Valsts prezidents aicina ievērot starptautisko tiesību principus konfliktu risināšanā


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Konflikti pasaulē ir jārisina miermīlīgi, balstoties uz vispārēji atzītiem starptautisko tiesību principiem, tajā skaitā uz teritoriālās vienotības principu, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ceturtdien uzstājoties 5. Globālā Baku foruma darba sesijā "Starptautisko attiecību nākotne".

Valsts prezidents atzina, ka pēdējo pāris gadu laikā vairāki konflikti kļuvuši par izaicinājumu pastāvošajai starptautiskajai kārtībai. Arī Eiropa, kas ilgstoši bijusi miera un labklājības etalons, nevar justies pasargāta no izaicinājumiem tās drošībai.

“Eiropā mēs saskaramies ar nopietniem draudiem, ko rada strauji mainīgā drošības vide eiroatlantiskajā telpā. Mēs esam redzējuši, kā Krievija ir gatava ar spēka palīdzību mainīt suverēnu valstu pastāvošās robežas. Mēs arī esam pieredzējuši postījumus un cilvēku bojāeju, ko izraisa vardarbīgas ideoloģijas izplatība, noziedzība, korupcija, vāja pārvaldība un cilvēktiesību pārkāpumi daudzās valstīs Eiropas kaimiņu reģionos Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā,” teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents norādīja, ka piemērotākā vieta globālo konfliktu risināšanai ir Apvienoto Nāciju organizācijas radītā platforma. Ar to saistītajām reģionālajām organizācijām, tādām kā Eiropas Savienība, EDSO, Arābu līga un Āfrikas savienība, piemīt daudzpusīgas spējas aktīvi iesaistīties, lai veicinātu attiecīgo reģionu attīstībai nepieciešamās politiskās un ekonomiskās reformas.

“Ilgstošo konfliktu atrisināšana Eiropā un tās kaimiņu reģionos joprojām ir svarīgākais uzdevums. Lai to sasniegtu, nepieciešama spēcīga politiskā griba,” teica Raimonds Vējonis.  

5. Globālo Baku forumu Azerbaidžānas galvaspilsētā organizē Nizami Gandžavi starptautiskais centrs, kura valdes līdzpriekšsēdētāja ir bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Forumā ceturtdien un piektdien par aktuālajiem starptautiskajiem jautājumiem diskutē esošie un bijušie valstu un valdību vadītāji, kā arī akadēmiskās vides pārstāvji. Īpaša uzmanība pievērsta ES Austrumu partnerības iespējām, transatlantiskajām attiecībām un cīņai pret terorismu. 

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi