Ārlietu ministrs pauž gandarījumu par Baltijas valstu veikumu reģiona drošības stiprināšanā un reģionālā gāzes tirgus...


foto;Ārlietu ministrija
Ārlietu ministrs pauž gandarījumu par Baltijas valstu veikumu reģiona drošības stiprināšanā un reģionālā gāzes tirgus attīstībā

2019. gada 29. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās ikgadējā Baltijas Padomē, kas notika Saeimā vienlaikus ar Baltijas Asamblejas sesiju. Šogad Latvija ir uzņēmusies prezidējošas valsts lomu Baltijas valstu sadarbībā.

Uzrunājot Baltijas valstu parlamentāriešus, ministrs pateicās deputātiem par līdzšinējo labo sadarbību un aktīvo rīcību Baltijas valstīm svarīgu jautājumu risināšanā. “Kā prioritāros jautājumus Latvijas prezidentūrā izvirzījām drošības stiprināšanu reģionā, reģionālās savienojamības attīstīšanu un kopēju interešu aizstāvību Eiropas Savienībā,” norādīja E. Rinkēvičs.

Runājot par drošības stiprināšanu reģionā, ministrs atzinīgi novērtēja to, ka Baltijas valstis ir nodrošinājušas sabiedroto klātbūtni un regulārus militāros vingrinājumus reģionā. Tāpat šogad Ādažos tika atklāts NATO daudznacionālais divīzijas štābs “Ziemeļi”. “Tāpēc esam gandarīti par ASV ieceri nākamā gada pavasarī rīkot militārās mācības, kas paredz pēdējo 25 gadu laikā lielāko ASV spēku izvietošanu Eiropā mācību ietvaros,” uzsvēra E.Rinkēvičs. 

Ārlietu ministrs pauda gandarījumu par reģionālā gāzes tirgus izveidi ar 2020. gada 1. janvāri, akcentējot, ka “tas sekmēs konkurenci starp dabasgāzes tirgotājiem, attiecīgi pozitīvi ietekmējot gāzes cenu un tautsaimniecību kopumā”.

Ministrs vērsa uzmanību, ka projekta “Rail Baltica” attīstībā šobrīd svarīgākais uzdevums ir nodrošināt augstāko iespējamo Eiropas Savienības līdzfinansējuma intensitāti arī Eiropas Savienības daudzgadu budžeta periodā pēc 2021.gada. “Šogad esam panākuši būtisku progresu, jo lielākā daļa “Rail Baltica” pamattrases posmu ir sasnieguši projektēšanas stadiju, taču vienlaikus mums ir jāvienojas par topošās infrastruktūras pārvaldības modeli”, sacīja E. Rinkēvičs.

Tikšanās laikā ar Lietuvas Republikas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius) un Igaunijas Republikas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu (Urmas Reinsalu), ministri pārrunāja Baltijas valstu interešu aizstāvību Eiropas Savienībā daudzgadu budžeta sarunās un Austrumu partnerības programmas nākotni. Igaunijas ārlietu ministrs U. Reinsalu informēja par Igaunijas prezidentūras prioritātēm Baltijas valstu sadarbībā nākamgad.

Informācijai

Baltijas Padome sanāk reizi gadā, un tajā tiekas Baltijas valstu parlamentārieši un ārlietu ministri. Baltijas Padome kalpo kā vērtīgs sadarbības formāts un efektīva diskusiju platforma starp Baltijas valstu parlamentu un valdību pārstāvjiem.

2020. gada 1. janvārī Igaunija no Latvijas pārņems prezidējošās valsts lomu Baltijas valstu sadarbībā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums