Huawei iebilst pret ASV Tirdzniecības ministrijas grozījumiem ārvalstu produktu tirdzniecības noteikumos


Foto:Pixabay
2019. gada 16. maijā ASV valdība bez pamatojuma iekļāva Huawei to subjektu sarakstā, ar kuriem ASV uzņēmumiem aizliegts sadarboties. Visu šo laiku, par spīti tam, ka šī lēmuma dēļ mums kļuva nepieejami daudzi industriālie un tehnoloģiskie elementi, mēs turpinājām darboties saskaņā ar visiem ASV valdības izdotajiem likumiem un regulām.

Tajā pat laikā mēs turpinājām pildīt visas saistības pret mūsu klientiem un piegādātājiem, pārbaudījumu izturējām un par spīti visiem šķēršļiem virzījāmies uz priekšu. Tomēr, nepārtraukti piemērojot mūsu kompānijai vēl lielākus žņaugus, ASV valdība ir pieņēmusi lēmumu šo kursu turpināt, pilnībā ignorējot daudzu uzņēmumu un nozares asociāciju izteiktās bažas.

 Šis lēmums ir patvaļīgs un bīstams, tas draud negatīvi ietekmēt visu nozari globāli. Šī likums ir trieciens mūsu realizētajiem tīkliem, to tālākai attīstībai, uzturēšanai un pilnvērtīgai darbības nodrošināšanai 170 valstīs. Grozījumu ietekme lēšama simtos miljardu ASV dolāru. Tāpat negatīvi tiks ietekmēti sakaru pakalpojumi vairāk kā 3 miljardiem cilvēku visā pasaulē, kuri izmanto Huawei produktus un pakalpojumus.

Uzbrūkot citas valsts vadošajam uzņēmumam, ASV valdība apzināti ignorē visu Huawei klientu  un patērētāju intereses. De facto tas ir pretrunā ar ASV valdības apgalvojumu, ka lēmums pieņemts tīkla drošības apsvērumu dēļ.

Šis ASV valdības lēmums ietekmēs ne tikai Huawei – diemžēl tā sekas stipri sajutīs arī liels skaits pasaules tautsaimniecības nozaru. Ilgtermiņā tas varētu sagraut globālajā pusvadītāju ražošanas nozarē patlaban valdošo uzticību un sadarbību, uz kuru balstās daudzu citu nozaru darbība. Tādējādi tiks veicinātas konfliktu situācijas un radīti ievērojami zaudējumi šajās tautsaimniecības industrijās.

ASV izmanto savas tehnoloģiskās priekšrocības, lai sagrautu ārvalstu uzņēmumus. Tas tikai samazinās starptautisko uzņēmumu uzticību ASV tehnoloģijām un piegādes ķēdēm, galu galā kaitējot pašas ASV interesēm.

 Huawei šobrīd veic jauno noteikumu padziļinātu izpēti. Paredzam, ka tas neizbēgami ietekmēs  mūsu biznesu. Mēs darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai rastu risinājumu. Mēs ceram, ka mūsu klienti un piegādātāji turpinās mūs atbalstīt, palīdzot mazināt šī diskriminējošā likuma ietekmi.

Rikijs Čens
„Huawei Technologies” vadītājs Baltijā

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums