tiesības atstāt jebkuru, arī savu, valsti, tāpat arī atgriezties savā valstī. Turklāt aizliegums arhibīskapam Kondrusevičam atgriezties Baltkrievijā ir pretrunā ar Baltkrievijas Konstitūciju, kurā norādīts: “Pilsoņu tiesības ieceļot Baltkrievijas Republikā nevar būt ierobežotas.” (49. – 3. pants).

Alianse aicina pastiprināt reliģijas un ticības brīvības tiesību aizstāvību visā pasaulē un veicināt, ka pie atbildības sauc tos, kuri neievēro reliģijas vai ticības brīvību, kā arī radīt platformu, lai koordinētu valdību, parlamentāriešu un pilsoniskās sabiedrības centienus šo tiesību veicināšanā.

Arlietu ministrijas Preses centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums