Valsts prezidents akreditē Beļģijas, Gvatemalas un Jaunzēlandes vēstniekus


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Pirmdien, 2017. gada 10. oktobrī, Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā darbam Latvijā akreditēja Beļģijas, Gvatemalas un Jaunzēlandes vēstniekus.

Tiekoties ar Beļģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Hugo Brauversu (Mr Hugo Brauwers), Valsts prezidents uzsvēra, ka Beļģija ir svarīgs divpusējo un daudzpusējo attiecību partneris, it īpaši iestājoties par kopīgajām interesēm Eiropas Savienībā un NATO. Raimonds Vējonis izteica pateicību par Beļģijas ieguldījumu reģionālajā drošībā, iesaistot savus karavīrus NATO daudznacionālo spēku bataljonos Baltijas valstīs un Polijā, kā arī piedaloties NATO gaisa telpas patrulēšanas misijā Baltijas valstīs. Valsts prezidents arī atzina, ka notiek aktīvs daudzpusējo attiecību dialogs Baltijas un Beniluksa valstu formātā, kas ir svarīga viedokļu apmaiņas platforma.

 

Sarunā ar Gvatemalas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Fransisko Roberto Grosu Ernandesu Krameru (Mr Francisco Roberto Gross Hernandez Kramer) Valsts prezidents norādīja, ka Latvija vēlas stiprināt attiecības ar Gvatemalu, lai pozitīvo politisko dialogu papildinātu arī savstarpēji izdevīga praktiskā sadarbība ekonomikā, augstākajā izglītībā un zinātnē, kā arī tiktu veicināta Latvijas atpazīstamība Centrālamerikas reģionā.

Tiekoties ar Jaunzēlandes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Mēriju Patrīciju Tērstoni (Ms Mary Patricia Thurston), Valsts prezidents atzina, ka abu valstu attiecības ir draudzīgas un pragmatiskas, vienlaikus norādot, ka ir liels izaugsmes potenciāls gan politiskajā, gan ekonomiskajā sadarbībā. Raimonds Vējonis aicināja stiprināt valstu līgumtiesisko bāzi gaisa satiksmes un dubultās aplikšanas ar nodokļiem novēršanas jomās. Viņš aicināja Jaunzēlandes amatpersonas un uzņēmēju delegācijas apmeklēt Latviju, kā arī izmantot Latvijas simtgades svinību iespējas, lai iepazītos ar bagāto Latvijas kultūru.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana