Latvija pievienojas Iniciatīvai nesodītas ķīmisko ieroču izmantošanas novēršanai


foto; Ārlietu ministrija
2018. gada 18. maijā Parīzē Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks–politiskais direktors Andris Pelšs piedalījās Starptautiskās iniciatīvas pret nesodītu ķīmisko ieroču izmantošanu (International Partnership Against Impunity for the Use of Chemical Weapons) augsta līmeņa konferencē, kurā apliecināja Latvijas apņēmību stiprināt starptautiskos centienus un normas, lai novērstu ķīmisko ieroču izmantošanu.

Konferences laikā Latvija uzsvēra, ka, ņemot vērā nesenos ķīmisko ieroču izmantošanas gadījumus Lielbritānijā, Sīrijā un citur, ir jāstiprina noteikumos balstītā starptautiskā kārtība un starpvalstu sadarbība, lai ķīmisko uzbrukumu īstenotāji tiktu saukti pie atbildības un šādi noziegumi vairs nekad neatkārtotos.

Latvija starptautiskajai iniciatīvai pievienojās šī gada 9. maijā.

Informācijai

2018. gada 23. janvārī Francija nāca klajā ar starpvaldību iniciatīvu International Partnership Against Impunity for the Use of Chemical Weapons, lai efektīvāk vērstos pret ķīmisko ieroču izmantotāju nesodāmību. Iniciatīvas galvenais mērķis ir stiprināt un sekmēt starpvalstu informācijas apmaiņu, lai sauktu pie atbildības ķīmisko uzbrukumu pastrādātājus un atbalstītājus.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli