Edgars Rinkēvičs tiekas ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 26. jūlijā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā darba vizītes laikā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Baltkrievijas Republikas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Amatpersonas pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, tostarp sadarbību ekonomikā, Eiropas Savienības (ES) sadarbību ar Baltkrieviju un drošības politikas jautājumus.

Sarunā ar Baltkrievijas prezidentu E.Rinkēvičs pauda gandarījumu par Latvijas un Baltkrievijas aktīvo politisko dialogu, jo Baltkrievija ir nozīmīga kaimiņvalsts un Latvija ir ieinteresēta uzturēt šādu attiecību dinamiku.

“Baltkrievija ir nozīmīgs Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, īpaši tranzīta un loģistikas jomā. Tādēļ vēlamies paplašināt mūsu sadarbību, palielinot pārvadājamo kravu apjomu un klāstu. Latvija saskata potenciālu sadarbībai ar Baltkrieviju Eirāzijas transporta koridoru attīstībā, un piedāvājam Latvijas tranzīta infrastruktūru industriālā parka “Lielais Akmens” kravu apkalpošanai,” uzsvēra E.Rinkēvičs.              

E.Rinkēvičs izcēla nepieciešamību ievērot visas starptautiskās drošības prasības un būt atklātiem attiecībā uz Astravjecas AES celtniecības gaitu, lai tādējādi kliedētu bažas par Astravjecas AES drošību nākotnē.

E.Rinkēvičs apliecināja ES gatavību padziļināt attiecības ar Baltkrieviju, kam labs piemērs ir progress sarunās par ES un Baltkrievijas Vīzu atvieglotas izsniegšanas un Readmisijas līgumiem. Tāpat ministrs izteica cerību, ka drīzumā tiks panākta vienošanās par ES un Baltkrievijas Partnerības prioritātēm.

Latvijas ārlietu ministrs vērsa uzmanību, ka Latvijai un Baltkrievijai būs iespēja kopīgi organizēt Pasaules Hokeja čempionātu 2021. gadā un čempionāta laikā ir plānots nodrošināt vienkāršotu vīzas saņemšanu un ērtu ceļošanu starp abām valstīm.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums