Ziņas | Latvija | Politika


Valsts sekretārs Londonā pārrunā drošības un ekonomikas jautājumus

19. maijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs darba vizītē apmeklēja Londonu un tikās ar Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Seru Saimonu Makdonaldu (Sir Simon McDonald), kā arī Ķīnas tirdzniecības kameras pārstāvjiem Londonā.

Briselē notiks ES Vispārējo lietu padomes sanāksme 27 dalībvalstu formātā

22. maijā Briselē Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kas notiks 27 dalībvalstu sastāvā, Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ārlietu ministrija stingri nosoda Ziemeļkorejas ballistisko raķešu izmēģinājumus

Ārlietu ministrija stingri nosoda Ziemeļkorejas veiktos ballistisko raķešu izmēģinājumus. Šāda provokatīva un bezatbildīga Ziemeļkorejas rīcība klaji pārkāpj vairākas ANO Drošības Padomes (ANO DP) rezolūcijas par Ziemeļkorejas kodolprogrammas un ballistisko raķešu programmas ierobežošanu un izbeigšanu, kā arī palielina spriedzi reģionā un rada aizvien pieaugošus draudus starptautiskajai drošībai.

ES Ārlietu padome apstiprina jauno attīstības sadarbības politiku

19. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē. Darba kārtības galvenās tēmas bija ES attīstības sadarbības politikas apstiprināšana, ES attiecības ar Āfrikas, Karību un Klusā okeāna valstīm pēc 2020. gada un pēdējā laika lielākās humanitārās krīzes.

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs ar ASV pārstāvjiem pārrunā reģionālās drošības un attīstības sadarbības jautājumus

No 15. līdz 18. maijam Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs darba vizītē apmeklēja Amerikas Savienotās Valstis (ASV). A. Pildegovičs tikās ar ASV Valsts sekretāra vietnieka pienākumu izpildītāju Tomasu Šenonu (Thomas Shannon), Nacionālās drošības padomes Krievijas direktori Fionu Hilu (Fiona Hill), Aizsardzības departamenta Apvienotā štāba priekšnieka ārlietu padomnieku Ričardu Norlandu (Richard Norland), Valsts departamenta Īpašo pārstāvi enerģētikas jautājumos Mēriju Vorliku (Mary Warlick) un citiem Valsts departamenta, un ASV Starptautiskās attīstības palīdzības aģentūras (United States Agency for International Development, USAID) pārstāvjiem, kā arī Senāta Ārlietu komitejas padomniekiem. Valsts sekretārs piedalījās arī ASV Vācijas Maršala fonda organizētajā apaļā galda diskusijā par attīstības sadarbības jautājumiem, kā arī Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra (Center for Strategic and International Studies, CSIS) rīkotajā diskusijā par Baltijas valstu reģiona drošību.

Edgars Rinkēvičs: Eiropas Padomei aktīvi jāaizstāv cilvēktiesības un likuma vara

18. un 19. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Padomes (EP) Ministru komitejas 127. sesijā, kas norisinājās EP prezidējošajā valstī Kiprā.

Edgars Rinkēvičs apsveic Melnkalni ar gaidāmo pievienošanos NATO

17. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Melnkalnes ārlietu ministru prof. Dr. Srdžanu Darmanoviču (Prof. Dr Srdjan Darmanović), kurš Latvijā uzturas darba vizītē. Tikšanās laikā ministri pārrunāja starptautiskās aktualitātes, situāciju Rietumbalkānos, Melnkalnes integrāciju NATO un Eiropas Savienībā (ES), kā arī Latvijas un Melnkalnes divpusējās attiecības.

Parlamentārā sekretāre: Austrumu partnerībai jāturpina būt ES prioritātei

17. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica tikās ar Ungārijas parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Žoltu Nēmetu (Zsolt Németh) un komisijas pārstāvjiem. Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas un Ungārijas divpusējās attiecības, kā arī aktuālie Eiropas Savienības (ES) un drošības politikas jautājumi.

E. Rinkēvičs Ārlietu padomē diskutē par gaidāmajiem ES Āfrikas un Austrumu...

E. Rinkēvičs Ārlietu padomē diskutē par gaidāmajiem ES Āfrikas un Austrumu partnerības samitiem

15. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē.

Ekonomikas izrāviena pamatā ir izglītots cilvēks

Nav iespējama izaugsme bez attīstības. Pēc veiksmīga uzņēmējdarbības starta un uzņēmuma nostabilizēšanās par būtisku tālākās attīstības priekšnoteikumu parasti kļūst jaunu tirgu piesaiste, produktu vai pakalpojumu popularizēšana arvien plašākai auditorijai. Par ekonomikas izrāviena nepieciešamību, tostarp īpaši uzsverot eksporta veicināšanu, runā arī oficiālajos valsts attīstības dokumentos. Taču pārāk bieži mēs aizmirstam, ka veiksmīga uzņēmuma pamatā ir izglītots un ieņemtā amata pienākumu pildīšanā kompetents cilvēks. Tādēļ, jo vairāk tiks piedomāts pie cilvēkresursu attīstības, piedāvājot un pieņemot izglītības un pieredzes gūšanas iespējas, jo ātrāk mēs spēsim runāt par ekonomikas izrāvienu jau kā sasniegto rezultātu nevis nosprausto mērķi.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma