Valsts prezidenta Egila Levita paziņojums Polijas Solidaritātes kustības dibināšanas 40. gadskārtā


foto;https:zn.ua
Baltijas valstu Atmodas aizmetnis radās pirms aptuveni 40 gadiem ar diviem vēsturiska mēroga notikumiem. Pirmais – 1978. gadā par pāvestu kļuva polis Jānis Pāvils II. Otrais – Gdaņskas kuģu būvētavā 1980. gada septembrī radās pirmā arodbiedrība Padomju Savienības orbītā – "Solidarnošč", un 17 000 kuģu būvētāju uzsāka streiku, izaicinot autoritāro, Maskavai padevīgo režīmu. "Solidaritātes" dibinātājs Lehs Valensa kļuvis par vienu no Centrāleiropas un Baltijas valstu brīvības atgūšanas simboliem.

Solidaritātes kustība pierādīja, ka ar miermīlīgu, plašu, sabiedrisku aktivitāti un pārliecību ir iespējams gāzt totalitāru varu. Šī pieredze iedrošināja mūs visus, kuri cīnījāmies par Latvijas neatkarības atjaunošanu un to panācām 1990. gadā.

Arī mūsdienās “Solidaritātes” stāsts un Polijas drošā stāja iedvesmo tās kaimiņtautu nepadoties virzībā uz brīvu, demokrātisku, neatkarīgu valsti. Izsaku dziļu pateicību Latvijas draugam Leham Valensam un visiem, kuri ar viņu toreiz un tagad Polijā iestājas par cilvēka un tautas tiesībām.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums