Andris Pelšs tiekas ar NATO kaujas grupā Latvijā iesaistīto valstu pārstāvjiem NATO


foto; Ārlietu ministrija
2018. gada 10. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas pastāvīgo pārstāvju vietniekiem Ziemeļatlantijas aliansē, kas ieradušies Latvijā, lai apmeklētu savu valstu militāro kontingentu NATO paplašinātās klātbūtnes sastāvā.

Sarunā A. Pelšs izteica pateicību par iesaistīto valstu militāro klātbūtni Latvijā NATO kaujas grupas sastāvā, kas sniedz būtisku ieguldījumu gan Latvijas, gan reģionālās drošības stiprināšanā. Valsts sekretārs pauda gandarījumu par Kanādas apņemšanos pildīt Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarnācijas lomu līdz 2023. gadam un atzīmēja augsto profesionālo līmeni, kādu demonstrē NATO kaujas grupā Latvijā pārstāvēto valstu karavīri.

Sabiedroto valstu pārstāvji izteica atzinību par NATO karavīriem nodrošinātajiem dienesta apstākļiem Latvijā un apņemšanos turpināt iesaisti NATO atturēšanas un aizsardzības pasākumos reģionā. A. Pelšs apliecināja, ka Latvija arī turpmāk nodrošinās pilnu uzņemošās valsts atbalstu NATO spēkiem un atbalstīs NATO aktivitātēs, lai vērstos pret draudiem un izaicinājumiem gan no austrumiem, gan dienvidiem.

Astoņu NATO dalībvalstu pastāvīgo pārstāvju vietnieku grupa vizītē Latvijā ir ieradusies no 9. līdz 10. oktobrim. Vizītes programmā ir iekļauts Ādažu bāzes apmeklējums, tikšanās ar Aizsardzības ministrijas un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāvjiem. Iepriekš līdzīgā vizītē Latviju apmeklēja NATO kaujas grupā pārstāvēto valstu vēstnieki NATO un militārie pārstāvji NATO.

Sabiedroto spēki NATO kaujas grupas sastāvā Latvijā tika izvietoti 2017. gadā. Lēmums par NATO kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā tika pieņemts 2016. gada Varšavas samitā, reaģējot uz drošības vides izmaiņām.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums