Ģirģens: Eiropa ir iespējamas migrācijas krīzes priekšvakarā

Trešdien, 2020. gada 4. martā notika Eiropas Savienības iekšlietu ministru padomes ārkārtas sanāksme par pašreizējo situāciju uz Grieķijas – Turcijas un Bulgārijas – Turcijas robežām.

Turcijas – Sīrijas konflikta ietvaros š.g. 27.februārī Sīrijas gaisa spēku triecienā tika nogalināti 34 Turcijas armijas karavīri. Tas kalpoja par galējo iemeslu, lai Turcija, neskatoties uz līdzšinējo vienošanos ar ES , pieņemtu lēmumu “atvērt vārtus” uz Eiropu. Līdz ar to uz Turcijas – ES robežas (ar Grieķiju un Bulgāriju) ir izveidojusies ārkārtas situācija. Pierobežas zonā Turcijas pusē pulcējas un robežu pa sauszemi un pa jūru cenšas šķērsot tūkstošiem patvēruma meklētāju. Turcija jau iepriekš ir ziņojusi, ka valstī pašlaik atrodas vairāk nekā 3,5 miljoni sīriešu, un brīdinājusi, ka ar jaunu migrācijas vilni fiziski vairs nespēs tikt galā, ja krīze Sīrijā netiks apturēta. ES padomes sanāksmes laikā visas dalībvalstis, Eiropas Komisija un ES aģentūras ir vienojušās par gatavību stiprināt savu atbalstu apgabaliem, kuri ir pakļauti spiedienam, tostarp izmantojot FRONTEX ātro robežu intervenci un papildu tehnisko palīdzību. Apzinoties nākotnes riskus, Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens arvien vairāk uzsver nepieciešamību prioritizēt Latvijas tiesībsargājošo iestāžu stiprināšanu.

Eiropa ir iespējamas migrācijas krīzes priekšvakarā. Latvija un Baltijas valstis kopumā ir kā paradīze uz pasaules un Eiropas drošības risku fona: nelegālā imigrācija, terorisma draudi. Nevienam vairs nav noslēpums, ka no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas Eiropā ieplūst bēgļu vilnis, kuru vidū atrodas arī radikalizējušies džihādistu ISIS kaujinieki. Latvijas iedzīvotājiem, parlamentam un valdībai vajadzētu novērtēt iekšlietu sistēmas darbinieku pašaizliedzīgo darbu un rast risinājumus tiesībsargājošo, drošības, migrācijas iestāžu un atbalsta personāla kapacitātes stiprināšanai,” pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Iekšlietu ministrs atzīmē, ka Iekšlietu sistēmas kapacitāte nav pietiekoša, lai vienlaicīgi ar ierobežotiem resursiem sargātu Latvijas iedzīvotāju intereses divās frontēs - nacionālajā un Eiropas līmenī. Šobrīd Grieķijā FRONTEX īstenotajās aktivitātēs atrodas 26 Valsts robežsardzes amatpersonas, 2 Valsts policijas (VP) amatpersonas, 2 dienesta suņi, kuģis, kuteris un 2 nomas apvidus automašīnas. Papildus jau esošajam iekšlietu kontingentam FRONTEX ietvaros, Latvija ir gatava atbalstīt Grieķiju, nosūtot robežapsardzības stiprināšanai papildus mobilās videonovērošanas kompleksu un apkalpi.

Nav iespējams ilgstoši izlikties un ignorēt iekšlietu sistēmas trauksmes signālus. Ja vēlamies arī turpmāk dzīvot drošā valstī, atbildīga politika pieprasa izdarīt no mums atkarīgus mājas darbus iekšējās drošības stiprināšanai. Ka iekšlietu ministrs izsaku lielu pateicību visiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem, kuri pašaizliedzīgi nodrošina Latvijas un Eiropas drošības un robežas apsardzību,” turpina ministrs.

 

Iekšlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums