Astana EXPO 2017 norisinās Latvijas Nacionālā diena


foto;"Alens Līdaks"
Svētdien, 9. jūlijā Astana EXPO 2017 norisinās Latvijas Nacionālās dienas pasākumi, kurus svinīgi atklāja Latvijas Republikas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Kazahstānas Republikas premjerministra pirmais vietnieks Askars Mamins.

Latvijas Nacionālās dienas ietvaros abu valstu himnu pavadībā tika pacelti Kazahstānas un Latvijas karogi. Kazahstānas Republikas premjerministra pirmais vietnieks Askars Mamins savā uzrunā norādīja, ka Latvijas izvēlētā devīze “Satikšanās vieta Latvija – enerģija ir mūsu dabā” lieliski atbilst valsts mērķiem, jo īpaši zinot, ka tiecamies kļūt par vienu no zaļākajām valstīm pasaulē. Tāpat viņš augstu novērtēja abu valstu veiksmīgo sadarbību tranzīta un loģistikas jomā, kas ir sevišķi nozīmīgi, ņemot vērā, ka jau rīt Latvijas paviljonā sākas Tranzīta un loģistikas nedēļas pasākumi.

Savukārt Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis pauda, ka Latvijai un Kazahstānai ir daudz kopīga – abas valstis ir savu reģionu kultūras centri un vienlaikus kopā veido tiltu starp Āziju un Eiropu, jo spējam sazināties vienā valodā, piedāvājot augstas zināšanas, pieredzi un tehnoloģijas.

Pēc abu augsto amatpersonu uzrunām klātesošajiem bija iespēja baudīt Māra Brižkalna kvinteta un dziedātāju – Dināras Rudānes un Intara Busuļa – koncertu, kurā tika izpildīta Raimonda Paula mūzika.

Dienas pirmajā pusē norisinājās vairākas eksporta atbalsta kustības “The Red Jackets” prezentācijas, lai iepazīstinātu ar Latvijas veiksmes stāstiem un palīdzētu meklēt sadarbības partnerus. Tajās piedalījās VAS “Latvijas dzelzceļš”, kā arī uzņēmumi “Squalio” un “Vizulo”.

Vakarā plānotas vairākas aktivitātes Latvijas paviljonā, kurās piedalīsies abu valstu amatpersonas, vēstnieki, citu valstu paviljonu komisāri u.c. Par gastronomisko baudījumu rūpēsies pavārs Mārtiņš Sirmais.

Savukārt nākamnedēļ izstādē Astana EXPO 2017 notiks Tranzīta un loģistikas nedēļa, kuras ietvaros “Latvijas dzelzceļš” prezentēs Hyloco – ūdeņraža lokomotīves prototipu, demonstrējot jaunākās tehnoloģijas šajā jomā. Nedēļas gaitā plānota plaša programma ar konferenci un apaļā galda diskusijām. Tranzīta un loģistikas nedēļā piedalās arī Rīgas Brīvostas pārvalde un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona.

EXPO 2017 Latvijas paviljona organizētājs ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un tā vadmotīvs – “Enerģija ir mūsu dabā” (Energy is in our nature). Dalība izstādē notiek ar vairāk nekā 30 uzņēmumu atbalstu, tostarp “Latvijas Dzelzceļš” koncerna uzņēmumiem, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Rīga Tūrisma attīstība biroju, Liepājas Speciālo ekonomikas zonu, “Squalio” un citiem. Tiem uzņēmumiem, kuriem ir interese piedalīties EXPO 3017, vēl arvien ir iespēja pieteikties.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 1900 individuāli biedri un vairāk kā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau vairāk nekā 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana