Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Politiskais direktors Jānis Mažeiks e-PINE sanāksmē Vašingtonā uzsver transatlantisko attiecību nozīmi stabilitātes...

Politiskais direktors Jānis Mažeiks e-PINE sanāksmē Vašingtonā uzsver transatlantisko attiecību nozīmi stabilitātes nodrošināšanā pasaulē.

2018. gada 13. - 14. decembrī Vašingtonā notika Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV politisko direktoru e-PINE sanāksme (Enhanced Partnership in Northern Europe / Paplašinātā partnerība Ziemeļeiropā), lai pārrunātu tādus jautājumus kā attiecības ar Krieviju, transatlantiskā drošība, aktualitātes Tuvajos Austrumos, situācija Irānā. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Jānis Mažeiks.

Latvija sveic Mozambiku, kas kļuvusi par simto Ieroču tirdzniecības līguma dalībvalsti

2018.gada augustā Latvija tika ievēlēta par Ieroču tirdzniecības līguma (ATT) prezidējošo valsti uz vienu gadu. Uzņemoties prezidentūras pienākumus, Latvija apņēmās veicināt līguma ratificēšanu Āfrikas, Āzijas un Amerikas kontinentos.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: lauksaimnieku organizācijas sniedz būtisku atbalstu cīņā par taisnīgiem tiešmaksājum

Piektdien, 14. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apspriedās ar Latvijas lauksaimnieku organizāciju vadību un pārrunāja ceturtdien, 13. decembrī, Baltijas valstu lauksaimnieku rīkotās akcijas Briselē, lai pievērstu citu ES dalībvalstu vadītāju un Eiropas Komisijas uzmanību netaisnīgajam tiešo maksājumu sadalījumam, kas diskriminē vairāku valstu zemniekus un nostāda viņus nevienlīdzīgos konkurences apstākļos.

Ārlietu ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta birojs Latvijā vienojas par ...

Ārlietu ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta birojs Latvijā vienojas par sadarbību ES jautājumu komunikācijā 2019. gadā.

2018. gada 14. decembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks Ārlietu ministrijā parakstīja deklarāciju par sadarbību Eiropas Savienības (ES) jautājumu komunikācijā 2019. gadā.

Ārlietu ministrs izsaka pateicību Japānas vēstniecei par ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā

2018. gada 13. decembrī pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atvadu vizītē ieradās Japānas vēstniece Latvijā Mariko Fudžī (Mariko Fujii), lai pārrunātu vēstnieces kadences laikā paveikto divpusējo attiecību jomā un sadarbības stiprināšanu starptautiskajos forumos.

Notikumi


Latvijas kausa glabātājām būs jāatspēlējas

Latvijas kausa izcīņas sievietēm pusfinālā ceturtdien pašreizējās kausa glabātājas SK “Babīte” volejbolistes viesos bija spiestas atzīt Mārupes SC pārākumu. Atbildes spēle 11. decembrī.

RTA sasniedz augstāko Eiropas virsotni – Elbrusu

Septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) karogs sasniedza augstāko Eiropas virsotni Elbrusu (5642 m). Pārgājienā, kas ilga no 16. līdz 30. septembrim, piedalījās pieci cilvēki, – visi ir dzimuši Rēzeknē, taču virsotni sasniegt izdevās tikai trim, tostarp Nacionālās apvienības biedram, ārstam, Rēzeknes pilsētas domes deputātam Jāzepam Korsakam.

IGAUNIJAS PREZIDENTE PIEDALĀS ATJAUNOTĀ PIEMINEKĻA LATVIEŠU BĒGĻIEM ATKLĀŠANĀ

Pirmdien, 26.novembrī, Igaunijas pilsētā Narvā svinīgā ceremonijā tika atklāts atjaunotais piemineklis latviešu bēgļiem, kas pirmo reizi tur tika uzstādīts tālajā 1934.gadā. Atklāšanas ceremonijā piedalījās Igaunijas Valsts prezidente Kersti Kaljulaida, Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons, Narvas pilsētas mērs Tarmo Tammiste, Baltijas Aizsardzības koledžas komandants, ģenerālmajors Andis Dilāns, pieminekļa atjaunošanas darbu veicēju, būvmateriālu ražošanas kompānijas AS “Sakret Holding” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, kā arī citi atbalstītāji.

LVF iegūst Starptautiskās volejbola federācijas atzinību

Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) kongresā Meksikas pilsētā Kankunā atzinību par aktīvu darbību starptautiskajā apritē izpelnījusies Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Parlamentārā sekretāre piedalās grāmatas “Latvijas dārgumi – izcili eksporta zīmoli un iedvesmojošas vietas” atklāšanā

2018. gada15. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās grāmatas “Latvijas dārgumi – izcili eksporta zīmoli un iedvesmojošas vietas” (Treasures of Latvia – Outstanding Export Brands and Inspiring Places) atklāšanā. Grāmata, ko izdevusi biedrība “The Red Jackets”, stāsta par 30 daudzsološiem Latvijas eksporta uzņēmumiem un to sinerģiju ar Latvijas dabu, pilsētām, cilvēkiem un tradīcijām.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija