Samoilovs un Šmēdiņš kļūst par Eiropas vicečempioniem

Public. foto
Eiropas čempionātā pludmales volejbolā Nīderlandē 2. vietu izcīnījis Aleksandrs Samoilovs ar Jāni Šmēdiņu, kuri finālā divos setos piekāpās norvēģu talantiem Andersam Berntsenam Molam un Kristianam Sandlijam Serumam.

Eiropas meistarsacīkšu pusfinālā Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu gaidīja cīņa ar Krievijas pāri Konstantīns Semjonovs/Iļja Ļešukovs, kuru 19. numuram Hāgā nevajadzētu mulsināt, jo krievi spēlē daudz labāk nekā viņus Eiropas čempionātā izlikuši rīkotāji. Uzvarētājus finālā jau gaidīja norvēģu talanti Anderss Berntsens Mols (21 gads) un Kristians Sandlijs Serums (22 gadi), kuri iepriekšējā nedēļā bija uzvarējuši Gštādas (Šveice) “Major” sērijas turnīrā, bet spēlē par 3. vietu – Eiropas eksčempioni spāņi Pablo Errera un Adrians Gavira, kuri Gštādā bija otrie.

Spēles sākumā pēc divām netveramām servēm abu Krievijas pāra spēlētāju izpildījumā latvieši nonāca iedzinējos ar 4:6. Pēc līdzīgas spēles seta vidū tā beigas, vairākkārt uzbrukumā kļūdoties Ļešukovam, piederēja Šmēdiņam un Samoilovam – 21:15.

Turpretī 2. setā jau no tā sākuma vadībā bija Latvijas duets – 6:1. Aizraujošā, atraktīvā un sirdi priecējošā volejbolā aizritēja viss sets, ar spožām epizodēm un atjautīgu rīcību abu komandu izpildījumā. Labāki bija Šmēdiņš un Samoilovs, uzvarot ar 2:0 (15, 15) un sesto reizi septiņos gados iekļūstot finālā. Nekas tāds nekad nav izdevies nevienam pludmales volejbola pārim Eiropā.

Finālu nedaudz labāk uzsāka Latvijas volejbolisti, kuri ar Mola sitienu pa tīkla trosi un Šmēdiņa eisu pa Molu panāca 6:4 un 8:6, taču tālāk norvēģi viņus nelaida. Iedzīvojoties savā lomā pie tīkla Andersam Molam, Samoilovam kļuva arvien grūtāk gūt punktus uzbrukumā, un sets noslēdzās par labu Molam un Serumam ar 21:17.

Otrajā setā lūzums nenotika, un viena aktiera teātris pie tīkla (Mols) turpinājās. Šmēdiņam un Samoilovam nav sev ko pārmest, jo viņi darīja visu, lai uzvarētu, bet norvēģi šajā dienā bija neuzvarami, izcīnot titulu ar uzvaru 2:0 (17, 13).

“Perfekts saidauts (punktu gūšana, servējot pretiniekam), ļoti laba aizsardzība,” čempionus pēc spēles raksturoja Aleksandrs Samoilovs. “Neko nevarējām viņiem izdarīt. Paldies visiem faniem, kuri mūs nedēļas laikā atbalstīja!”

“Sešos gados pieci fināli, bet uzvarēt nevaram. Visu laiku tikai otrie,” kārtību, ka čempioni mainās, bet latvieši paliek finālisti, atzīmēja Jānis Šmēdiņš. “Šī nav bijusi viegla nedēļa, un otrā vieta nav slikts iznākums.”

Uzvarētāju kausu Molam un Serumam uzreiz pēc cīņas pasniedza Eiropas Volejbola konfederācijas viceprezidents Māris Pēkalis, bet sudraba medaļas Šmēdiņam un Samoilovam kādu brīdi vēlāk – Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis. Latviešiem piektajā finālā sešos gados tika ceturtās sudraba medaļas, bet spēlē par 3. vietu labāki ar 2:1 (17, -13, 12) bija spāņi Errera un Gavira.