Ziņas | Pasaule | Notikumi


Latvijas diplomātei Alisei Balodei piešķir Francijas Republikas Goda Leģiona ordeni kavaliera pakāpē

21. jūnijā Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājai Alisei Balodei Francijas vēstniecībā Rīgā svinīgā ceremonijā tika pasniegts Francijas Republikas prezidenta piešķirtais Goda Leģiona ordenis (Grade de Chevalier de la Légion d'Honneur) kavaliera pakāpē.

Vidzemnieks, Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar kolēģiem tikās ar Beļģijas karalieni Matildi ...

Vidzemnieks, Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar kolēģiem tikās ar Beļģijas karalieni Matildi Eiropas vadošajā forumā Briselē.

Briselē, Beļģijā: ONE Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs (34) kopā ar citiem Jaunatnes vēstniekiem no dažādām valstīm tikās ar Beļģijas karalieni Matildi Eiropas vadošajā forumā globālās attīstības un sadarbības jomā ietvaros Briselē. Karaliene Matilde apmeklēja starptautiskās organizācijas ONE Campaign stendu. Uzrunājot Beļģijas karalieni, Jaunatnes vēstnieki vērsa viņas uzmanību uz pasaulē aktuālām problēmām, jo īpaši jautājumiem par meiteņu izglītošanas nepieciešamību un tās ietekmi uz apkārtējo pasauli. Karaliene ar interesi klausījās jauno līderu vēstījumā. Viņa savas vizītes nobeigumā jaunatnes vēstniekiem uzsvēra, ka izglītība ir atslēga nabadzības izskaušanai. "Tajā dienā, kad sievietēm būs tādas pašas tiesības un iespējas kā vīriešiem, mēs būsim veikuši milzīgu soli ceļā uz labāku pasauli," piebilda karaliene Matilde savas vizītes laikā Eiropas Attīstības dienās Briselē.

Diasporas vēstnieks Atis Sjanīts piedalās pasākumā "Eslingenas Dziesmu svētkiem 70"

No 16. līdz 18. jūnijam Eslingenā, Vācijā, norisinās vērienīgs pasākums "Eslingenas Dziesmu svētkiem 70", kuru apmeklēs Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts. Šajā laikā latvieši pieskandinās pilsētas ielas un koncertzāles, svinot Eslingenas dziesmu svētku 70. gadadienu.

Astanas EXPO 2017 pirmā tematiskā nedēļa veltīta izglītībai

Nākamnedēļ, no 19. līdz 25.jūnijam, Kazahstānas galvaspilsētā Astanā pasaules izstādes "Astana EXPO 2017" laikā notiks izglītības nedēļa, kurā dalību apstiprinājuši "Study in Latvia" (Akadēmiskās informācijas centrs) un Latvijas Augstākās izglītības eksporta apvienība, kuru pārstāvēs Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, biznesa augstskola "Turība", Transporta un sakaru institūts, kā arī Rīgas Aeronavigācijas institūts.

Austrijas paviljonā enerģiju iegūst no apmeklētājiem

Šonedēļ Austrijas paviljonā tika aizvadīta nacionālā diena, kuras laikā tika izrādīts viens no oriģinālākajiem izstrādes EXPO 2017 paviljoniem. Apmeklētājiem ar savu muskuļu spēku bija jādarbina vairākas ierīces, kas savukārt demonstrēja neliela ieskatu Austrijā.

Jaunais DFDS Ro-Ro tipa kuģis ticis pie vārda

Otrais lielākais DFDS Ro-Ro tipa kuģis, kas būvēts Flensburgas (Flensburger Schiffbau-Gesellschaft) kuģu būvētavā, nosaukts Tulipa Seaways vārdā. Kuģis jau rudenī papildinās DFDS loģistikas kuģu floti un uzsāks pirmos reisus starp Roterdamas un Iminghamas ostām.

Latvijā svinīgi atklāj Latvijas dalību EXPO 2017

Pirmdien, 12.jūnijā, arī Latvijā par godu mūsu valsts dalībai Astanas EXPO 2017, notika svinīgs atklāšanas pasākums, kura laikā notika sazināšanās ar pārstāvjiem Kazahstānā, tika demonstrēta mājas lapa www.expolatvia.com, ko izstrādājis "Squalio", kā arī klātesošajiem bija iespēja virtuāli izstaigāt paviljonu un uzzināt jaunumus par nākamnedēļ plānoto izglītības nedēļu.

Latvijas interesēs ir ES fondu finansējuma apjoma saglabāšana pēc 2020. gada

Ceturtdien un piektdien, 8. – 9. jūnijā, Maltā notika Eiropas Savienības Kohēzijas politikas neformālā Ministru Padomes sanāksme, kurā Latvija pauda skaidru nostāju Kohēzijas politikas jeb ES fondu finansējuma apjoma saglabāšanai pēc 2020. gada, kā arī tās vienkāršošanai.

Latvijas reklāmisti starp pasaules labākajiem

16.maijā Ņujorkā, ASV norisinājās ikgadējais reklāmas festivāls Clio Awards, kurā šogad laurus plūca arī reklāmas aģentūra no Latvijas – Pagan Ogilvy. Par basketbola klubam VEF Rīga radīto reklāmu Kolorīti melnbalts Latvijas reklāmas aģentūra saņēma bronzas statuju prestižajā kategorijā Filmētā reklāma.

Ar pārsteidzošu performanci Tallinā prezentē gastronomisko tūrismu Latvijā

Igaunijā, Tallinas vēstniecībā, aizvadīta gastronomiskā performance "Latvian Senses". Tās mērķis ir uzrunāt un prezentēt medijiem, tūrisma nozares pārstāvjiem un viedokļa līderiem Rīgas-Gaujas kā Eiropas gastronomijas reģiona gastronomisko piedāvājumu un reģionu kā piemērotu gastronomijas tūrisma galamērķi.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss