Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs: Latvija turpinās dalīties ES integrācijas pieredzē ar Serbiju


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 13. aprīlī Rīgā norisinājās Latvijas un Serbijas Ārlietu ministriju politisko direktoru konsultācijas. No Latvijas puses tās vadīja Andris Pelšs, no Serbijas – Zorans Vujičs (Zoran Vujić). Sarunu gaitā tika izvērtēta līdzšinējā abu valstu sadarbība un iespējas to nākotnē padziļināt.

Viens no galvenajiem sarunu tematiem bija aktuālā situācija Serbijas Eiropas Savienības pievienošanās sarunās. A. Pelšs pauda atbalstu Serbijas un pārējo Rietumbalkānu valstu Eiropas perspektīvai un apliecināja gatavību turpināt dalīties Latvijas ES integrācijas pieredzē ar Serbiju. Tāpat viņš uzsvēra, ka tiks vērtēts valstu individuālais sasniegums un kritēriju izpilde.

Z. Vujičs informēja par paveikto reformu ieviešanā, to vidū arī likuma varas jomā, kas ir būtisks priekšnoteikums veiksmīgai pievienošanās procesa virzībai. Tāpat Serbijas politiskais direktors sniedza ieskatu sadarbībā ar pārējām Rietumbalkānu reģiona valstīm, tostarp Belgradas un Prištinas dialogu. Puses bija vienisprātis, ka labas kaimiņattiecības ir reģiona ilgtermiņa drošības un stabilitātes garants un svarīgs elements Eiropas integrācijas kontekstā. 

Konsultāciju laikā tika pārrunātas arī starptautiskās un drošības politikas aktualitātes – attiecības ar Krieviju, situācija Tuvo Austrumu reģionā un transatlantiskās attiecības.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija