M. Kučinskis tiekas ar Spānijas Valsts padomes prezidenti


public.foto
Ministru prezidents Māris Kučinskis otrdien, 25. janvārī, Rīgā tikās ar Spānijas Karalistes Valsts padomes prezidenti Mariju Terēzi Fernandesu de la Vegu (María Teresa Fernández de la Vega).

Tikšanās laikā tika norādīts, ka Latvijas – Spānijas attiecības ir ļoti labas, un ir ieinteresētība turpināt attīstīt politisko dialogu visos līmeņos.

M. Kučinskis pauda gandarījumu par Spānijas ieguldījumu mūsu reģiona drošības stiprināšanā, īpaši dalību NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā. Augstu tika novērtēta Spānijas regulārā dalība NATO Gaisa telpas patrulēšanas operācijā Baltijas valstīs. Šī līdzdalība stiprina Baltijas reģiona drošību, un demonstrē Spānijas nozīmīgo lomu NATO atturēšanas un aizsardzības pasākumu īstenošanā. Latvijai drošības jautājumi joprojām ir prioritāte. Ņemot vērā Krievijas destabilizējošās militārās aktivitātes, mums ir jānodrošina pārliecinoši alianses kolektīvās aizsardzības un atturēšanas pasākumi.

Tāpat tika norādīts uz labo ekonomisko sadarbību starp Latviju un Spāniju. Abas valstis vieno ciešas tirdzniecības saites, ko apliecina būtisks tirdzniecības apgrozījuma pieaugums. Ministru prezidents norādīja uz vēlmi paplašināt iesākto sadarbību, vēršot skatienu jaunu nozaru virzienā – bioekonomika, biomedicīna, viedās tehnoloģijas, viedā enerģija, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģijas.

“Jau šobrīd Spānijas uzņēmumi ir piedalījušies ar dzelzceļa infrastruktūru saistītos projektos, un es ceru, ka šī sadarbība turpināsies, it īpaši saistībā ar “Rail Baltica” projektu,”

Pozitīvi abas puses vērtēja arī sadarbības attīstību tūrisma jomā. Lēmums nodrošināt tiešos aviosavienojumus starp abu valstu galvaspilsētām – Rīgu un Madridi – tam ir labs apliecinājums.

Šobrīd ir atvērts ielūgums Viņa Majestātei Felipem VI ierasties vizītē Latvijā.

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli