Ziņas | Latvija | Politika


Valsts prezidents Pekinā tiekas ar Ķīnas premjerministru

2018. gada 19. septembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Ķīnas premjerministru Li Kecjanu.

Parlamentārā sekretāre uzstāj uz nepieciešamību ES daudzgadu budžetā ņemt vērā Latvijas intereses

2018. gada 18. septembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē. Zanda Kalniņa-Lukaševica diskusijā uzsvēra, ka Eiropas Komisijas (turpmāk – EK) priekšlikums par ES budžetu 2021-2027. gadu periodam pašreizējā formā Latvijai nav pieņemams.

Latvijas prezidentūra Baltijas jūras valstu padomē organizē vecāko amatpersonu komitejas pirmo sanāksmi

2018. gada 18. un 19. septembrī Rīgā notiek Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) vecāko amatpersonu komitejas (VAK) pirmā sanāksme Latvijas prezidentūras vadībā. VAK ir vadošā struktūra BJVP sadarbības formātā, lēmumu pieņemšanas un diskusiju platforma. VAK uzrauga BJVP darba grupu darbu un koordinē BJVP darbību kopumā.

Ārlietu ministrs Trīs jūru samitā: projekta Rail Baltica īstenošana būtiski cels mobilitāti un veicinās loģistiku

Ārlietu ministrs Trīs jūru samitā: projekta Rail Baltica īstenošana būtiski cels mobilitāti un veicinās loģistiku un preču kustību reģionā

2018. gada 17. un 18. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē piedalījās Trīs jūru iniciatīvas samitā (Three Seas Initiative), kura laikā notika diskusijas par Eiropas Savienības (ES) nākotni, savienojamību transporta, enerģētikas un digitālajā jomā, kā arī par ES attiecībām ar ASV.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa preses paziņojums pēc Arajološas grupas prezidentu tikšanās

Šīs ir bijušas divas notikumiem un jaunām atziņām bagātas dienas. Esmu pagodināts, ka mūsu valsts simtgades gadā Latvijā viesojas mani kolēģi – valstu vadītāji no 12 valstīm. Latvijai šis ir nozīmīgs laiks, bet visai Eiropai – jaunu pārmaiņu un izaicinājumu laiks.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre iestājas par Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta saglabāšanu

No 2018. gada 11. līdz 13. septembrim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Strasbūrā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas laikā tikās ar EP deputātiem, lai argumentētu par Latvijai svarīgiem jautājumiem ES daudzgadu budžetā pēc 2020. gada.

Latvijas un Grieķijas ārlietu ministri ir vienisprātis par ES ziemeļu un dienvidu valstu dialoga stiprināšanu

2018. gada 7. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītē Grieķijā tikās ar Grieķijas Republikas prezidentu Prokopi Pavlopulu (Prokopios Pavlopoulos) un ārlietu ministru Nikolaju Kodzju (Nikolaos Kotzias), lai pārrunātu aktuālos Eiropas Savienības (ES) un drošības politikas jautājumus, sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī Latvijas un Grieķijas divpusējo sadarbību, tostarp ekonomikas, kultūras un izglītības jomās.

Rīgā notikušas Latvijas un Bangladešas Ārlietu ministriju pirmās politiskās konsultācijas

2018. gada 3. septembrī Rīgā pirmo reizi norisinājās Latvijas un Bangladešas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latvijas delegāciju konsultācijās pārstāvēja valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Jānis Mažeiks, savukārt Bangladešas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietnieks divpusējo attiecību jautājumos Kamruls Ahsans (Kamrul Ahsan).

Valsts prezidents: Satversmes tiesai būtiska loma tiesiskuma stiprināšanā

"Atzinīgi vērtējams Satversmes tiesas darbs, stiprinot tiesiskumu Latvijā. Satversmes tiesas līdz šim paveiktais neliek šaubīties par tiesas autoritāti. Svarīgi, ka Satversmes tiesas spriedumi tiek pildīti savlaicīgi un atbildīgās valsts varas institūcijas pieliktu visas pūles, lai novērstu tiesas konstatētos trūkumus un pilnveidotu normatīvos aktus. Cieņa pret tiesu ir cieņa pret valsti," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 2018. gada 4. septembrī tiekoties ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Inetu Ziemeli.

Sākums Aktualitātes Parlamentārā sekretāre uzsver nepieciešamību panākt vienošanos par līdzsvarotu ES budžetu

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica no 31. augusta līdz 1. septembrim piedalījās Ikgadējā Dubrovnikas forumā Horvātijā. Foruma ietvaros parlamentārā sekretāre tikās ar Horvātijas Ārlietu un Eiropas lietu ministrijas valsts sekretāri Eiropas lietās Andreju Metelko Zgombiču (Andreja Metelko Zgombić).

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  kasko  kasko apdrošināšana