Latvija pauž atbalstu Apvienotajai Karalistei, ASV un Nīderlandei, vēršoties pret Krievijas kiberuzbrukumiem


foto; Ārlietu ministrija
Latvija pauž atbalstu Apvienotajai Karalistei, ASV un Nīderlandei, kas 2018. gada 4. oktobrī publiskoja informāciju par Krievijas Federācijas militārā izlūkdienesta kiberuzbrukumiem, tai skaitā kiberuzbrukumu mēģinājumiem pret Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju, Starptautisko antidopinga aģentūru un citiem civiliem mērķiem daudzviet pasaulē.

Latvija nosoda Krievijas militārā izlūkdienesta bezatbildīgās darbības, kuru mērķis ir ietekmēt demokrātiskos procesus, kaitēt starptautisko institūciju darbam un apdraudēt civilās infrastruktūras drošu funkcionēšanu. Starptautisko tiesību normu ievērošana kibertelpā ir pamatnosacījums, lai tā saglabātos brīva, droša un atvērta. Krievijas rīcība ir pretrunā šiem principiem un kārtējo reizi norāda uz Krievijas sistemātiskiem centieniem vājināt tiesībās balstīto starptautisko kārtību.

Starptautiskajai sabiedrībai ir jābūt gatavai vērsties pret atbildīgajiem par šiem uzbrukumiem, lai novērstu šādas rīcības nesodāmību. Latvija turpinās sadarboties ar sabiedrotajiem un partneriem, lai kolektīvi stiprinātu drošību kibertelpā un novērstu turpmākus kiberuzbrukumus.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums