No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Atbilstoši grozījumi noteikumos nepieciešami, pamatojoties uz konvencijām par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu, kuras Latvijas Republika ir noslēgusi ar Itālijas Republiku un Portugāles republiku.

Saskaņā ar spēkā esošo tiesisko regulējumu, zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju sarakstā minētā valsts vai teritorija nav uzskatāma par beznodokļu vai zemu nodokļu valsti vai teritoriju, sākot ar gadu, kurā tiek uzsākta Latvijas Republikas un attiecīgās valsts noslēgtā starptautiskā līguma par nodokļu dubultās aplikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu piemērošana.

Zemu nodokļu un beznodokļu valstu un teritoriju saraksts šajos MK noteikumos ietverts nodokļu uzlikšanas vajadzībām un tiek izmantots, lai piemērotu likuma Par uzņēmumu ienākuma nodokli un Par iedzīvotāju ienākuma nodokli normas, kas paredz, ka uzņēmumam vai fiziskai personai, veicot maksājumus uz šajā sarakstā minētajām valstīm vai teritorijām, ir jāietur nodoklis attiecīgi pēc 15% vai 26% likmes.

FM - Latvijas reitingi.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums