Valsts prezidents: Satversmes tiesai būtiska loma tiesiskuma stiprināšanā


foto;Valsts prezidenta kanceleja
"Atzinīgi vērtējams Satversmes tiesas darbs, stiprinot tiesiskumu Latvijā. Satversmes tiesas līdz šim paveiktais neliek šaubīties par tiesas autoritāti. Svarīgi, ka Satversmes tiesas spriedumi tiek pildīti savlaicīgi un atbildīgās valsts varas institūcijas pieliktu visas pūles, lai novērstu tiesas konstatētos trūkumus un pilnveidotu normatīvos aktus. Cieņa pret tiesu ir cieņa pret valsti," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 2018. gada 4. septembrī tiekoties ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Inetu Ziemeli.

Valsts prezidents un Satversmes tiesas priekšsēdētāja tikšanās laikā pārrunāja tieslietu nozares aktualitātes, tostarp, likumdošanas kvalitātes un tiesu varas darba uzlabošanas jautājumus. Valsts prezidents aicināja Satversmes tiesu veicināt tiesu dialogu nolūkā uzlabot tiesu darbu visos līmeņos.

Abas amatpersonas bija vienisprātis par nepieciešamību uzlabot likumu kvalitāti un noteikt pienākumu likumdevējam skaidrot pieņemto likumu saturu. Gan sabiedrībai, gan tiesību piemērotājiem ir svarīgi, lai Saeima pieņemtu grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas vērsti uz likumdošanas procesa uzlabošanu.

“Vienlīdz būtiski ir sabiedrībai mūsdienīgā veidā skaidrot tiesas pieņemtos nolēmumus un darba aktualitātes. Satversmes tiesa šajā ziņā var kalpot par labu piemēru daudzām valsts institūcijām,” atzina Valsts prezidents.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli