Edgars Rinkēvičs apsveic Melnkalni ar gaidāmo pievienošanos NATO


foto;Ārlietu ministrija
17. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Melnkalnes ārlietu ministru prof. Dr. Srdžanu Darmanoviču (Prof. Dr Srdjan Darmanović), kurš Latvijā uzturas darba vizītē. Tikšanās laikā ministri pārrunāja starptautiskās aktualitātes, situāciju Rietumbalkānos, Melnkalnes integrāciju NATO un Eiropas Savienībā (ES), kā arī Latvijas un Melnkalnes divpusējās attiecības.

Sarunā E. Rinkēvičs apsveica Melnkalni, uzsverot, ka “Melnkalnes pievienošanās NATO ne tikai ir labs signāls visām kandidātvalstīm turpināt reformas, bet arī pierādījums, ka trešajām valstīm nav ietekmes uz NATO paplašināšanās procesu”.

Ārlietu ministrs apliecināja Latvijas atbalstu Melnkalnes integrācijai ES un aicināja turpināt nepieciešamo reformu īstenošanu. “Ir svarīgi paplašināt drošības un stabilitātes zonu, ko nodrošina dalība ES un NATO,” runājot par situāciju Rietumbalkānos, atzīmēja E. Rinkēvičs.

Abi ministri uzsvēra, ka divpusējās attiecības ir labas, un vienojās, ka ir jāpaplašina politiskais dialogs un ekonomiskā sadarbība.

Melnkalnes ārlietu ministrs Latvijā uzturas no 15. līdz 18. maijam.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi