EP vēlēšanām pirmajā dienā iesniedz divus kandidātu sarakstus


Выборы в ЕП foto;aspnethosting.ru
Rīga, 6. marts: Pirmajā kandidātu sarakstu pieņemšanas dienā Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniegti divi deputātu kandidātu saraksti. Savus kandidātu sarakstus 25. maijā gaidāmajām vēlēšanām iesniegusi politisko partiju apvienība "Attīstībai/Par!" un partija "Progresīvie".

Abos kandidātu sarakstos pieteikts maksimāli iespējamais kandidātu skaits – 16 kandidātu jeb divas reizes vairāk nekā no Latvijas Eiropas Parlamentā ievēlējamais deputātu skaits.

Vidējais līdz šim pieteikto kandidātu vecums ir 43,3 gadi. Jaunākajam kandidātam ir 26 gadi, bet vecākajam – 67 gadi. Visiem kandidātiem ir augstākā izglītība.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana šā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām turpināsies līdz 21. martam. Līdz šim piekļuvi CVK kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammai pieprasījušas vienpadsmit partijas un partiju apvienības. Salīdzinājumam – 2014. gada EP vēlēšanās piedalījās 14 partijas un partiju apvienības, vēlēšanām tika reģistrēti 170 deputātu kandidātu.

Ar vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem, statistiku iespējams iepazīties CVK EP vēlēšanu vietnē https://epv2019.cvk.lv.  No 20. maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

Iesniegt kandidātu sarakstus EP vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Tiesības kandidēt EP vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam. 

Uzziņai

Kandidātu sarakstu iesniegšanu līdz šodienai pieteikušas:

15. martā pl.14.00 – Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

18. martā pl.10.00 – Jaunā VIENOTĪBA

Centrālā vēlēšanu komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli