Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Z. Kalniņa-Lukaševica: Stratēģiskās komunikācijas stiprināšanai un cīņai ar dezinformāciju ir nepieciešami pietiekami re

2018. gada 12. un 13. jūnijā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas ietvaros Strasbūrā parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar EP Ārlietu, Drošības un Budžeta komiteju pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos ES dienaskārtības jautājumus un uzsvērtu nepieciešamību ES saglabāt stratēģiskās komunikācijas jautājumu aktualitāti, tostarp stiprināt noturību pret dezinformāciju.

Latvijas projekti gatavi cīnīties par ES finansiālu atbalstu inovatīvu produktu radīšanai

“Ikdienas diskusijas un vizītes Latvijas uzņēmumos un vadošajās pētniecības organizācijās parādījušas, ka mūsu uzņēmējiem un zinātnes pārstāvjiem ir virkne radošu ideju, kā attīstīt inovatīvus produktus un pakalpojumus, kas sekmētu straujāku Latvijas ekonomikas pāreju uz augstas pievienotās vērtības produktu ražošanu. Valsts uzdevums ir palīdzēt šīs idejas realizēt, tāpēc Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar uzņēmējiem un akadēmiskā sektora pārstāvjiem uzsākusi darbu pie pirmo stratēģisko projektu identificēšanas izvēlētajās biomedicīnas un viedās pilsētas tehnoloģiju jomās, kuru īstenošanai varētu piesaistīt ES finansējumu,” uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.

Latvija pauž atbalstu iespējami drīzai ES–Vjetnamas Brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanai

2018. gada 12. jūnijā Hanojā norisinājās Latvijas un Vjetnamas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas, kuras vadīja Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un Vjetnamas Ārlietu ministrijas viceministrs Bujs Thaņsons (Bui Thanh Son). Latvijas delegācijā bija arī Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, kā arī Iekšlietu ministrijas un Valsts robežsardzes pārstāvji.

Ministru kabinets apstiprina grozījumus “Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā”

2018. gada 12. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja grozījumus “Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā” (turpmāk - Sankciju likums). Likumprojekts precizē likuma subjektu loku, nosaka nacionālo sankciju spēkā stāšanās laiku, paredz sankciju izvērtēšanu publiskajos iepirkumos, nosaka iekšējās kontroles sistēmu izveides nepieciešamību, kā arī papildina kompetento institūciju uzskaitījumu un nosaka to tiesības noteikt sodus par iekšējās kontroles sistēmu trūkumiem.

Rīgā tiekas ASV un Baltijas valstu kritiskās infrastruktūras aizsardzības un kiberdrošības eksperti

2018. gada 11. un 12. jūnijā Ārlietu ministrija rīko Baltijas valstu un ASV augsta līmeņa ekspertu semināru par kiberdrošību un kritiskās infrastruktūras un pakalpojumu aizsardzību. Sadarbība kiberdrošībā un kritiskās infrastruktūras aizsardzībā šādā formā tika aizsākta Baltijas valstu un ASV prezidentu samitā 2013. gadā.

Notikumi


Latvijas ES fondu projekti – spilgti pozitīvie piemēri citām dalībvalstīm

Šī gada 13. un 14. jūnijā Eiropas Savienības Struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondu) Uzraudzības komitejas, tai skaitā Eiropas Komisijas Reģionālās un Urbānās politikas ģenerāldirektorāta (DG REGIO) un Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta (DG EMPL), pārstāvji apmeklēs klātienē dažus no Latvijas spilgtajiem ES fondu projektiem. Vizītes mērķis ir praksē iepazīties ar projektu sasniegumiem un nepastarpināti uzklausīt to īstenotāju pieredzes stāstus un ieguvumus no Kohēzijas politikas investīcijām Latvijā.

Rīgu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 322 amatiermākslas kolektīvi

Valsts galvaspilsētu Rīgu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 322 amatiermākslas kolektīvi ar 11 000 dalībnieku, kas ir viena ceturtā daļa no svētku dalībnieku kopskaita.

Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar simtiem ekspertu diskutē par galējās nabadzības izskaušanu...

Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar simtiem ekspertu diskutē par galējās nabadzības izskaušanu Eiropas vadošajā forumā Briselē

Briselē: Šodien ONE Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs (35) piedalīsies Eiropas Attīstības dienās (EDD) Briselē, kas ir Eiropas vadošais forums globālās attīstības un sadarbības jomās. U.Šalajevs kopā ar citiem 45 jaunajiem aktīvistiem un starptautiskiem ekspertiem pievienosies diskusijās ar līderiem no vairāk nekā 140 valstīm, lai apspriestu pasaulē aktuālākās problēmas, t.sk. kāpēc un kā tieši sievietes un meitenes var palīdzēt izskaust nabadzību pasaulē. Šī gada EDD tēma ir dzimumu līdztiesība. Forumā tās dalībnieki diskutēs par sieviešu un meiteņu iespējām iegūt izglītību un darbu, veikt uzņēmējdarbību, kā cīnīties pret seksuālu un uz dzimumu balstītu vardarbību, fizisko un psiholoģisko integritāti, kā arī par sieviešu un meiteņu tiesībām sociāli ekonomiskā kontekstā. ONE Jaunatnes vēstnieks U.Šalajevs aicinās foruma dalībniekus palielināt investīcijas izglītībā, kā arī darīt visu nepieciešamo, lai novērstu šķēršļus izglītības ieguvē tieši meitenēm.

Latvijas alus “Staburags Gaišais” tika atzīts par vienu no labākajiem prestizā alus konkursā Vācijā

Prestižā alus konkursā "Meininger's International Craft Beer Award 2018", kas ik gadu Vācijā pulcē alus darītavas no visas pasaules, jaunais alus "Staburags Gaišais" saņēma godalgu vairāk nekā 1000 alus konkurencē.

RTU studentu komandas ieguvušas godalgotas vietas pneimobiļu sacensībās Ungārijā

2018. gada 18. maijs – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas «Riga Airmobile» un «Riga Fresh» izcīnījušas godalgotas vietas starptautiskās studentu konstruētu peneimobiļu sacensībās «XI. International Aventics Pneumobile Competition», kas norisinājās Egras pilsētā Ungārijā.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.
Mēbeļu izgatavošana