Latvieši un igauņi kopā radīs unikālus saldumus


starptautiskā komanda
Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros Latvijas uzņēmums SIA BIORGANIK5 un Igaunijas uzņēmums Chaga OU radīs organiskas, želejas konfektes no dabīgām sulām un unikālā tehnoloģijā pārstrādātām ogām. Mērķi ir ambiciozi radīt saldumu klāstu, kas ne tikai iedvesmots no Baltijā pieejamajiem resursiem, bet ir arī veselīgs. Paredzēts, ka organiskās želejas konfektes būs bez krāsvielām, glutēna, laktozes, papildus pievienotiem cukuriem un konservantiem. Plānots, ka šie saldumi pie patērētajiem varētu nokļūt jau 2018.gadā.

Projektā savus spēkus apvieno divi Baltijas uzņēmumi, kas katrs nodrošina unikālas kompetences projekta īstenošanai. Projekta vadošais partneris ir SIA BIORGANIK5 un projekta Igaunijas partneris ir uzņēmums Chaga OU. SIA BIORGANIK5 nodrošina dabiski augstvērtīgu produktu, kuru sastāvā ir bioloģiski audzēta alveja, ražošanu un izplatīšanu. Savukārt, Chaga OU specializējies ziemeļu meža bagātību pārvēršanai uzturā lietojamos augstvērtīgos pulveros. Alvejas sula, meža ogas un bērzu piepju pulveri būs pamats jaunās saldumu līnijas produktu izstrādei. Starpvalstu komanda apvienojusies, jo saskata iespēju kaimiņvalstu sadarbībā attīstīt jaunu un unikālu produktu

5.jūlijā oficiāli abi partneri parakstījuši finansēšanas līgumu, tādējādi oficiāli aizsākot sadarbību. Šobrīd aktīvi norisinās darbs pie jaunā produkta izstrādes. Starpvalstu komanda jau izstrādājusi pamatkonceptu salduma līnijas garšas un satura kritērijiem, kurus tālāk testēs pētniecības institūts. Plānots, ka 2018.gadā saldumu līnija būs gatava un prezentēta ne tikai izstādē ‘’Riga Food 2018’’, bet arī izstādēs Vācijā un Igaunijā.

Projekta organizatori aicina visus interesentus sekot līdzi projekta attīstībai un aktivitātēm gan abu kompāniju mājaslapās, gan sociālajos tīklos. Lai gan produkts ir tikai izstrādes procesā jau šobrīd projekta komanda aktīvi pēta un testē citu ražotāju produktus, apkopo interesantākos faktus par saldumiem un pat eksperimentē, lai radītu unikālus saldumus. Jāteic, ka sekojot līdzi projekta aktivitātēm, varēsiet uzzināt daudz ko jaunu. Tāpat sekotāji regulāri tiks iepriecināti ar dažādiem gardiem un vērtīgiem pārsteigumiem. Šobrīd visiem projekta sekotājiem sociālajā portālā Facebook (lapā ‘’Organicjellycandy’’) ir iespēja iegūt abu kompāniju dāvanu komplektu vairāk nekā 50EUR vērtībā.

Projekts „ORGANIC JELLY CANDY WITH FREEZE DRIED BERRIES” (Organic Candy) Nr32 ​ir Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansēts projekts, kura mērķis ir kopīgiem spēkiem radīt jaunu inovatīvu dabīgu želejveida konfekti. Projekta vadošais partneris ir SIA BIORGANIK5 un projekta Igaunijas partneris ir uzņēmums Chaga OU. Projekta ilgums - 2017.gada 1.maijs līdz 2018.gada 31.oktobrim. Kopējais plānotais finansējums ir 183 209.20 EUR, no kuriem 85% jeb 155 727,82 EUR līdzfinansē Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma un 15% jeb 27 481.38 EUR līdzfinansē projekta partneri.

Iveta Cīrule,
BIORGANIK5 valdes locekle, projekta vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana