Valsts prezidents pasniedz akreditācijas vēstules Latvijas vēstniekiem ārvalstīs


Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja
18. augustā Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstuli Indulim Ābelim, Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijā (UNESCO), Aivaram Grozam, Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Izraēlas Valstī, un Eduardam Stiprajam, Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Francijas Republikā un Valsts prezidenta personīgajam pārstāvim Starptautiskajā Frankofonijas organizācijā.


Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits pasniedz akreditācijas vēstuli Indulim Ābelim, Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijā (UNESCO)

Kopš diplomāta karjeras sākuma 1993. gadā I. Ābelis ir strādājis Ārlietu ministrijas Ārējās tirdzniecības nodaļā un Starptautisko ekonomisko sakaru departamentā, kā arī vadījis Finanšu un īpašuma departamentu un Eiropas departamentu. No 2017. gada līdz šim brīdim vadīja Ārējās tirdzniecības un ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas departamentu.

I. Ābelis pildīja dienesta pienākumus Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO (Ženēvā) un Latvijas vēstniecībā Francijā. Viņš bijis ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā, Norvēģijā, Islandē, kā arī pašreiz pilda nerezidējošā vēstnieka pienākumus Tunisijā.

Vēstnieks saņēmis Karalisko Norvēģijas Nopelnu ordeni, Francijas Goda Leģiona ordeni, kā arī Ārlietu ministrijas un Aizsardzības ministrijas atzinības rakstus.

Tāpat pabeidzis Latvijas Universitātes Starptautisko Attiecību institūta Starptautisko ekonomisko attiecību programmu. Vēstnieks pārvalda angļu, franču, krievu valodu.

Indulis Ābelis amatā nomaina Ivitu Burmistri, kura Latvijas intereses OECD un UNESCO pārstāvēja kopš 2016. gada.


Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits pasniedz akreditācijas vēstuli Aivaram Grozam, Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Izraēlas Valstī.

Vēstnieks diplomāta karjeru sāka 1994. gadā Ārlietu ministrijas Plānošanas grupā. Vadījis Valsts protokolu, bijis speciālo uzdevumu vēstnieks Ekonomisko un divpusējo attiecību direkcijā un diasporas jautājumos. Pildījis Ministru prezidenta ārlietu padomnieka pienākumus.

Aivars Groza bija diplomāts Latvijas vēstniecībā Vācijā un ģenerālkonsuls Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā. Viņš bijis ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Beļģijā, Austrijā un Indijā, kā arī nerezidējošais vēstnieks Luksemburgā, Lihtenšteinā, Šveicē, Ungārijā, Slovēnijā un Slovākijā.

Vēstnieks pabeidzis Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti un Džordža Māršala Drošības studiju centru Vācijā. Runā vācu, angļu un krievu valodā.

A. Groza amatā nomaina Elitu Gaveli, kura Latvijas intereses Izraēlas Valstī  pārstāvēja kopš 2016. gada.


Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits pasniedz akreditācijas vēstules Eduardam Stiprajam, Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Francijas Republikā un Valsts prezidenta personīgajam pārstāvim Starptautiskajā Frankofonijas organizācijā.

Eduards Stiprais Latvijas diplomātiskajā dienestā strādā kopš 1993. gada un ir viens no pieredzes bagātākajiem Latvijas diplomātiem. Bijis Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, vadījis Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkciju, bijis Valsts prezidenta kancelejas vadītājs, ieņēmis ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Latvijas Republikas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES amatu, kā arī vadījis iestāšanās ES sarunu delegācijas sekretariātu. No 2013. līdz 2016. gadam E. Stiprais bija Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors. Kopš 2016. gada līdz šim brīdim vēstnieks vadīja Eiropas Savienības delegāciju Uzbekistānā.

E. Stiprais ir apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, kā arī saņēmis Ukrainas, Norvēģijas un Francijas valstu apbalvojumus.

Viņš absolvējis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāti, kā arī izglītību papildinājis Francijas Nacionālajā Administrācijas skolā un Zviedrijas Starptautisko attiecību institūtā.

Vēstnieks amatā nomaina Imantu Lieģi, kurš kopš 2016. gada pārstāvēja Latvijas intereses Francijas Republikā.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums