Valsts sekretārs iepazīstina ar ārpolitikas aktivitātēm studentus no Krievijas


foto;Ārlietu ministrija
13. jūlijā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andrejs Pildegovičs ar Krievijas Federācijas prezidenta Krievijas tautsaimniecības un publiskās administrācijas akadēmijas (RANEPA) studentiem pārrunāja Latvijas–Krievijas divpusējās attiecības un to attīstības perspektīvas, starptautisko attiecību aktualitātes, kā arī Latvijas ārpolitikas prioritātes.

Sarunā ar studentiem A. Pildegovičs atzinīgi novērtēja, ka šāda tikšanās kļūst par labu tradīciju, un tās laikā Krievijas jauniešiem ir iespēja gūt nepastarpinātu informāciju par Latviju un apmeklēt Ārlietu ministriju.

Sniedzot ieskatu mūsdienu Latvijas vēsturē un divpusējo attiecību aktualitātēs, valsts sekretārs uzsvēra gatavošanos nākamā gada nozīmīgākajam notikumam – Latvijas simtgadei, aicinot apmeklēt svētku pasākumus.

Divpusējo attiecību kontekstā Latvija ir ieinteresēta dialoga uzturēšanā ar kaimiņvalsti Krieviju, turpinot uzturēt arī praktisko sadarbību pārrobežu, robežas demarkācijas, robežapsardzības, kultūras, transporta un citās jomās.

Runājot par starptautiskajiem jautājumiem, valsts sekretārs uzsvēra nepieciešamību visām iesaistītajām pusēm veicināt konflikta risinājumu Ukrainā, īstenojot Minskas vienošanos.

Studenti un pasniedzēji pateicās par iespēju apmeklēt Ārlietu ministriju un gūt atbildes par Latvijas nostāju attiecībā uz aktuālajiem divpusējo attiecību un starptautiskajiem jautājumiem.

RANEPA studentu vasaras studiju brauciens uz Latviju jau ceturto gadu tiek organizēts sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti. Šis sadarbības projekts ļauj Krievijas studentiem padziļināti iepazīties ar Latviju un vizītes laikā apmeklēt Latvijas reģionus, pašvaldības un uzņēmumus, gūstot plašāku priekšstatu par norisēm Latvijas valsts pārvaldes, ekonomikas, kultūras un citās jomās.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi