Ārlietu ministrs: Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomiskās sadarbības partneris Latvijai


foto;Ārlietu ministrija
2020. gada 21. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā tikās ar Vācijas federālo ekonomikas ministru Pēteru Altmeieru, lai pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, tostarp politisko dialogu un ekonomisko sadarbību, kā arī jautājumus, kas skar Eiropas Savienību (ES). P. Altmeiers iepazīstināja Latviju ar Vācijas prezidentūras prioritātēm ES Padomes laikā.

“Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomiskās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ mēs esam atvērti vēl plašākai sadarbībai, īpaši Vācijas investīcijām Latvijā. Mūsu sadarbības paplašināšanu saredzam enerģētikā un informācijas tehnoloģiju jomā,” uzsvēra E. Rinkēvičs. Ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka liela loma “zaļās” ekonomikas veicināšanā ir zinātnei un pētniecībai.

Amatpersonas pārrunāja notiekošās nākamā perioda ES daudzgadu budžeta sarunas, gaidāmo Eiropas nākotnes konferenci un ES Austrumu partnerības politiku. Puses apmainījās nostājām par projektu “Nord Stream 2”. 

E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka projekts Rail Baltica ir nozīmīgs pārrobežu projekts visai Eiropai, tādēļ ir svarīgs Vācijas atbalsts pietiekamam ES līdzfinansējumam šim projektam no nākamā perioda ES daudzgadu budžeta. “Vācu uzņēmumu pieredze ir pieprasīta visos šā projekta posmos,” akcentēja ministrs.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pateicās par Vācijas būtisko ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums