"Gods kalpot Rīgai" prioritātes Rīgas domes vēlēšanās: ielas un tilti, "Rīgas namu pārvaldnieka" "kapitālais remonts...


Foto: Lauma Kalniņa
"Gods kalpot Rīgai" prioritātes Rīgas domes vēlēšanās: ielas un tilti, "Rīgas namu pārvaldnieka" "kapitālais remonts", izglītība un pilsētvide

Partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) Rīgas domes vēlēšanu programmas prioritātes ir ielas un tilti, "Rīgas namu pārvaldnieka" "kapitālais remonts", izglītība un pilsētvide. Programma šodien tika apstiprināta GKR kongresā.

Mums ir zināšanas un pieredze. Mums nevajadzēs iesildīšanos. “Gods kalpot Rīgai” nav nepieciešams simts dienu saudzēšanas laiks. Darbu sāksim uzreiz pēc vēlēšanām, jo varam piedāvāt reāli izpildāmu, pragmatisku, izsvērtu un finansiāli pamatot programmu, uzsvērts partijas programmā. 


Foto: Lauma Kalniņa

Ielas un tilti mūsu prioritāte. Piecu gadu laikā atjaunosim un pārbūvēsim visus lielos Rīgas tiltus – Salu tilts, Brasas tilts, Augusta Deglava tilts, Vanšu tilts, Gaisa tilts, paredzot vietu arī gājējiem un velosipēdistiem. Jūrkalnes pārvads pie Starptautiskās lidostas Rīga. Piecu gadu laikā atjaunosim un pārbūvēsim Rīgas galvenās ielas – gan centrā, gan apkaimēs. Pie visām skolām un bērnudārziem nākamo 5 gadu laikā izremontēsim piebraucamās ielas un teritorijas. Uzsāksim grants ielu asfaltēšanas programmu.

Turpināsim sakārtot iekšpagalmus, piecos gados tie tiks pilnībā savesti kārtībā. Jaunas autostāvvietas, velonovietnes un elektrouzlādes stacijas pie mājām mikrorajonos. Pagalmos vairāk bērnu un sporta laukumu.

Piecu gadu laikā Rīgas skolotājiem ne mazāk kā 2000 eiro liela alga mēnesī, Rīgas skolu darbiniekiem ne mazāk kā 1000 eiro liela alga mēnesī, Rīgas bērnudārzu pedagogiem ne mazāk kā 1500 eiro liela alga mēnesī, bērnudārzu auklītēm ne mazāk kā 1200 eiro liela alga mēnesī, bērnudārzu darbiniekiem ne mazāk kā 1000 eiro liela alga mēnesī. Visiem bērnu dārzu darbiniekiem nodrošināsim veselības apdrošināšanu. Visās skolās datorklases un jaunas laboratorijas. Mūsu mērķis - motivēts pedagogs un moderna izglītība. Līdz 2025.gadam izzudīs rinda uz bērnu dārziem.

Sociālais atbalsts rīdziniekiem nemazināsies. Tiks saglabāti visi esošie pabalsti un sociālie pakalpojumi. Bezmaksas transports senioriem un skolēniem, atlaides sabiedriskajā transportā paliek spēkā. Nodrošināsim iespēju pieaugušajiem tālākizglītības apmācībās pārprofilēties pieprasītām profesijām. Mūsu princips – parūpēties par katru, kam nepieciešams atbalsts. Turpināsim nodrošināt brīvpusdienas skolās un bērnudārzos.

Pašvaldības kapitālsabiedrībā “Rīgas namu pārvaldnieks” – veiksim “kapitālo remontu”. Vairs nekādu dārgu un nekvalitatīvu remontu un nesaprotamu rēķinu. Pašvaldība piedalās dzīvojamo māju atjaunošanā. Vai tā būtu kāda ēka pilsētas vēsturiskajā centrā vai padomju laiku dzīvojamā māja kādā no apkaimēm.

Rail Baltica ir lielākais, sarežģītākais un svarīgākais projekts Rīgā un visā valstī pēdējā simtgadē. Ir svarīgi, lai projektēšanas un bīuvniecības gaitā tiktu ņemtas vērā rīdzinieku vēlmes un vajadzības. Sadarbībā ar valsti 10 gadu periodā nodrošināsim 350 miljonus eiro Rail Baltica trases piegulošo apkaimju attīstībā.

Velojosla visas Brīvības ielas garumā. Velonovietnes pie visām skolām un bērnudārziem. Jauna velokoncepcija Rīgai. Koki Rīgas ielās: Tērbatas ielā, Vienības gatvē un citās. Visi parki labiekārtoti, atjaunoti celiņi, soliņi , ierīkots apgaismojums. Sadarbība ar Pierīgas pašvaldībām. Kopīgais maršrutu tīkls, vienota biļete sabiedriskajā transportā, park&ride.

Rīdzinieks veido savas pilsētas budžetu. Mēs vēlamies, lai pašvaldība sadarbojas ar iedzīvotājiem. Katru gadu rīdzinieki balsos par līdzdalības budžetu - kā un kur labāk izlietot ne mazāk kā 3 miljonus eiro Rīgas apkaimēs.

Rīga brīva no azartspēlēm. Tā ir bijusi mūsu prioritāte jau daudzus gadus.

“Gods kalpot Rīgai” ir uzsākuši neatgriezeniskas pārmaiņas Rīgas pārvaldībā. Pašvaldību uzņēmumu vadībā strādā un strādās profesionāļi, bet domes departamentu un iestāžu vadītāji tiek izvēlēti atklātos konkursos. 

Pilnvērtīgs “Vienas pieturas” princips un savs klientu menedžeris katram rīdziniekam, arī uzņēmējam. Ja ir sūdzība, neskaidrība vai jautājums, tad ir viens cilvēks, kurš pašvaldībā seko iesnieguma gaitai un ziņo par rezultātiem.

Rīga 2025 – tā ir pilsēta, kurā cilvēkiem ir labi un ērti dzīvot, strādāt, veidot ģimeni un audzināt bērnus. Pašvaldība, kura netraucē attīstīt uzņēmējdarbību un rūpējās par to. Pašvaldība, kurā investori ir gaidīti un cienīti, palīdzot izveidot jaunas darbavietas. Pašvaldība, kura  ieklausās savos cilvēkos un meklē labākos risinājumus. Pilsēta, kuru mīl rīdzinieki un pilsētas viesi.

PARTIJAS “GODS KALPOT RĪGAI” deputātu kandidātu saraksts

RĪGAS DOMES ĀRKĀRTAS VĒLĒŠANĀM

2020.GADA 25.APRĪLĪ

Partija "Gods kalpot Rīgai"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums