Ziņas | Latvija | Politika


Latvijas un Ganas ārlietu ministri vienojas par sadarbības stiprināšanu ekonomikā, izglītībā...

Latvijas un Ganas ārlietu ministri vienojas par sadarbības stiprināšanu ekonomikā, izglītībā, informācijas tehnoloģijās un vides attīstības jautājumos

2018. gada 20. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ganas Republikas ārlietu un reģionālās integrācijas ministri Šērliju Ajorkoru-Botčveju (Shirley Ayorkor Botchwey), kura apmeklēja Latviju darba vizītē.

Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē uzsver nepieciešamību būt gataviem visiem iespējamiem Brexit scenārijiem

2018. gada 20. jūlijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās ES Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmē Briselē par nākamajiem soļiem sarunās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. ES sarunvedis izstāšanās sarunās Mišels Barnjē (Michel Barnier) informēja dalībvalstis par aktuālo situāciju un 19. jūnijā publicēto Eiropas Komisijas komunikāciju par gatavošanos Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES. Tāpat viņš sniedza vērtējumu par 12. jūlija Apvienotās Karalistes nostājas dokumentu par vēlamo attiecību modeli ar ES.

Ārlietu ministrs pateicas Igaunijas vēstniekam par ieguldījumu divpusējo attiecību stiprināšanā

2018. gada 20. jūlijā atvadu vizītē pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča bija ieradies Igaunijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Teniss Nirks (Tõnis Nirk).

Vēstnieks Edgars Bondars iesniedz akreditācijas vēstules Rumānijas prezidentam

2018. gada 18. jūlijā Bukarestē Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Edgars Bondars iesniedza akreditācijas vēstules Rumānijas prezidentam Klausam Verneram Johannisam (Klaus Werner Iohannis).

Ārlietu ministrs aicina Baltkrieviju izmantot Latvijas ostu priekšrocības

2018. gada 19. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju (Vladimir Makei), kurš Latvijā ieradās darba vizītē. Tikšanās laikā ministri apsprieda Latvijas un Baltkrievijas divpusējo attiecību jautājumu loku, tostarp sadarbību ekonomikas, transporta un tranzīta, pārrobežu sadarbības, izglītības, zinātnes, kultūras un citās jomās. Puses arī pārrunāja Eiropas Savienības (ES) – Baltkrievijas attiecību aktualitātes un reģionālos jautājumus.

Putins un Tramps: kurš kuru?*

Pirms dažām dienām tikās divi pasaules līderi - vai varbūt jāsaka, divu pasauļu līderi - Donalds Tramps un Vladimirs Putins. Un loģiski domājošā sabiedrības daļa burtiski uzsprāga, jo tāda disonanse viena līdera rīcībā nav pieredzēta. Protams, runa ir par ASV prezidentu Donaldu Trampu.

LPS: samazinot finansējumu kohēzijas politikai, Latvijas attīstība tiks kavēta un palielināsies depopulācija

2. maijā Eiropas Komisija (EK) publicēja priekšlikumu par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021.–2027. gadam (dokumentu projekti šeit). Pēc tam publiskoti arī sekundāro tiesību aktu projekti, kas reglamentēs ES budžeta izlietojumu (šeit), t.sk. EK tieši administrētajām programmām.

Ārlietu ministrs un Uzbekistānas jaunais vēstnieks pārrunā abu valstu turpmākās sadarbības iespējas

2018. gada 18. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar jauno Uzbekistānas Republikas vēstnieku Latvijas Republikā Badridinu Abidovu (Badriddin Abidov).

Latvija un Slovēnija ir ieinteresētas aktivizēt politisko dialogu

2018. gada 18. jūlijā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Andris Pelšs tikās ar Slovēnijas Republikas vēstnieku Robertu Krmeļu (Robert Krmelj), kurš Latvijā ieradies atvadu vizītē.

No rītdienas var iesniegt kandidātu sarakstus 13.Saeimas vēlēšanām

Rīga, 17. jūlijs: No rītdienas plkst. 10.00 partijas un partiju apvienības var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 6. oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām. Kandidātu saraksti jāiesniedz Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) līdz 7. augustam. Pirmajā un pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas dienā, CVK sarakstus pieņems rindas kārtībā, bet pārējā laikā sarakstu iesniegšana jāsaskaņo iepriekš ar CVK sekretāru.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana