M. Kučinskis: pilsētu attīstībai nozīmīga ir starptautiskā sadarbība


foto;mk.gov.lv
Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 7.jūlijā, Vācijā tikās ar Harzenvinkelas pilsētas domes priekšsēdētāju Sabīni Amsbeku-Dopheidi, kā arī piedalījās Mazsalacas un Harzevinkelas sadarbības līguma parakstīšanas ceremonijā.

M. Kučinskis uzsvēra Latvijas un Vācijas, kā arī Ziemeļreinas–Vestfālenes, kurā ietilpst Harzenvinkela, ciešās sadarbības nozīmīgumu. “Kā bijušais Valmieras mērs zinu, cik nozīmīga pilsētas attīstībai ir starptautiskā sadarbība - gan jaunu ekonomisko sakaru dibināšanā, gan kultūras un sabiedrisko saišu veicināšanā,”sacīja M. Kučinskis.

2016. gadā Vācija bija otrais nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris aiz Lietuvas. Kopējais preču tirdzniecības apgrozījums pērn veidoja 1,95 miljardus eiro. Sadarbībā ar Ziemeļreinu–Vestfāleni tiek saskatītas iespējas paplašināt sadarbību IKT, digitālo tehnoloģiju, transporta un loģistikas jomās. Savukārt Ziemeļreina–Vestfālene ir viena no svarīgākajiem Latvijas ekonomiskās sadarbības partneriem, tā ir starp vadošajiem partneriem investīciju jomā.

“Pamazām ieejam Latvijas valsts 100 gades lokā, kuras kulminācija būs 2018. gada novembrī. Aizvadītajos 25 sadarbības gados Latvija ir nogājusi milzu ceļu – no valsts, kura atguvusi savu neatkarību 1991.gadā, līdz Latvijai, kura ir Eiropas Savienības un eirozonas dalībvalsts. Šobrīd mūsu kopīgās - Vācijas, Latvijas, visu Eiropas Savienības dalībvalstu rokās ir Eiropas nākotne, kurā mūs sagaida lieli izaicinājumi.  Pie tiem mums jāstrādā visiem kopā!” uzsvēra Ministru prezidents.

2016. gada 25. novembrī tika atklāts jaunais Mazsalacas slimnīcas un Pirmsskolas izglītības iestādes ēkas jumts. Jumta nomaiņai vācu draugi Hārzevinkelā rīkoja kampaņu, saziedojot 12 721,12 eiro. 2017. gada martā Hārzevinkelā, Vācijā, tika izveidota “Mazsalacas draugu kopa”, lai veicinātu savstarpējās attiecības. Abas pašvaldības ir atsaucīgas, ar vēlmi sadarboties un attīstīt dažādus projektus.


Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana