Ārlietu ministrijā atklās monogrāfiju "Latvijas Eiropas ceļš"


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 29. novembrī Edgars Rinkēvičs Ārlietu ministrijā atklās monogrāfiju "Latvijas Eiropas ceļš: 15<30<100". Pasākumā piedalīsies Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis.

Izdevumā ir apskatīta Baltijas ceļa nozīme Latvijas neatkarības atjaunošanā, sociālekonomiskās pārmaiņas pēc Latvijas iestāšanas Eiropas Savienībā (ES), Latvijas dalība ES – 15 gadi: bilance un perspektīvas, pārmaiņu procesi Eiropas Savienībā un mūsdienu politiskie un ekonomiskie izaicinājumi Latvijai, tās loma Eiropas Savienības lēmumu pieņemšanas procesā, mūsu valsts pieredze un perspektīvas Eiropas Savienības pētniecībā un inovācijās, kā arī citi aspekti.

“Masu entuziasms ir bijis izšķirošs politiskais elements Baltijas ceļā kā vienā no nozīmīgākajām 20. gadsimta politiskajām akcijām. Es ticu, ka pastāv veids, kā mūsu valsts vēsturi skaidrot tā, lai to gan ar sirdi un prātu saprastu pasaule, gan neapmaldītos mēs paši,” atskatoties uz akcijas “Baltijas ceļš” nozīmi Latvijas Eiropas ceļā, izdevumā atzīst viens no monogrāfijas rakstu autoriem Edgars Rinkēvičs.

Pasākuma divās paneļdiskusijās piedalīsies rakstu autori – Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica, Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs, LU asociētais profesors Daunis Auers, Eiropas Politikas pētījumu institūta un Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Aldis Austers. Diskusiju par Latvijas politikas ceļu uz Eiropu vadīs LU profesore Žaneta Ozoliņa, savukārt diskusiju par Latvijas ekonomikas virzību uz Eiropu moderēs LU profesore Inna Šteinbuka.

Pasākumā aicināti piedalīties Latvijas valsts un ES institūciju, nevalstisko organizāciju, domnīcu, mediju, izglītības, zinātnes, finanšu un ekonomikas jomas pārstāvji, politiķi.
Monogrāfiju izdevis Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Latvijas Zinātņu akadēmijas Eiropas politikas pētniecības institūtu un Latvijas Politologu biedrību. Izdevuma publicēšanu atbalsta Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģijas finanšu instruments.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums