Ziņas | Latvija | Politika


Atbalstu digitālai saziņai ar Latvijas valsti sniegs arī vēstniecību darbinieki

Latvijas pārstāvniecības ir tuvākais kontaktpunkts un nozīmīgākais palīgs ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, tādēļ šī gada 21.martā notika informatīvi izglītojošs vebinārs konsulārajām amatpersonām par valsts izstrādāto e-risinājumu (eID kartes, e-paraksta un e-adreses) izmantošanas iespējām, ko rīkoja Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Ārlietu ministriju (ĀM) , Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC) un Valsts reģionālās attīstības aģentūru.

Ārlietu ministrs pauž gandarījumu par aktīvo Latvijas un Ukrainas sadarbību

2019. gada 21. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar jauno Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko), kurš pie ministra bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu

Trešdien, 2019. gada 21. martā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu, lai uzklausītu ministra redzējumu par iekšlietu nozarē veicamajiem darbiem un prioritātēm.

Valsts prezidents iesniedz Saeimā likumprojektu "Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem"

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iesniedzis Saeimā likumprojektu "Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem". Tas paredz izbeigt piešķirt nepilsoņa statusu pēc 2020. gada 1.janvāra dzimušiem nepilsoņu bērniem un atzīt viņus par Latvijas pilsoņiem, ja vien bērna vecāki nav vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu bērnam un bērns nav citas valsts pilsonis.

Iekšlietu ministrs: investīcijas iekšējā drošībā ir visas valsts interesēs

Ceturtdien, 21. martā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai iepazīstinātu ar aktuālo situāciju iekšlietu nozarē, uzsāktajām reformām un ilgtermiņa prioritātēm.

Pozitīvi novērtē Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centru darbu

Lai iespējami objektīvi novērtētu Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) darbu, 2018. gada beigās tajos organizētas "noslēpumainā klienta vizītes" ar mērķi apzināt VPVKAC speciālistu apkalpošanas kvalitāti ikdienas apstākļos, identificējot darbinieku stiprās un vājās puses, kā arī rīcības atbilstību iestādes klientu apkalpošanas standartiem. Pētījuma rezultāti liecina, ka klientu sagaidīšana un apkalpošana VPVKAC 2018. gadā salīdzinājumā ar 2017. gadu ir uzlabojusies un darbinieku attieksme pret klientiem ir laipna un profesionāla.

Valsts prezidents tiekas ar ekonomikas un zemkopības ministriem

Trešdien, 2019. gada 20. martā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro un zemkopības ministru Kasparu Gerhardu, lai uzklausītu ministru redzējumu par veicamajiem darbiem un prioritātēm.

Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniegti vēl trīs kandidātu saraksti

Rīga, 18. marts: Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) šodien turpinājās deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana 25. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Šodien savus deputātu kandidātu sarakstus iesniedza trīs partijas un partiju apvienības - "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un Zaļo un Zemnieku savienība. Visos šodien iesniegtajos kandidātu sarakstos pieteikts maksimāli iespējamais kandidātu skaits – 16 kandidātu, kas ir divas reizes vairāk nekā no Latvijas Eiropas Parlamentā ievēlamais deputātu skaits.

Krievija turpina klaji pārkāpt starptautiskās tiesības nelikumīgi anektētajā Krimā

16. martā aprit pieci gadi kopš tā dēvētā referenduma Krimā. Starptautiskā sabiedrība balsojumu Ukrainas teritorijā ar Krievijas militārpersonu klātbūtni un aktīvu dalību atzinusi par pretlikumīgu un spēkā neesošu. Ar Krimas aneksiju Krievija izrādījusi klaju necieņu pret starptautisko tiesību principiem, radot draudus Eiropas drošībai.

LTRK padomes locekļi tiksies ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru J.Pūci

Pirmdien, 18.martā, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes locekļi tiksies ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, lai pārrunātu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķus un turpmāko virzību, kā arī citus aktuālus jautājumus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli