Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Astana EXPO 2017 izglītības nedēļas ietvaros diskutē par iespējām un sadarbību

Trešdien, 21. jūnijā, izstādes Astana EXPO 2017 ietvaros Latvijas paviljonā notika apaļā galda diskusija, kur piedalījās Latvijas un Kazahstānas Izglītības un zinātnes ministriju, dažādu aģentūru, universitāšu un augstskolu pārstāvji, lai runātu par aktualitātēm un turpmāko sadarbību.

LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēma (EPS) atzīta par pasaulē labāko IT rīku lauksaimniecībā

Pirmdien, 19. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Ministru prezidents Māris Kučinskis sveica Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktori Annu Vītolu-Helvigu un LAD kolektīvu par iegūto galveno balvu Pasaules Informācijas samitā.

Latvijas un Mičiganas sadarbība gadsimta ceturkšņa garumā

17. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Amerikas Savienoto Valstu senatoru Geriju Pīteru (Gary Peters), lai pārrunātu transatlantiskās attiecības, Latvijas un ASV stratēģisko partnerību drošības un aizsardzības jomā, kā arī turpmāko Latvijas un ASV divpusējo sadarbību, tai skaitā ekonomikas jomā.

Eiropas pašvaldību pārstāvji aicina vairāk atbalstīt pašvaldības patvēruma meklētāju uzņemšanā

12. - 13. jūnijā Hijā (Grieķija) notika Eiropas Vietējo un reģionālo pašvaldību padomes (CEMR) Politikas komitejas sēde, kurā Latvijas delegāciju pārstāvēja Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere, Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis un Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Priede.

Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvija gatava aktīvi piedalīties diskusijās par ES drošības politikas nākotni

No 12. līdz 14. jūnijam Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas laikā Strasbūrā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica ar EP deputātiem apsprieda gatavošanos Austrumu partnerības samitam, ES Kopējās ārējās un drošības politikas aktuālos jautājumus, kā arī transatlantiskās sadarbības neatsveramo lomu.

Notikumi


Latvijas diplomātei Alisei Balodei piešķir Francijas Republikas Goda Leģiona ordeni kavaliera pakāpē

21. jūnijā Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājai Alisei Balodei Francijas vēstniecībā Rīgā svinīgā ceremonijā tika pasniegts Francijas Republikas prezidenta piešķirtais Goda Leģiona ordenis (Grade de Chevalier de la Légion d'Honneur) kavaliera pakāpē.

Vidzemnieks, Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar kolēģiem tikās ar Beļģijas karalieni Matildi ...

Vidzemnieks, Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar kolēģiem tikās ar Beļģijas karalieni Matildi Eiropas vadošajā forumā Briselē.

Briselē, Beļģijā: ONE Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs (34) kopā ar citiem Jaunatnes vēstniekiem no dažādām valstīm tikās ar Beļģijas karalieni Matildi Eiropas vadošajā forumā globālās attīstības un sadarbības jomā ietvaros Briselē. Karaliene Matilde apmeklēja starptautiskās organizācijas ONE Campaign stendu. Uzrunājot Beļģijas karalieni, Jaunatnes vēstnieki vērsa viņas uzmanību uz pasaulē aktuālām problēmām, jo īpaši jautājumiem par meiteņu izglītošanas nepieciešamību un tās ietekmi uz apkārtējo pasauli. Karaliene ar interesi klausījās jauno līderu vēstījumā. Viņa savas vizītes nobeigumā jaunatnes vēstniekiem uzsvēra, ka izglītība ir atslēga nabadzības izskaušanai. "Tajā dienā, kad sievietēm būs tādas pašas tiesības un iespējas kā vīriešiem, mēs būsim veikuši milzīgu soli ceļā uz labāku pasauli," piebilda karaliene Matilde savas vizītes laikā Eiropas Attīstības dienās Briselē.

Diasporas vēstnieks Atis Sjanīts piedalās pasākumā “Eslingenas Dziesmu svētkiem 70”

No 16. līdz 18. jūnijam Eslingenā, Vācijā, norisinās vērienīgs pasākums “Eslingenas Dziesmu svētkiem 70”, kuru apmeklēs Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts. Šajā laikā latvieši pieskandinās pilsētas ielas un koncertzāles, svinot Eslingenas dziesmu svētku 70. gadadienu.

Astanas EXPO 2017 pirmā tematiskā nedēļa veltīta izglītībai

Nākamnedēļ, no 19. līdz 25.jūnijam, Kazahstānas galvaspilsētā Astanā pasaules izstādes “Astana EXPO 2017” laikā notiks izglītības nedēļa, kurā dalību apstiprinājuši “Study in Latvia” (Akadēmiskās informācijas centrs) un Latvijas Augstākās izglītības eksporta apvienība, kuru pārstāvēs Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, biznesa augstskola “Turība”, Transporta un sakaru institūts, kā arī Rīgas Aeronavigācijas institūts.

Austrijas paviljonā enerģiju iegūst no apmeklētājiem

Šonedēļ Austrijas paviljonā tika aizvadīta nacionālā diena, kuras laikā tika izrādīts viens no oriģinālākajiem izstrādes EXPO 2017 paviljoniem. Apmeklētājiem ar savu muskuļu spēku bija jādarbina vairākas ierīces, kas savukārt demonstrēja neliela ieskatu Austrijā.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.
apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss