Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Denverā, Kolorādo norisināsies Amerikas Latviešu apvienības (ALA) 68. kongress.

No 3. līdz 5. maijam Denverā, Kolorādo štatā norisināsies Amerikas Latviešu apvienības 68. kongress.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis valsts vizītes laikā Igaunijā apmeklē Tartu

Turpinot valsts vizīti Igaunijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 2019. gada 11. aprīlī, tikās ar Tartu pilsētas mēru, uzrunāja Tartu universitātes studentus un pasniedzējus, kā arī nolika ziedus pie Pirmā pasaules karā kritušo latviešu strēlnieku un latviešu bēgļu kapavietas.

Valsts prezidents valsts vizītes laikā Igaunijā apmeklēs Tallinu, Paidi un Tartu

No 2019. gada 9. aprīļa līdz 11. aprīlim Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze valsts vizītes laikā Igaunijā apmeklēs Tallinu, Paidi un Tartu.

Parlamentārā sekretāre piedalīsies “Obama Foundation” organizētā apaļā galda diskusijā par Eiropas nākotni Berlīnē

2019. gada 6. aprīlī parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica piedalīsies fonda Obama Foundation rīkotajā pasākumā Berlīnē, Vācijā, un īpašā apaļā galda diskusijā par Eiropas nākotni. Diskusijā ir aicināti piedalīties 20 Eiropas jaunie līderi, to vidū politiķi, pētnieciskie žurnālisti, uzņēmēji, pētnieki, bezpeļņas organizāciju un NVO pārstāvji, un mākslinieki.

Edgars Rinkēvičs: NATO ir Eiropas drošības stūrakmens

2019. gada 4. aprīlī Vašingtonā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru sanāksmē, kas norisinājās par godu Ziemeļatlantijas alianses dibināšanas 70. gadadienai. Sanāksmes darba sesijās ministri pārrunāja eiroatlantiskās drošības aktualitātes un nepieciešamos soļus, īstenojot 2018. gada Briseles samita lēmumus.

Notikumi


Māksliniekam no Latvijas piešķirta veicināšanas balva prestižajā Venēcijas modernās mākslas izstādē

Venēcijas 13. modernās mākslas izstādē Arte Laguna Prize latviešu gleznotājam Pāvelam Hafizovam piešķirta veicināšanas balva. Izstādē eksponēti četri darbi no viņa jaunākās gleznu kolekcijas “AIR 2.0 – Paralēlās realitātes”, un tie apskatāmi līdz 25.aprīlim.

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs Ņujorkā atklāj Zanes Onckules veidoto izstādi "Balticana"

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, sadarbībā ar Heseles mākslas muzeju un Kuratorālo Studiju Centru (CCS Bard) 7. aprīlī atklāj Zanes Onckules veidoto izstādi "Balticana". Izstāde būs apskatāma no 7. aprīļa līdz 26. maijam Heseles mākslas muzejā Ņujorkā, ASV. Izstādes atklāšanas pasākumā būs skatāma Vitauta Jurēviča (Vytautas Jurevičius) performance "Vai laime ir ilūzija?".

“RĪGAS SATIKSME” SKAIDRO ZEMĀS GRĪDAS TRAMVAJU PIEGĀDES TEHNISKO SPECIFIKĀCIJU

Delna īsteno projektu “Integritātes pakts – ES fondu uzraudzība”, kura ietvaros ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu uzrauga Rīgas satiksmes īstenotā projekta “Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstība” iepirkumus. 2019. gada 6. februārī Delna uzdeva Rīgas satiksmei 13 jautājumus, lūdzot skaidrot dažādus aspektus saistībā ar plānoto zemās grīdas tramvaju iepirkumu un specifikāciju. Delna uzdeva jautājumus ar mērķi gūt izpratni par dažādām specifiskajām prasībām, kuras tika iekļautas iepriekšējos iepirkumos. Esam nopublicējuši jautājumus un atbildes, dodot iespēju sabiedrībai un žurnālistiem iepazīties ar informāciju.

Viļņā ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies Maks Korž

20 aprīlī uz Siemens Arena skatuves ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies populārs baltkrievu mākslinieks Maks Korž, informē portāls balticevents.info.

Jūrmalas mākslinieku biedrības Gada izstāde KALEIDOSKOPS

Jūrmalas mākslinieku biedrība jau tradicionāli reizi gadā plašā kopizstādē skatītājiem rāda pēdējā 2018.–2019. gada veikumu. Šoreiz izstādes plašums reducēts līdz Bulduru Izstāžu nama šaurajām izstāžu zālēm. Kopizstādei dots nosaukums „Kaleidoskops”, un izstādes atklāšana notiks 2019. gada 1. martā plkst. 16.00 Bulduru Izstāžu nama pirmajā stāvā.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli