Valsts prezidents vēl sekmes jaunajā amatā Eiropas prokuroram Gatim Donikam


Valsts prezidenta kanceleja
31. augustā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Eiropas prokuroru Gati Doniku, lai vēlētu sekmes jaunajā amatā un pārrunātu jaunizveidotās Eiropas Prokuratūras kompetenci un uzdevumus.

Eiropas Savienības Padome Latvijas pārstāvi Gati Doniku apstiprināja Eiropas Prokuratūras Eiropas prokurora amatā š. g. 27. jūlijā, taču pilnas slodzes pienākumu pildīšanu Luksemburgā G. Doniks uzsāks rīt, 1. septembrī. G. Donika pilnvaru termiņš Eiropas prokurora amatā būs seši gadi, ko Eiropas Savienības Padome var papildus pagarināt par trim gadiem.

G. Doniks prokurora pienākumus līdz šim veica Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta Metodikas nodaļā un Latvijas Republikas Prokuratūrā strādāja kopš 2001. gada. No 2016. līdz 2019. gadam G. Doniks tika apstiprināts Eiropas Ārējās darbības dienesta Eiropas Savienības (ES) Padomdevēju misijas Starptautisko prokuroru departamenta Ukrainā prokurora amatā un vēlāk kļuva par Starptautisko prokuroru struktūrvienības vadītāju Ukrainā. Ukrainā G. Doniks vadīja un koordinēja Ukrainas Republikas Ģenerālprokuratūras un starptautisko partneru atbalstītas aktivitātes, lai veiktu strukturālās pārmaiņas un stiprinātu prokuratūras stratēģisko vadību, kā arī piedāvāja un ieviesa risinājumus organizētās finanšu noziedzības apkarošanas veicināšanai. G. Doniks arī pildījis īstermiņa eksperta pienākumus prokuratūras jautājumos Apvienot Nāciju Organizācijā un eksperta pienākumus Eiropas Savienības Padomes sadarbībai krimināllietās saistītu jautājumu (COPEN) darba grupā.

Eiropas Prokuratūra (EPPO) ir pirmā pārnacionālā prokuratūra, kurai ir tiesības neatkarīgi veikt noziedzīgu nodarījumu, kas apdraud ES finanšu intereses, izmeklēšanu un kriminālvajāšanu. Tā varēs veikt noziedznieku kriminālvajāšanu un nodošanu tiesai 22 iesaistītajās ES dalībvalstīs.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums