Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā svin darbības atjaunošanas 15 gadu jubileju

"Latvijas attīstības rezultātā pārmaiņas ir skārušas arī Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā darbību. Paralēli konsulāru funkciju izpildošai iestādei ģenerālkonsulāts ir kļuvis par modernas, nepārtrauktā attīstībā esošas valsts prezentējošu un sadarbību ar Krieviju veicinošu pārstāvniecību", 30.jūnijā, atklājot Latvijas Republikas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā darbības atjaunošanas 15 gadu jubilejas pasākumu, uzsvēra Latvijas ģenerālkonsule Iveta Sers.

Par godu Latvijas ģenerālkonsulāta darbības atjaunošanas 15 gadu jubilejai izveidota visu no 1920. līdz 2008.gadam darbojušos pārstāvniecības vadītāju portretu galerija. Svinīgā pasākuma noslēgumā ģenerālkonsule I.Sers organizēs svinīgas vakariņas Latvijas ģenerālkonsuliem, kuri strādājuši Sanktpēterburgā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, Krievijas valsts institūciju, kā arī Sanktpēterburgā akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvjiem.

Latvijas pārstāvniecībai Krievijas ziemeļu galvaspilsētā ir dziļas saknes Latvijas diplomātijas vēsturē. Līdz ar Latvijas un Padomju Krievijas miera līguma noslēgšanu 1920.gada 11.augustā tika izbeigta karadarbība starp abām valstīm un dota iespēja dzimtenē atgriezties bēgļiem, kas Latviju bija pametuši, sākoties karam. Tieši bēgļu reevakuācijas organizēšana bija primārs uzdevums un kalpoja par pamatu Latvijas konsulāta Petrogradā izveidošanai un darbībai.

Latvijas konsulāts Petrogradā (vēlāk Ļeņingrada, Sanktpēterburga) darbu sāka 1920.gada rudenī, kad oktobrī par Latvijas pirmo konsulu Petrogradā tika iecelts Jānis Taube. Latvijas pārstāvniecība šajā Krievijas pilsētā darbojās no 1920. līdz 1938.gadam.

Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas tika atjaunota arī Latvijas pārstāvniecības darbība Sanktpēterburgā. 1993.gada 30.jūnijā tika atvērts Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā un par pirmo Latvijas ģenerālkonsuli tika iecelta Aija Strautmane.

No 1993. līdz 2008.gadam Latvijas Republiku Sanktpēterburgā pārstāvējuši ģenerālkonsuli: Aija Strautmane, Ints Upmacis, Juris Audariņš, Hardijs Baumanis un Iveta Sers, kura ģenerālkonsules pienākumus pilda pašlaik.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums