Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Latvijas uzņēmēji dosies vizītē uz Uzbekistānu

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un nozares uzņēmēji no 27. līdz 30. martam dosies darba vizītē uz Uzbekistānu. Vizītes laikā zemkopības ministram plānotas tikšanās ar Uzbekistānas premjerministra vietnieku – zemkopības un ūdens resursu ministru, ārējo ekonomisko attiecību, investīciju un tirdzniecības ministru, kā arī ar Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētāju.

Jānis Reirs: Vienlīdzīgas iespējas darba tirgū sievietēm Latvijā ir sasniedzams mērķis

Labklājības ministrs Jānis Reirs ceturtdien, 16. martā, Ņujorkā ANO Sieviešu statusa komisijas 61. sesijas ietvaros uzstājās ar ziņojumu par situāciju Latvijā par sieviešu iespējām darba tirgū. Ziņojumā vēstīts arī par plānotajiem pasākumiem un aktivitātēm, ko Latvija plāno veikt vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanas pilnveidē.

Tieto Latvia izstrādā pirmo digitālās bankas maksājumu risinājumu Kenijā un palīdz nodrošināt bankas kartes...

. Tieto Latvia izstrādā pirmo digitālās bankas maksājumu risinājumu Kenijā un palīdz nodrošināt bankas kartes miljonam Kenijas iedzīvotāju.

Commercial Bank of Africa (CBA) sadarbībā ar Tieto Latvia ievieš jaunu digitālās bankas risinājumu, kas paredzēts pilnvērtīgu bankas pakalpojumu pieejamībai no mobilās aplikācijas Loop. Digitālā bankas aplikācija ir pirmais šāda veida risinājums Kenijā un tuvākajā reģionā. Tieto Latvia izstrādāja un piegādāja digitālo un mobilo maksājumu risinājumu ērtai MasterCard un reģionālās karšu shēmas Verve karšu izdošanai. Ar šo iniciatīvu CBA plāno piesaistīt vienu miljonu Kenijas iedzīvotāju, kas vēl neizmanto bankas pakalpojumus.

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs piedalīsies Baltijas valstu un Ziemeļvalstu valsts sekretāru sanāksmē Oslo

15. un 16. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalīsies ikgadējā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (Nordic-Baltic Eight, NB8) valsts sekretāru sanāksmē Oslo. Tikšanās laikā paredzēts pārrunāt jautājumus par reģionālo drošību, transatlantiskajām attiecībām, tostarp enerģētikas drošību, ANO un ES dienaskārtības jautājumus, kā arī gaidāmās Igaunijas prezidentūras ES Padomē plānus.

Ar Latvijas atbalstu D. Tusku atkārtoti ievēl Eiropadomes priekšsēdētāja amatā

Par Eiropadomes, kuras darbā šodien Briselē piedalās arī Ministru prezidents Māris Kučinskis, priekšsēdētāju no 2017.gada 1.jūnija līdz 2019.gada 30.novembrim atkārtoti ievēlēts līdzšinējais Eiropadomes vadītājs Donalds Tusks.

Notikumi


M. Kučinskis piedalīsies pasākumos par godu ES dibināšanas 60. gadskārtai

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 24. martā, un sestdien, 25. martā, uzturēsies Itālijas galvaspilsētā Romā, lai piedalītos pasākumos par godu Eiropas Savienības dibināšanas 60. gadskārtai.

Izstādē „IFE 2017” Londonā „Orkla Foods Latvija” liek uzsvaru uz Latvijā ražotām mērcēm un ābolu biezeņiem

Veicinot eksportu Rietumu virzienā, uzņēmums „Orkla Foods Latvija” piedalās izstādē „The International Food & Drink Event 2017” („IFE 2017”), kas norisinās Londonā no 19. līdz 22. martam. Izstādes apmeklētājus uzņēmums iepazīstina ar Latvijā ražotiem zīmola „Spilva” produktiem – tomātu mērcēm, dresingiem (salātu mērcēm), majonēzēm, sinepēm, mārrutkiem un ābolu biezeņiem.

MATĪSA KAŽAS FILMAI “VIENU BIĻETI, LŪDZU!” BALVA FESTIVĀLĀ STOKHOLMĀ

Sestdien, 11. martā noslēdzās Stokholmas dokumentālo filmu festivāls Tempo Documentary Festival, kur konkursa programmas New Doc balvu ieguva jaunā latviešu režisora Matīsa Kažas dokumentālā filma “Vienu biļeti, lūdzu!”.

Alda Vanaga Brazīlijā pārrunā divpusējo sadarbību un tiekas ar Brazīlijas latviešiem

8. martā vizītes laikā Brazīlijā notika Latvijas nerezidējošās vēstnieces Aldas Vanagas tikšanās ar šīs valsts Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktoru Karlosu Peresu (Carlos Perez).

Aija Žīgure Ņujorkā teic apsveikuma runu ANO Statistikas komisijas 70.gadadienā

Rīga, 08.03.2017.
Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšniece Aija Žīgure Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Statistikas komisijas sesijas atklāšanas ietvaros 7. martā teica uzrunu Ņujorkā, Ģenerālās asamblejas zālē. A. Žīgure saņēma uzaicinājumu teikt apsveikuma runu par godu ANO Statistikas komisijas 70. gadadienai kā viena no nedaudziem ilggadējiem nacionālo statistikas iestāžu vadītājiem.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja