Ziņas | Latvija | Politika


Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vecākā eksperte saņem ASV Valsts departamenta atzinību

Ceturtdien, 25. jūnijā ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo publiskoja ASV Valsts departamenta 2020. gada ziņojumu par cilvēku tirdzniecības apkarošanu (Trafficking in Persons (TIP) Report 2020). Latvijas centieni novērtēti atbilstoši 2. līmenim (Tier 2), kas nozīmē, ka Latvijas valdība pilnībā neizpilda minimālos standartus, lai izskaustu cilvēku tirdzniecību, bet pieliek ievērojamas pūles, lai to paveiktu.

Valsts prezidents Egils Levits izskatījis 14 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus

3. jūlijā Valsts prezidents Egils Levits izskatīja 14 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus. Neviens apžēlošanas lūgums netika atbalstīts.

Stājusies spēkā atjaunotā Baltijas valstu konsulārā konvencija

2020. gada 2. jūlijā stājas spēkā Latvijas Republikas valdības, Igaunijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības līgums par konsulāro palīdzību un sadarbību. Ar šo līgumu tiek aizstāts 1999. gada 5. februārī Viļņā parakstītais Latvijas Republikas valdības, Igaunijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības līgums par konsulāro sadarbību un palīdzību, kura normas bija uzskatāmas par novecojušām un bija nonākušas pretrunā ar šobrīd spēkā esošo tiesisko regulējumu konsulārās palīdzības jomā Eiropas Savienības un visu trīs valstu nacionālajos normatīvajos aktos.

Ārlietu ministrija piešķir finansējumu attīstības sadarbības projektiem ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīs

Ārlietu ministrija (ĀM) ir izvērtējusi granta projektu konkursam "Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs" iesniegtos projektu pieteikumus un piešķir finansējumu (grantu) projektu īstenošanai prioritārajās Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīs (Moldovā, Gruzijā un Ukrainā) un prioritārajās valstīs Centrālāzijā (Kirgizstānā, Tadžikistānā un Uzbekistānā):

Iekšlietu nozares amatpersonai pagarina dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā

Otrdien, 30. jūnijā, Ministru kabinets nolēma pagarināt dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia) vienai Valsts robežsardzes amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi.

Jānis Mažeiks pieņem Zviedrijas vēstnieci atvadu vizītē

2020. gada 29. jūnijā Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks tikās ar Zviedrijas vēstnieci Latvijā Anniku Jaganderi (Annika Jagander), kura beidza pildīt vēstnieces pienākumus Latvijā.

Latvijas Organiskās sintēzes institūts pasniedz Valsts prezidentam S. Hillera medaļu

29. jūnijā Valsts prezidents Egils Levits Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LOSI) apmeklējuma laikā saņēma Solomona Hillera medaļu – apbalvojumu, ko LOSI Zinātniskā padome kopš 1990. gada piešķir par sasniegumiem zinātnē vai ieguldījumu zinātnes attīstībā.

Kadenci Latvijā noslēdz Bulgārijas un Indonēzijas vēstnieki

2020. gada 26. jūnijā Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs tiešsaistē tikās ar nerezidējošajiem Bulgārijas un Indonēzijas vēstniekiem, kas noslēdza kadenci Latvijā.

Ciešā sadarbība starp Latviju, Lietuvu un Igauniju Covid-19 laikā ir Eiropas līmeņa veiksmes stāsts

Šodien Valsts prezidents Egils Levits Sāmsalā (Sāremā) tikās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (H. E. Mrs Kersti Kaljulaid) un pārrunāja veiksmīgo Baltijas valstu sadarbību cīņā ar Covid-19, kā arī dažādas Eiropas Savienības un starptautiskās aktualitātes.

Valsts prezidenta Egila Levita apsveikums Jāņos

Jāņi ir vislatviskākie no visiem svētkiem. Šajā dienā mēs varam izjust kopību ar visiem latviešiem, kuri tagad dzīvo Latvijā un pasaulē. Mēs izjūtam kopību arī ar visām iepriekšējām paaudzēm tūkstoš gadu garumā, kas arī svinēja šos svētkus.
Lai gaišas jāņugunis apņem visu Latviju! Priecīgus Jāņus!

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums