Nīderlandē ar Latvijas sportistu dalību startēs Pasaules kausa sezona BMX superkrosā


Treimanis_Edzus
Nedēļas nogalē Nīderlandes pilsētā Papendālē norisināsies pirmie divi Pasaules kausa izcīņas posmi BMX riteņbraukšanā, kuros startēs seši Latvijas sportisti. Kopumā pirmajiem posmiem pieteikti 185 vīru grupas sportisti, kas ir jauns dalībnieku rekords Pasaules kausa izcīņas sacensībās.

Pārmaiņas piedzīvojis Pasaules kausa izcīņas BMX riteņbraukšanā formāts. Šajā gadā tajā paredzēti seši posmi, kas notiks trijās nedēļas nogalēs. Pirmie četri posmi gaidāmi šīs un nākamās nedēļas nogalēs – Papendāles, kā arī Zolderas trasēs. Tikmēr noslēdzošie divi posmi 16. un 17. septembrī notiks Santiago del Estero trasē Argentīnā.

Pasaules kausa sacensībās vairs nebūs ierasto “time – trial” braucienu. To vietā visi dalībnieki veiks pirmo atlases braucienu, pēc kura pirmo četru vietu ieguvēji katrā braucienā automātiski kvalificēsies 1/32 daļfinālam (vīri), 1/8 daļfinālam (dāmas). Tiem sportistiem, kuri pirmajā braucienā neiekļūs labāko četriniekā būs pēdējās iespējas brauciens. Šeit nākamo kārtu sasniegs pirmo četru vietu ieguvēji no katra pēdējās cerības braucienā, bet pārējiem sacensības būs noslēgušās. Turpinājumā pēc izslēgšanas principa sportisti cīnīsies par iekļūšanu labāko četriniekā, lai turpinātu cīņu līdz finālam.

Sezonas pirmie divi posmi notiks Nīderlandes pilsētā Papendālē. Pirmā posma sacensības ar pirmo izslēgšanas braucienu sestdien sāksies no pulksten 15:00 pēc Latvijas laika. Lielie fināli gaidāmi no pulksten 19:55. Otrā posma sacensības svētdien sāksies no pulksten 14:30 pēc Latvijas laika, bet fināli paredzēti no pulksten 19:35.

Papendālē Latviju pārstāvēs seši sportisti. Vīru grupā, kur kopā startē junioru un elites sportisti, no mūsu valsts pārstāvjiem uz starta redzēsim Kristenu Krīgeru (“StayStrong”/ “Mītavas kumeļi Jelgava”/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs), Rihardu Veidi (“Rift/ Tangent”/ “MŠA – Valmieras puikas”), Edžu Treimani (“Thrill Factory”/ “MŠA – Valmieras puikas”) un Miku Strazdiņu (“Thrill Factory”/ “Tālava VBSS”). Kopumā vīru grupā pieteikti 185 dalībnieki, kas ir jauns sportistu rekords šajā prestižajā seriālā.

Dāmu konkurencē (junioru un elites sportistes) Latviju pārstāvēs abas mūsu vadošās juniores – Vineta Pētersone (“Thrill Factory”/ “Smiltenes BJSS”) un Vanesa Buldinska (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs).


 


 


 

Dalību pirmajos četros Pasaules kausa posmos apstiprinājuši teju visi labākie pasaules BMX sportisti, tostarp Rio olimpiskais čempions Konors Fīlds (ASV), pasaules čempions Žoris Dodē (Francija) un aizvadītā gada Pasaules kausa ieguvējs Korberns Šaraks (ASV). Jāatzīmē, ka pērn Papendāles posmā uzvarēja Māris Štrombergs, kamēr Edžus Treimanis lielajā finālā bija piektais.

Piektdien Papendālē notiks “Talent Cup” sacensības sportistiem no 15 gadu vecuma. Šajās sacensībās jaunajiem un talantīgajiem sportistiem būs jāsacenšas, startējot no lielā starta kalna. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs B16 grupas braucējs Edvards Glāzers.

Latvijas BMX izlases galvenais atbalstītājs trešo gadu ir būvniecības uzņēmums “MONUM”.

 

Latvijas Riteņbraukšanas federācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana