Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Akreditācijas vēstules saņem Latvijas vēstniece Gruzijā Ingrīda Levrence

2018. gada 19. aprīlī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgajā ceremonijā pasniedza akreditācijas vēstules jaunajai Latvijas ārkārtējai un pilnvarotajai vēstniecei Gruzijā Ingrīdai Levrencei.

Valsts sekretārs: Latviju un Ķīnas pilsētu Ninbo vieno labas ekonomiskās sadarbības perspektīvas

2018. gada 18. aprīlī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs Rīgā atklāja Latvijas un Ķīnas pilsētas Ninbo ekonomiskās un tirdzniecības sadarbības simpoziju (Latvia-Ningbo Economic & Trade Cooperation Symposium). Simpozijs norisinājās Ninbo pašvaldības ģenerālsekretāra Ļangcai Džanga (Zhang Liangcai) un pavadošās uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Latvijā un tika rīkots, lai iepazīstinātu uzņēmējus ar Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības aktualitātēm, kā arī sekmētu jaunu biznesa kontaktu veidošanos.

Vēstniecei Elitai Kuzmai piešķir Vācijas Federatīvās Republikas ordeņa “Par nopelniem” Lielo Nopelnu krustu

2018. gada 18. aprīlī Latvijas vēstniecei – Valsts protokola vadītājai Elitai Kuzmai Rīgā svinīgā ceremonijā tika pasniegts Vācijas Federatīvās Republikas ordeņa “Par nopelniem” Lielais Nopelnu krusts.

Ārlietu ministrs piedalīsies ES Ārlietu padomes un ES Vispārējo lietu padomes sanāksmēs Luksemburgā

16. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā.

Valsts prezidents: Latvieši visā plašajā pasaulē - jūs esat Latvija

“Esam iegājuši mūsu simtgades gadā. Šogad mēs izvērtējam savu pagātni, kā arī izvirzām mērķus nākošajām gadu desmitgadēm. Mūsu cilvēki ir Latvijas lielākā vērtība, lai kur viņi dzīvotu,” atzīmēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2018. gada 5. aprīlī, Sanfrancisko tiekoties ar latviešu diasporas pārstāvjiem.

Notikumi


Finanšu ministre piedalīsies Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda pavasara sanāksmē Vašingtonā

No 17. līdz 22. aprīlim finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola piedalīsies Pasaules Bankas Grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pavasara sanāksmē Vašingtonā, ASV. Vizītes laikā ministrei paredzētas arī vairākas nozīmīgas tikšanās ar ASV Finanšu ministrijas pārstāvjiem, OECD ģenerālsekretāru, citu valstu finanšu ministriem un investīciju bankām.

Šodien durvis ver pasaulē lielākā pulksteņu izstāde

No 22. līdz 27.martam Šveices pilsētā Bāzelē notiks ikgadējā pasaulē lielākā pulksteņu un juvelierizstrādājumu izstāde “Baselworld”. Izstāde šogad notiek jau 101 reizi.

Vīnē atklās jaunu starptautisku tradicionālās mūzikas izdevumu sēriju, kuras pirmā publikācija sagatavota Latvijas...

Vīnē atklās jaunu starptautisku tradicionālās mūzikas izdevumu sēriju, kuras pirmā publikācija sagatavota Latvijas Mūzikas akadēmijā

21. martā plkst. 19.00 Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātē Starptautiska simpozija European Voices 5, kā arī Latvijas simtgades pasākumu ietvaros ar Latvijas vēstniecības Austrijā atbalstu un vēstnieces Veronikas Ertes uzrunu tiks prezentēta tikko iznākusī etnomuzikoloģes, Latvijas Mūzikas akadēmijas zinātniskā un radošā darba prorektores profesores Andas Beitānes publikācija – CD dubultalbums un grāmata Notes from Latvia (Piezīmes no Latvijas), kas atklāj jaunu starptautisku izdevumu sēriju European Voices: Audiovisuals. Sērijas iniciators ir Vīnes mūzikas un izpildītājmākslu universitātes Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūtā bāzētais Europas daudzbalsīgās mūzikas pētniecības centrs sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA). Publikācija izdota, pateicoties abu minēto augstskolu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. Kopā ar Andu Beitāni pasākumā piedalīsies un muzicēs arī JVLMA mācībspēki, etnomuzikologi Liene Brence un Oskars Patjanko.

Rīga ar partneriem piedalīsies starptautiskajā nekustamo īpašumu izstādē MIPIM 2018

No 13.marta līdz 16.martam Rīgas pašvaldība kopā ar partneriem piedalīsies Francijā notiekošajā ikgadējā nekustamā īpašuma un investīciju izstādē MIPIM 2018.

ES un Austrumu partnerības valstu eksperti par mazo un vidējo uzņēmumu attīstību tikās Minskā

III Baltkrievijas uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros 2018. gada 2. martā Republikas uzņēmējdarbības konfederācija (Baltkrievija) kopā ar Austrumu partnerības valstu PPD-Network fondu organizēja apaļā galda diskusiju ar ES un Austrumu partnerības valstu nevalstiskām organizācijām (NVO), kas atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus (MVU).

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.

Aktuālās ziņas