Ziņas | Pasaule | Notikumi


Latvija saņem starptautisko Vestfālenes miera balvu

Sestdien, 2018. gada 14. jūlijā, Minsterē, Vācijas Federatīvajā Republikā Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā saņēma Latvijai piešķirto starptautisko Vestfālenes miera balvu.

Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies Baltijas Spīdveja Līgas sacensības spīdvejā pāriem

Trešdien, 11.jūlijā, pl. 17.00, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies Baltijas Spīdveja Līgas sacensības spīdvejā pāriem 2.posms, kurā piedalīsies divas Latvijas spīdveja pāru komandas no Rīgas un Daugavpils, divas Somijas komandas un pa vienai komandai no Igaunijas, Krievijas un Ukrainas.

Saint-Gobain paziņo 14. starptautiskā studentu konkursa "Multi-Comfort House" uzvarētājus

Saint-Gobain pasniedzis balvas 14. starptautiskā studentu konkursa "Multi-Comfort House 2018" starptautiskajā finālā, kas norisinājās Dubaijā (Apvienotie Arābu Emirāti) un ko vadīja Saint-Gobain grupas priekšsēdētājs un vadītājs Pjērs-Andrē de Šalendārs un Dubaijas pašvaldības izpilddirektors Davuds Abduls Ramans Al Hažiri.

Latvijas ES fondu projekti – spilgti pozitīvie piemēri citām dalībvalstīm

Šī gada 13. un 14. jūnijā Eiropas Savienības Struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondu) Uzraudzības komitejas, tai skaitā Eiropas Komisijas Reģionālās un Urbānās politikas ģenerāldirektorāta (DG REGIO) un Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta (DG EMPL), pārstāvji apmeklēs klātienē dažus no Latvijas spilgtajiem ES fondu projektiem. Vizītes mērķis ir praksē iepazīties ar projektu sasniegumiem un nepastarpināti uzklausīt to īstenotāju pieredzes stāstus un ieguvumus no Kohēzijas politikas investīcijām Latvijā.

Rīgu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 322 amatiermākslas kolektīvi

Valsts galvaspilsētu Rīgu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 322 amatiermākslas kolektīvi ar 11 000 dalībnieku, kas ir viena ceturtā daļa no svētku dalībnieku kopskaita.

Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar simtiem ekspertu diskutē par galējās nabadzības izskaušanu...

Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar simtiem ekspertu diskutē par galējās nabadzības izskaušanu Eiropas vadošajā forumā Briselē

Briselē: Šodien ONE Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs (35) piedalīsies Eiropas Attīstības dienās (EDD) Briselē, kas ir Eiropas vadošais forums globālās attīstības un sadarbības jomās. U.Šalajevs kopā ar citiem 45 jaunajiem aktīvistiem un starptautiskiem ekspertiem pievienosies diskusijās ar līderiem no vairāk nekā 140 valstīm, lai apspriestu pasaulē aktuālākās problēmas, t.sk. kāpēc un kā tieši sievietes un meitenes var palīdzēt izskaust nabadzību pasaulē. Šī gada EDD tēma ir dzimumu līdztiesība. Forumā tās dalībnieki diskutēs par sieviešu un meiteņu iespējām iegūt izglītību un darbu, veikt uzņēmējdarbību, kā cīnīties pret seksuālu un uz dzimumu balstītu vardarbību, fizisko un psiholoģisko integritāti, kā arī par sieviešu un meiteņu tiesībām sociāli ekonomiskā kontekstā. ONE Jaunatnes vēstnieks U.Šalajevs aicinās foruma dalībniekus palielināt investīcijas izglītībā, kā arī darīt visu nepieciešamo, lai novērstu šķēršļus izglītības ieguvē tieši meitenēm.

Latvijas alus "Staburags Gaišais" tika atzīts par vienu no labākajiem prestizā alus konkursā Vācijā

Prestižā alus konkursā "Meininger's International Craft Beer Award 2018", kas ik gadu Vācijā pulcē alus darītavas no visas pasaules, jaunais alus "Staburags Gaišais" saņēma godalgu vairāk nekā 1000 alus konkurencē.

RTU studentu komandas ieguvušas godalgotas vietas pneimobiļu sacensībās Ungārijā

2018. gada 18. maijs – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas «Riga Airmobile» un «Riga Fresh» izcīnījušas godalgotas vietas starptautiskās studentu konstruētu peneimobiļu sacensībās «XI. International Aventics Pneumobile Competition», kas norisinājās Egras pilsētā Ungārijā.

ES mājā Rīgā Uldis Šalajevs sniegs bezmaksas vieslekciju, vadīs praktisko nodarbību par ES...

Briselē, 2018.gada 16.maijā

ES mājā Rīgā Uldis Šalajevs sniegs bezmaksas vieslekciju, vadīs praktisko nodarbību par ES pastāvīgo ierēdņu EPSO testiem darbam ES institūcijās

Rīgā: 2018.gada 21.maijā, pirmdien, no plkst. 15:00 līdz 17:30, Eiropas Savienības (ES) mājā ES institūciju darbinieks Briselē Uldis Šalajevs bezmaksas vieslekcijas laikā izklāstīs stratēģijas, kārtojot Eiropas Savienības Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atklāto konkursu datorizēto priekšatlases daudzizvēļu testus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta vienam no EPSO testa praktiskajiem uzdevumiem – darbs grupā. Paralēli EPSO pastāvīgo ierēdņu konkursiem, vairākas ES institūcijas un aģentūras aicina interesentus reģistrēties atklātajiem konkursiem. Piem., Komunikācijas speciālista vakancei darbam Eiropas Patvēruma atbalsta birojā (EASO) Maltā - pieteikties līdz: 22.05. - un Izcelmes valstu un tranzīta sektora (CTS) vadītāja vakancei darbam EASO (pieteikties līdz: 28.05.); Datu speciālista tiešsaistes resursu jomā vakancei Eiropas Dzīves un darba apstākļu uzlabošanas fondā Īrijā (pieteikties līdz: 24.05.), u.c. EPSO regulāri rīko atklātus konkursus, lai atlasītu darbiniekus, kuri ir talantīgi, motivēti un augsti kvalificēti savā profesionālajā jomā, izveidojot kandidātu rezerves sarakstus, no kuriem ES iestādes var pieņemt darbā pastāvīgos ierēdņus – administratorus (AD) un asistentus (AST).

Notiks starptautiskā mērogā unikāls pilsētplānošanas pasākums "Mad City Happening 2018"

Šī gada 31. maijā – 1. jūnijā Rīgā notiks starptautisks pilsētplānošanas pasākums "Mad City Happening 2018". Pasākums veltīts viedo pilsētu koncepta attīstībai, fokusējoties uz jaunākajām un neparastākajām idejām tehnoloģiju jomā, kā arī uz sabiedrības iesaisti pilsētas vides pilnveidošanā. Tas pulcēs ap 500 dalībnieku no 15 pasaules valstīm.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana