Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniegts ceturtais kandidātu saraksts

Rīga, 13. marts: Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) šodien Eiropas Parlamenta vēlēšanām tika iesniegts ceturtais deputātu kandidātu saraksts, kuru iesniedza Rīcības partija. Kandidātu sarakstā pieteikti 8 kandidāti. Līdz ar to pašlaik Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniegti četri kandidātu saraksti, kuros kopā pieteikti 56 deputātu kandidāti. Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta vēlēšanām turpināsies līdz 21. martam.

Ar vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem, statistiku iespējams iepazīties CVK Eiropas Parlamenta vēlēšanu vietnē https://epv2019.cvk.lv.  

No 20. maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

Iesniegt kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Tiesības kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

[u]Uzziņai[/u]

Piekļuve CVK deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammai līdz šim izsniegta 13 partiju un partiju apvienību pārstāvjiem. Salīdzinājumam – 2014. gada Eiropas  Parlamenta vēlēšanās piedalījās 14 partijas un partiju apvienības, vēlēšanām tika reģistrēti 170 deputātu kandidātu. Savukārt kandidātu sarakstu iesniegšanu līdz šodienai CVK vēl pieteikušas:

15. martā pl.13.00 – Centra partija

18. martā pl.10.00 – Jaunā VIENOTĪBA

18. martā pl.11.00 – Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

18. martā pl.12.00 – Latvijas Reģionu Apvienība

Centrālā vēlēšanu komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana