Ziņas | Latvija | Politika


Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tiekas ar ANO augsto pārstāvi Bosnijā un Hercegovinā

21. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) augsto pārstāvi Bosnijā un Hercegovinā Valentīnu Incko (Valentin Inzko), kurš Baltijas valstis apmeklē darba vizītē.

Ārlietu ministrs: Vides aizsardzībai, cīņai pret organizēto noziedzību un izglītībai jābūt Baltijas jūras...

Ārlietu ministrs: Vides aizsardzībai, cīņai pret organizēto noziedzību un izglītībai jābūt Baltijas jūras valstu padomes prioritātēm


20. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās ārlietu ministru sanāksmē par godu Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) 25. gadadienai, kuru Reikjavīkā rīkoja Islandes prezidentūra. Sanāksmē ārlietu ministri pārrunāja Baltijas jūras valsts padomes ieguldījumu reģiona attīstībā un problēmjautājumu risināšanā, kā arī diskutēja par reģionālās sadarbības attīstības perspektīvām.

Raimonds Vējonis aicina Saeimu lemt par tautas vēlētu Valsts prezidentu ar plašākām pilnvarām

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina Saeimu lemt par to, lai jau 2019. gadā Valsts prezidents tiktu ievēlēts visas tautas vēlēšanās, kā arī tiktu paplašinātas valsts vadītāja pilnvaras. Ceturtdien 2017. gada 22. jūnijā, uzrunājot Saeimas deputātus pavasara sesijas noslēgumā, Raimonds Vējonis norādīja, ka Latvijas iedzīvotājus jau ilgstoši neapmierina valsts pārvaldības un lēmumu pieņemšanas kārtība. To varētu uzlabot, paplašinot Valsts prezidenta pilnvaras, kā arī piešķirot Ministru prezidentam plašākas pilnvaras valdības izveidē un darbības programmas īstenošanā.

Pirms 95 gadiem pieņemts konstitucionāls likums, kas noteica Centrālās vēlēšanu komisijas izveidošanu

Rīga, 20. jūnijs: 1922. gada 20. jūnijā Satversmes sapulce pieņēma likumu "Par Latvijas Republikas Satversmes spēkā stāšanos un ieviešanu". Likuma 3. pants noteica, ka 1. Saeimas vēlēšanām "nodibināma Centrālā vēlēšanu komisija, kura sastādās no 6 Satversmes sapulces ievēlētiem locekļiem, Satversmes sapulces prezidenta pilnvarotas personas un Senāta kopsēdē ievēlēta senatora".

Ārlietu ministrs: ES dalībvalstīm ir jāpalielina aizsardzības izdevumi, kas atbilst mūsdienu situācijai un draudiem

19. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kuras laikā ES ārlietu ministri izvērtēja sasniegto progresu ES Globālās stratēģijas ārpolitikas un drošības politikas jautājumos ieviešanā un diskutēja par aktuālo ES–NATO sadarbībā.

Parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Vispārējo lietu padomes sanāksmē

20. jūnijā Luksemburgā notiks Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padome, kurā Latviju pārstāvēs Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Ārlietu ministrs Reikjavīkā piedalīsies Baltijas jūras valstu padomes sanāksmē

20. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies ārlietu ministru sanāksmē par godu Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) 25. gadadienai, kuru Reikjavīkā rīko Islandes prezidentūra.

Valsts prezidents: NATO paplašinātā klātbūtne ir vēsturisks solidaritātes apliecinājums

NATO paplašinātā klātbūtne Latvijā ir vēsturisks notikums, kas ļoti spēcīgi apliecina Alianses dalībvalstu solidaritāti, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 2017. gada 19. jūnijā svinīgajā ceremonijā Ādažu bāzē par godu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sagaidīšanai Latvijā. Valsts prezidents apsveica sabiedrotos no Kanādas, Albānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas, kas ietilpst Kanādas vadītās daudznacionālās kaujas grupas sastāvā.

Latviju vizītē apmeklē ES un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu fonda izpilddirektore Paola Amadeja

16. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Eiropas Savienības (ES) un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu fonda (Latin America and the Caribbean Foundation, LAC) izpilddirektori Paolu Amadeju (Paola Amadei). Sarunā valsts sekretārs atzina, ka Latvijas sadarbība ar ES–LAC fondu ir sākuma stadijā, tomēr jau esam saņēmuši nozīmīgu atbalstu, kas būs labs pamats turpmākai sadarbības attīstībai starp Latviju un Latīņamerikas un Karību jūras reģionu.

Andrejs Pildegovičs: Pētniecība, vides aizsardzība, infrastruktūra un ekonomiskā sadarbība ir Latvijai būtiskākie...

Andrejs Pildegovičs: Pētniecība, vides aizsardzība, infrastruktūra un ekonomiskā sadarbība ir Latvijai būtiskākie jautājumi ES Arktikas politikā.

15. un 16. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalās Eiropas Savienības (ES) augsta līmeņa pasākumā par Arktiku "Inovatīvi risinājumi ilgtspējīgai Arktikai" (A Sustainable Arctic – Innovative Approaches) Oulu pilsētā Somijas ziemeļos. Paneļdiskusijā par Arktikas pieaugošo lomu reģionā un pasaulē valsts sekretārs norādīja uz nepieciešamību cīnīties pret klimata pārmaiņām, kas īpaši ietekmē Arktiku, šai jomā īpaši uzsverot Parīzes līguma nozīmi.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss