Ziņas | Latvija | Politika


Ārlietu ministrs kopā ar uzņēmēju delegāciju apmeklēs Vjetnamu un Indonēziju

No 2019. gada 16. līdz 19. jūlijam ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs viesosies Dienvidaustrumāzijas valstīs Vjetnamā un Indonēzijā, lai sekmētu divpusējo politisko dialogu, kā arī atbalstītu Latvijas eksportētāju centienus jaunu tirgu apgūšanā.

Noritējusi pirmā Diasporas konsultatīvās padomes sēde

2019. gada 12. jūlijā Ārlietu ministrijā notika pirmā Diasporas konsultatīvās padomes sēde, kuru vadīja Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza. Sēdi atklāja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, kura izteica gandarījumu par padomes darba uzsākšanu, kā arī pauda pārliecību, ka tā būs laba platforma valsts un nevalstisko organizāciju sadarbībai diasporas politikas jomā.

Latvija pauž protestu Krievijai par centieniem attaisnot Staļina un Hitlera noziegumus

Šodien uz Latvijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas pagaidu pilnvarotais lietvedis Vadims Vasiļjevs.

Edgars Rinkēvičs akcentē pilsoniskās sabiedrības iesaistes nepieciešamību cīņā pret dezinformāciju

2019. gada 11. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Londonā piedalījās Globālajā konferencē par mediju brīvību, kuru kopīgi organizē Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Džeremijs Hants (Jeremy Hunt) un Kanādas ārlietu ministre Kristija Frīlenda (Chrystia Freeland). Konferences mērķis ir veicināt starptautisko koordināciju un rīcību mediju brīvības un žurnālistu drošības veicināšanai, sekmējot diskusijas augstākajā politiskajā līmenī un veicot praktiskus ilgtermiņa pasākumus ekspertu līmenī.

Politiskais direktors Jānis Mažeiks Helsinkos uzsver transatlantisko attiecību nozīmi Eiropas drošībai

2019. gada 9. un 10. jūlijā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks–politiskais direktors Jānis Mažeiks piedalījās Eiropas Savienības (ES) politisko direktoru neformālajā sanāksmē Helsinkos, Somijā. Politiskie direktori tikās ar ASV Valsts departamenta valsts sekretāra vietnieku politiskos jautājumos Deividu Heilu (David Hale), lai pārrunātu ES un ASV attiecības, ES–NATO sadarbību, kā arī attiecības ar Krieviju un Ķīnu.

Ārlietu ministrs pauž atbalstu sakārtotam Apvienotās Karalistes izstāšanās procesam no Eiropas Savienības

2019. gada 10. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Londonā tikās ar Apvienotās Karalistes parlamenta Pārstāvju palātas Ārlietu komitejas vadītāju Tomu Tugendhatu (Tom Tugendhat), parlamenta Pārstāvju palātas Breksita komitejas vadītāju Hilariju Benu (Hilary Benn) un Apvienotās Karalistes ēnu kabineta breksita lietu ministru Keiru Stārmeru (Keir Starmer), lai pārrunātu Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) procesa gaitu un turpmāko abu valstu sadarbību, aktuālos ārpolitikas un drošības politikas jautājumus.

Valsts prezidents un Igaunijas parlamenta priekšsēdētāja vietnieks pārrunā abu valstu sadarbību kultūras jomā

Darba vizītes laikā Igaunijā, 2019. gada 10. jūlijā, Valsts prezidents Egils Levits tikās ar Igaunijas parlamenta (Riigikogu) priekšsēdētāja vietnieku Sīmu Kallasu (Siim Kallas) un pārrunāja Latvijas un Igaunijas sadarbību kultūras jomā.

Valsts prezidenta darbībā tiks akcentēti tiesiskuma un modernas valsts darbības virzieni

Valsts prezidenta kanceleju no šī gada 5. augusta vadīs Andris Teikmanis, kurš līdz šim ir Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs. Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietniece un arī vadītāja pienākumu izpildītāja līdz 5. augustam būs Laila Jurcēna, kas ir bijusi Satversmes tiesas priekšsēdētāja padomniece un eksperte Vācijas Starptautiskās sadarbības aģentūrā (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH). Valsts prezidentam Egila Levitam ir pieci štata, divi nepilnas slodzes un trīs ārštata padomnieki.

Valsts prezidents Egils Levits pirmajā darba vizītē dosies uz Igauniju

Darba vizītes laikā Valsts prezidents Egils Levits tiksies ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu viņas rezidencē Kadriorgas pilī. Paredzēta abu valstu prezidentu divpusējā tikšanās un delegāciju tikšanās.

Latvijas un Taizemes politiskās konsultācijas

2019. gada 8. jūlijā Rīgā norisinājās Latvijas un Taizemes politiskās konsultācijas, kuru laikā tika apspriestas divpusējās sadarbības iespējas, situācijas attīstība un drošības politikas jautājumi Āzijā un Eiropā, kā arī sadarbība starptautiskajās organizācijās.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli