Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Ārlietu ministrs piedalīsies Eiropas Savienības Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs Briselē

2019. gada 18. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē.

Edgars Rinkēvičs pauž pateicību par Ungārijas iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā

2019. gada 14. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ungārijas ārlietu ministru Pēteru Sijārto (Péter Szijjártó) konferences par mieru un drošību Tuvajos Austrumos laikā Varšavā, Polijā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Minhenes drošības konferencē

No 2019. gada 15. līdz 17. februārim ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies 55. Minhenes drošības konferencē Vācijā, kurā dalībnieki spriedīs par transatlantisko sadarbību, Eiropas Savienības izaicinājumiem, bruņojuma kontroles nākotni un citiem aktuāliem drošības un aizsardzības politikas jautājumiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalīsies Minhenes drošības konferencē

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, 2019. gada 14. un 15. februārī, darba vizītē apmeklēs Vāciju, kur piedalīsies ikgadējā starptautiskajā Minhenes drošības konferencē.

Ārlietu ministrs piedalīsies konferencē par mieru un drošību Tuvajos Austrumos

2019. gada 13. un 14. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Varšavā notiekošajā starptautiskajā konferencē par mieru un drošību Tuvajos Austrumos, ko kopīgi rīko ASV un Polija. Tajā plānots pārrunāt bēgļu un humāno stāvokli reģionā, raķešu tehnoloģiju attīstīšanas un izplatīšanas ierobežošanu, cīņu pret kiberdraudiem, kā arī terorisma un tā finansēšanas apkarošanu.

Notikumi


LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA AICINA IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRI ATBILDĪGI IZTURĒTIES PRET SPORTA NOZARI LATVIJĀ

Izglītības un zinātnes (IZM) ministre Ilga Šuplinska ziņu aģentūrai LETA ir atklājusi, ka viņa ir rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām. Šuplinska aģentūrai LETA stāstīja, ka, vērtējot 2019.gada budžeta projektu, viņas uzmanību piesaistījuši 8,5 miljoni eiro, kas paredzēti vairākiem sporta objektiem.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) uzskata, ka šāds IZM ministres paziņojums ir pretrunā ar visas sporta jomas attīstību Latvijā, un situāciju ar pedagogu algām neatrisinās.

Cenu kāpumu šogad diktēs mājokļa izmaksu kāpums

019. gada janvārī gada inflācija bijusi 3% apmērā – straujāk nekā 2018. gada decembrī, kad gada inflācijas apmērs bija 2.5%. Mēneša inflācija janvārī bijusi pēdējiem gadiem neierasti strauja, proti, 0.5%. Nevar teikt, ka tas bijis pārsteigums – pērnā gada nogalē pieejamā informācija ļāva nojaust, ka janvārī piedzīvosim cenu lēcienu. Turpmākajos mēnešos sagaidām, ka gada inflācijas tempi varētu būt tuvi, tomēr zem 3% atzīmes, un gadā kopumā cenu kāpums varētu būt līdzīgs kā pērn (2.5%). Tādējādi iedzīvotāju pirktspēja šogad turpinās uzlaboties, jo vidējās algas kāpums pārsniegs inflāciju.

Rīģā uzstāsies dziedātājs Sergejs Volčkovs

16. martā uz Kongresu nama skatuves notiks baltkrievu dziedātāja Sergeja Volčkova jaunas solo programmas koncerts, informē portāls balticevents.info.

Rīga gūst augstu novērtējumu starptautisko biznesa pakalpojumu centru jomā

Rīga un vairāki no tajā esošajiem Starptautiskajiem biznesa pakalpojumu centriem jau otro gadu pēc kārtas tika pārstāvēti Centrālās un Austrumeiropas Starptautisko biznesa pakalpojumu centru (SBPC) apbalvošanas ceremonijā. Šogad to apmeklēja 81 SBPC, kā arī vairāku pilsētu pārstāvji no kopumā 23 valstīm, kuri sacentās par starptautisku atzinību 25 dažādās nominācijās, par kurām lēma starptautiska 28 ekspertu žūrija. Lielās konkurences apstākļos Rīga šogad ieguva balvu nominācijā „Gada uzlecošā pilsēta”.

RTU/Robežsardze uztur intrigu cīņā par līderpozīciju

„Credit24” meistarlīgā kārtējo panākumu šosezon izcīnīja Rīgas RTU/Robežsardze, kas Tallinā trijos setos apspēlēja „TalTech”. Zaudējumi Igaunijā Daugavpils un Jelgavas komandām.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli