Valdības augstākā apbalvojuma saņemšanai virza 6 izcilas personības

Otrdien, 23. oktobrī, valdība lems par Ministru kabineta balvas piešķiršanu sešām izcilām personībām. Balvu pasniedz par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās. Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augtākais apbalvojums – nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa.

Iecerēts, ka 2018. gadā Ministru kabineta balvu saņems:

  • Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā, kā arī zinātniskiem sasniegumiem tieslietu jomā.

  • Latvijas bobsleja izlases komandas galvenais treneris Sandis Prūsis par nozīmīgu ieguldījumu sporta attīstībā.

  • Ārsts internists, endokrinologs Agnis Štifts par nozīmīgu ieguldījumu medicīnas attīstībā.

  • Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja Dace Gaile par nozīmīgu ieguldījumu publisko iepirkumu sistēmas veidošanā un attīstībā.

  • Kinorežisors un operators Ivars Seleckis par ilggadēju ieguldījumu Latvijas kinomākslā, izciliem starptautiskiem sasniegumiem un nozīmīgu veikumu filmu nozarē.

  • Dejotāja, horeogrāfe un pedagoģe Vija Vētra par mūža ieguldījumu dejas mākslā un Latvijas vārda popularizēšanu pasaulē.

Ministru kabineta balvas laureāti svinīgā ceremonijā saņems Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

Šogad Ministru kabineta balvas pasniegšana un koncerts notiks 26. novembrī pulksten 19.00 Rīgas pilī.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Ministru kabineta balvu iedibināja 1995. gadā, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu, kuru 1937. gadā dibināja prezidents Kārlis Ulmanis. Visu atjaunotās Ministru kabineta balvas laureātu sarakstu iespējams aplūkot Ministru kabineta mājaslapā.

VIDEO: “Kas ir Ministru kabineta balva?”

VIDEO: “Kā tapa Ministru kabineta balvas Goda diploms un krūšu nozīmīte?”

Valdība otrdien, 23. oktobrī, lems arī par Ministru kabineta Atzinības raksta piešķiršanu vairākām personām par nozīmīgu ieguldījumu dažādās jomās.

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums