KPV LV parakstīs memorandu ar Latvijas zemnieku federāciju mazo un vidējo lauksaimnieku interešu pārstāvniecībai

Partija "KPV LV" aizsāk jaunu tradīciju un uzsāk tikšanās ciklu ar dažādu nozaru biedrībām, lai vienotos par kopīgiem mērķiem izaugsmes veicināšanai. Tā ietvaros šī gada 12. novembrī pulksten 14.00 "KPV LV" paraksta pirmo memorandu ar biedrību "Latvijas Zemnieku federācija", kurā apvienojušies mazie un vidējie lauksaimnieki un to organizācijas.

Memorandu parakstīs “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens un Saeimas deputāts un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs un “Latvijas Zemnieku federācijas” valdes priekšsēdētāja Agita Hauka.

“Pēdējo gadu statistika rāda, ka mazo zemnieku saimniecību skaits sarūk, kas nav pozitīva zīme mūsu lauksaimniecībai. To var leilā mērā skaidrot ar to, ka līdz šim valstī īstenotā lauksaimniecības politika ir bijusi veidota par labu lielajām zemnieku saimniecībām, bet mazo un vidējo saimniecību vajadzības nav uzklausītas. Šī memoranda parakstīšanas mērķis ir sekmēt daudz spēcīgāka dialoga veidošanu ar mazajiem un vidējiem lauksaimniekiem, kas pēc būtības ir mūsu lauksaimniecības asinsrite un vienlaikus lepnums,” atzīst “KPV LV” Saeimas deputāts un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas priekšsēdētājs.

“Es pats esmu mazais zemnieks, tāpēc ļoti labi izprotu mazo un vidējo zemnieku vajadzības un problēmas. Daudzus gadus Zemkopības ministrijas politika tika tendeciozi veidota lielo zemnieku saimniecību lobijam, atstājot otrajā un trešajā plānā mazos un vidējos zemniekus. Pēdējos gados situācija ir uzlabojusies, bet nepieciešams daudz lielāks atbalsts, it īpaši šobrīd, kad Brisele raksta jaunus noteikumus Eiropas Savienības dalībvalstu zemniekiem,” atzīst “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Memorands tiek parakstīts “KPV LV” Saeimas frakcijas telpās.

Latvijas zemnieku federācija ir plašākā Latvijas lauku iedzīvotāju un lauku uzņēmēju intereses pārstāvošā sabiedriskā organizācija, kas iestājas par lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanu, pārstāvot mazo lauksaimnieku intereses. Šobrīd federācija pārstāv vairāk nekā 6000 ražojošus dažādu nozaru lauksaimniekus visā Latvijā. Latvijas Zemnieku federācijā aktīvi darbojas 11 reģionālās lauksaimnieku apvienības (biedrības), 5 nacionālās lauksaimniecības nozaru organizācijas, 1 lauku pašvaldība, kas kopā veido federācijas padomi, kā arī 148 individuālie biedri un 3 reģionālās lauksaimnieku kopas.

 

 

 

 

Partija “KPV LV”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli