Akreditācijas vizītē ieradies Gvatemalas vēstnieks Latvijā


foto;Ārlietu ministrija
10. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Vanaga tikās ar Gvatemalas vēstnieku Fransisko Roberto Grosu Ernandesu-Krameru (Francisco Roberto Gross Hernández-Kramer), kas Latvijā ieradies akreditācijas vizītē.

Sarunā vēstnieks iepazīstināja ar iecerēm Latvijas un Gvatemalas divpusējo attiecību attīstīšanā, piemēram, veidot aktīvāku sadarbību kultūras jomā, iepazīstināt Latviju ar Gvatemalas mākslu un tautas tradīcijām, attīstīt akadēmiskos kontaktus izglītības un zinātnes jomā, veicināt studentu apmaiņu, kā arī tirdzniecību un tiešus uzņēmēju kontaktus. 

Puses atzinīgi novērtēja esošo sadarbību starptautiskajās organizācijās, savstarpējo atbalstu ANO struktūrās.

Tāpat tikšanās gaitā tika pausta interese padziļināt Eiropas Savienības (ES) un Latīņamerikas un Karību valstu kopienas (CELAC) dialogu, izsakot cerību, ka ES-CELAC samits varēs notikt 2018. gadā.

Pēc akreditācijas ceremonijas pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vēstniekam būs tikšanās ar Saeimas prezidija sekretāru Andreju Klementjevu, Ārlietu ministrijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā. Tāpat vēstnieks iepazīsies ar Okupācijas muzeja ekspozīciju. 

Uzziņai

Latvijas un Gvatemalas diplomātiskās attiecības nodibinātas 1993. gada 14. janvārī.

Gvatemalas vēstnieks Fransisko Roberto Gross Ernandess-Kramers rezidē Stokholmā, Zviedrijā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana