Rīgā notikušas Latvijas un Indijas Ārlietu ministriju piektās politiskās konsultācijas


foto: Ārlietu ministrija
2019. gada 6. martā Rīgā norisinājās Latvijas un Indijas Ārlietu ministriju piektās politiskās konsultācijas. Latviju sarunās pārstāvēja valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Jānis Mažeiks, savukārt Indijas delegāciju vadīja rietumvalstu sekretārs A. Gitešs Sarma (A. Gitesh Sarma). Vizītes laikā Indijas delegācija tikās arī ar valsts sekretāru Andri Pelšu, lai apspriestu divpusējo attiecību dinamiku un nākotnes sadarbības iespējas.

Konsultācijās tika pārrunāts plašs divpusējo un reģionālo jautājumu loks, kā arī apspriesta sadarbība starptautiskajās organizācijās. Puses uzsvēra nepieciešamību stiprināt politisko dialogu, paplašināt ekonomisko sadarbību un attīstīt kultūras un cilvēku savstarpējās saites. Abpusēji tika pausta apņēmība tuvākajā laikā noslēgt Latvijas un Indijas sadarbības programmu kultūras jomā. Lai veicinātu ciešāku ekonomisko sadarbību, tika apspriestas iespējas stiprināt abu valstu uzņēmēju kontaktus. J. Mažeiks pauda gandarījumu, ka studenti no Indijas arvien vairāk novērtē Latvijas augstskolu piedāvājumu, un norādīja uz Latvijas vēlmi stiprināt līgumtiesisko bāzi augstākās izglītības jomā.

Runājot par reģiona un starptautiskajām aktualitātēm, Indijas puse iepazīstināja ar savu redzējumu par terorisma problēmu reģionā.  Latvijas puse apliecināja stingru nosodījumu jebkurām terorisma izpausmēm, tai skaitā 14. februāra teroraktam Pulvamā, Indijā, vienlaikus aicinot meklēt iespējas mazināt spriedzi un uzsverot nepieciešamību konfliktu risināt ar dialoga un savstarpējās uzticības stiprināšanas palīdzību.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums