Rīgā notikušas Latvijas un Bangladešas Ārlietu ministriju pirmās politiskās konsultācijas


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 3. septembrī Rīgā pirmo reizi norisinājās Latvijas un Bangladešas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latvijas delegāciju konsultācijās pārstāvēja valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Jānis Mažeiks, savukārt Bangladešas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietnieks divpusējo attiecību jautājumos Kamruls Ahsans (Kamrul Ahsan).

Konsultācijās tika pārrunāts plašs divpusējo un reģionālo jautājumu loks, kā arī apspriesta sadarbība starptautiskajās organizācijās. Puses uzsvēra nepieciešamību stiprināt politisko dialogu un paplašināt ekonomisko sadarbību. Ņemot vērā Bangladešas strauji augošo ekonomiku un lielo iedzīvotāju skaitu, Latvijas uzņēmējiem var rasties jaunas iespējas izmantot šī tirgus sniegtās perspektīvas. Lai veicinātu ciešākus Latvijas un Bangladešas uzņēmēju kontaktus, tika apspriestas iespējas sadarboties abu valstu uzņēmēju iepazīšanās vizīšu organizēšanā.

J. Mažeiks informēja par Latvijas augstākās izglītības iespējām ārvalstu studentiem. Tāpat tika apspriesta nepieciešamība turpināt darbu abu valstu līgumtiesiskās bāzes pilnveidošanā.

Runājot par reģiona un starptautiskajām aktualitātēm, Bangladešas puse sniedza detalizētu ieskatu rohingu bēgļu krīzes attīstībā un pauda gandarījumu par veiksmīgo sadarbību ar Eiropas Savienību (ES) gan šīs krīzes kontekstā, gan arī plašākā mērogā. Latvija atkārtoti apstiprināja atbalstu ES un Bangladešas dialoga stiprināšanai, īpaši akcentējot ES atbalstu Bangladešas valdībai rohingu bēgļu krīzes risināšanā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli