Ziņas | Latvija | Politika


Latvija ANO: Esošajā drošības situācijā kodolatbruņošanās procesam jānotiek pakāpeniski

12. oktobrī Ņujorkā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dalībvalstu debatēs par kodolatbruņošanos Latvijas vēstnieks ANO Jānis Mažeiks pauda stingru nosodījumu Ziemeļkorejas veiktajiem ballistisko raķešu un kodolizmēģinājumiem. Vēstnieks uzsvēra, ka šīs provokācijas pierāda, cik svarīga ir valstu vienotība, turpinot globālos kodolatbruņošanās un neizplatīšanas centienus.

Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsver ES tirdzniecības nolīgumu nozīmi eksporta veicināšanā

13. oktobrī Briselē, Beļģijā, notika Eiropas Savienības (ES) valstu Tirdzniecības ministru darba sanāksme, kurā tika diskutēts par Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera (Jean-Claude Juncker) izvirzītajām ES tirdzniecības politikas prioritātēm un gatavošanās procesu Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 11. Ministru konferencei gada nogalē.

Notiks Latvijas – Lietuvas starpvaldību pārrobežu sadarbības komisijas sēde

Trešdien, 2017.gada 18.oktobrī, Kroņaucē, Tērvetes novadā Latvijā notiks Latvijas – Lietuvas starpvaldību pārrobežu sadarbības komisijas sēde. No Latvijas puses starpvaldības komisiju vadīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts. Savukārt Starpvaldību komisijas priekšsēdētājs no Lietuvas puses ir Lietuvas Iekšlietu vice-ministrs Gedrius Surplys. Komisijas sastāvā ir abu valstu nozaru ministriju speciālisti, plānošanas reģionu pārstāvji un pašvaldību vadītāji.

Valsts prezidents aicina stiprināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbu

"Korupcija mazina cilvēku ticību valstij. Tā izmaina valsts vērtību sīknaudā. Stipra valsts ir tāda, kurai uzticas tās iedzīvotāji. Valsts, kurā visi valsts pārvaldes darbinieki, politiķi, valsts uzņēmumu vadītāji strādā valsts, sabiedrības un ikviena cilvēka interesēs. Valsts, kurā amatpersonas rīkojas valstiski un tālredzīgi, spēj pamatot ikvienu lēmumu un skaidrot to sabiedrībai," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, 12. oktobrī uzstājoties svinīgajā pasākumā par godu 15. gadadienai kopš Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darba sākšanas.

Valsts sekretārs Budapeštā apliecina Latvijas gatavību turpināt aktīvu iesaisti 16+1 formāta darbībā

11. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalījās Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ķīnas sadarbības formāta (16+1) Nacionālo koordinatoru sanāksmē Budapeštā, Ungārijā, kur tikās arī ar Ķīnas ārlietu viceministru Vanu Čao (Wang Chao).

Ārlietu ministrs aicina Kuveitas uzņēmējus investīciju izpētes vizītē uz Latviju

1. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē Kuveitas Valstī tikās ar tās premjerministru šeihu Džāberu Mubaraku Alahmedu Alsabā (Jaber Mubarak Al-Hamad Al-Sabah) un ārlietu ministru šeihu Sabā Haledu Alhamedu Alsabā (Sabah Khaled Al Hamad Al Sabah), lai apspriestu Latvijas un Kuveitas ekonomisko sadarbību un starptautisko attiecību aktualitātes.

Ministru kabinets apstiprina kārtējo ziņojumu par ANO 1965. gada Konvencijas par visu veidu rasu diskriminācijas...

Ministru kabinets apstiprina kārtējo ziņojumu par ANO 1965. gada Konvencijas par visu veidu rasu diskriminācijas izskaušanu izpildi Latvijas Republikā.

10. oktobrī Ministru kabinets apstiprināja Latvijas Republikas kārtējo ziņojumu par Apvienoto Nāciju Organizācijas (turpmāk – ANO) 1965. gada Konvencijas par visu veidu rasu diskriminācijas izskaušanu (turpmāk – Konvencija) izpildi Latvijas Republikā laika posmā no 2008. gada līdz 2016. gadam (turpmāk – Ziņojums) un tā pielikumu.

Akreditācijas vizītē ieradies Gvatemalas vēstnieks Latvijā

10. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Vanaga tikās ar Gvatemalas vēstnieku Fransisko Roberto Grosu Ernandesu-Krameru (Francisco Roberto Gross Hernández-Kramer), kas Latvijā ieradies akreditācijas vizītē.

Valsts prezidents akreditē Beļģijas, Gvatemalas un Jaunzēlandes vēstniekus

Pirmdien, 2017. gada 10. oktobrī, Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā darbam Latvijā akreditēja Beļģijas, Gvatemalas un Jaunzēlandes vēstniekus.

CSP informācijas drošības pārvaldība atbilst starptautiskajam ISO 27001 standartam

Rīga, 09.10.2017.
Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācijas drošības pārvaldības sistēma atbilst standarta ISO 27001 prasībām. To apliecina 21. septembrī iegūtais starptautiskās sertifikācijas institūcijas Exova BM TRADA izdots atbilstības sertifikāts.

Aktuālās ziņas