Ministrs Edgars Rinkēvičs: Latvija un sabiedrotie turpinās atbalstīt Ukrainu divpusēji un starptautiskajās organizācijās


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 15. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas kolēģiem apmeklēja Dnipro, Ukrainā. Iepriekš plānotā vizīte uz Mariupoli tika atcelta lidojumam nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ.

E. Rinkēvičs un Eiropas Savienības valstu ārlietu ministri apliecināja stingru atbalstu Ukrainai saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainas austrumos, kā arī pieprasīja pretlikumīgi aizturēto Ukrainas jūrnieku un kuģu atbrīvošanu. "Krievijas īstenotā agresija Kerčas šaurumā un Azovas jūras blokāde ir nepieņemams starptautisko tiesību pārkāpums. Krievijai nekavējoties un bez priekšnosacījumiem jāatbrīvo arestētie Ukrainas jūrnieki un sagrābtie kuģi, kā arī jārespektē starptautiskās apņemšanās un jāgarantē netraucēta kuģošanas brīvība Azovas jūrā," uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs.

Vienlaikus E. Rinkēvičs norādīja, ka Latvija kopā ar sabiedrotajiem turpinās aktīvi atbalstīt Ukrainu starptautiskajās organizācijās, kā arī sniegs tai cita veida praktisku atbalstu. "Ukraina var paļauties uz Baltijas valstu, Polijas un citu līdzīgi domājošo valstu atbalstu. Latvija un sabiedrotie turpinās aktīvi atbalstīt Ukrainu starptautiskajās organizācijās. Tāpat  Latvija arī turpmāk dos iespēju Ukrainas jauniešiem bezmaksas studēt Latvijas universitātēs, kā arī sniegs humanitāro, medicīnisko un psiholoģisko palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem un militārpersonām," apliecināja ministrs.

Vizītes laikā ārlietu ministri apmeklēja Dnipro Mečņikova klīnisko hospitāli, kur tiek ārstēti konfliktā cietušie Ukrainas karavīri, kā arī Pretterorisma operācijas (ATO) muzeju. No Dnipro videokonferences formātā ārlietu ministri sazinājās ar Mariupoles ostas vadību, kas informēja par negatīvajām ekonomiskajām sekām Mariupoles ostai pēc Krievijas destruktīvās rīcības Azovas jūrā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli