Ziņas | Pasaule | Notikumi


RTU studentu komandas ieguvušas godalgotas vietas pneimobiļu sacensībās Ungārijā

2018. gada 18. maijs – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas «Riga Airmobile» un «Riga Fresh» izcīnījušas godalgotas vietas starptautiskās studentu konstruētu peneimobiļu sacensībās «XI. International Aventics Pneumobile Competition», kas norisinājās Egras pilsētā Ungārijā.

ES mājā Rīgā Uldis Šalajevs sniegs bezmaksas vieslekciju, vadīs praktisko nodarbību par ES...

Briselē, 2018.gada 16.maijā

ES mājā Rīgā Uldis Šalajevs sniegs bezmaksas vieslekciju, vadīs praktisko nodarbību par ES pastāvīgo ierēdņu EPSO testiem darbam ES institūcijās

Rīgā: 2018.gada 21.maijā, pirmdien, no plkst. 15:00 līdz 17:30, Eiropas Savienības (ES) mājā ES institūciju darbinieks Briselē Uldis Šalajevs bezmaksas vieslekcijas laikā izklāstīs stratēģijas, kārtojot Eiropas Savienības Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atklāto konkursu datorizēto priekšatlases daudzizvēļu testus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta vienam no EPSO testa praktiskajiem uzdevumiem – darbs grupā. Paralēli EPSO pastāvīgo ierēdņu konkursiem, vairākas ES institūcijas un aģentūras aicina interesentus reģistrēties atklātajiem konkursiem. Piem., Komunikācijas speciālista vakancei darbam Eiropas Patvēruma atbalsta birojā (EASO) Maltā - pieteikties līdz: 22.05. - un Izcelmes valstu un tranzīta sektora (CTS) vadītāja vakancei darbam EASO (pieteikties līdz: 28.05.); Datu speciālista tiešsaistes resursu jomā vakancei Eiropas Dzīves un darba apstākļu uzlabošanas fondā Īrijā (pieteikties līdz: 24.05.), u.c. EPSO regulāri rīko atklātus konkursus, lai atlasītu darbiniekus, kuri ir talantīgi, motivēti un augsti kvalificēti savā profesionālajā jomā, izveidojot kandidātu rezerves sarakstus, no kuriem ES iestādes var pieņemt darbā pastāvīgos ierēdņus – administratorus (AD) un asistentus (AST).

Notiks starptautiskā mērogā unikāls pilsētplānošanas pasākums "Mad City Happening 2018"

Šī gada 31. maijā – 1. jūnijā Rīgā notiks starptautisks pilsētplānošanas pasākums "Mad City Happening 2018". Pasākums veltīts viedo pilsētu koncepta attīstībai, fokusējoties uz jaunākajām un neparastākajām idejām tehnoloģiju jomā, kā arī uz sabiedrības iesaisti pilsētas vides pilnveidošanā. Tas pulcēs ap 500 dalībnieku no 15 pasaules valstīm.

Latvijas Mūzikas akadēmijas Jauktais koris koncertēs Rostokā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Jauktais koris diriģenta Jāņa Ozola vadībā no 10. līdz 12. maijam koncertēs Rīgas sadraudzības pilsētā Rostokā, Vācijā. Kora koncerti iekļauti Hanzas pilsētas Rostokas 800 gadu jubilejas svinību programmā.

Latvijas labākie džeza izpildītāji Ņujorkā aicina atzīmēt Latvijas valsts simtgadi!

Ņujorkā, 2018. gada 2.maijā, plkst. 19.30 Barišņikova Mākslas centrā uzstāsies Māra Briežkalna kvintets ar audiovizuālo projektu "Rothko in Jazz".

Finanšu ministre piedalīsies Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda pavasara sanāksmē Vašingtonā

No 17. līdz 22. aprīlim finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola piedalīsies Pasaules Bankas Grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pavasara sanāksmē Vašingtonā, ASV. Vizītes laikā ministrei paredzētas arī vairākas nozīmīgas tikšanās ar ASV Finanšu ministrijas pārstāvjiem, OECD ģenerālsekretāru, citu valstu finanšu ministriem un investīciju bankām.

Šodien durvis ver pasaulē lielākā pulksteņu izstāde

No 22. līdz 27.martam Šveices pilsētā Bāzelē notiks ikgadējā pasaulē lielākā pulksteņu un juvelierizstrādājumu izstāde "Baselworld". Izstāde šogad notiek jau 101 reizi.

Vīnē atklās jaunu starptautisku tradicionālās mūzikas izdevumu sēriju, kuras pirmā publikācija sagatavota Latvijas...

Vīnē atklās jaunu starptautisku tradicionālās mūzikas izdevumu sēriju, kuras pirmā publikācija sagatavota Latvijas Mūzikas akadēmijā

21. martā plkst. 19.00 Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātē Starptautiska simpozija European Voices 5, kā arī Latvijas simtgades pasākumu ietvaros ar Latvijas vēstniecības Austrijā atbalstu un vēstnieces Veronikas Ertes uzrunu tiks prezentēta tikko iznākusī etnomuzikoloģes, Latvijas Mūzikas akadēmijas zinātniskā un radošā darba prorektores profesores Andas Beitānes publikācija – CD dubultalbums un grāmata Notes from Latvia (Piezīmes no Latvijas), kas atklāj jaunu starptautisku izdevumu sēriju European Voices: Audiovisuals. Sērijas iniciators ir Vīnes mūzikas un izpildītājmākslu universitātes Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūtā bāzētais Europas daudzbalsīgās mūzikas pētniecības centrs sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA). Publikācija izdota, pateicoties abu minēto augstskolu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. Kopā ar Andu Beitāni pasākumā piedalīsies un muzicēs arī JVLMA mācībspēki, etnomuzikologi Liene Brence un Oskars Patjanko.

Rīga ar partneriem piedalīsies starptautiskajā nekustamo īpašumu izstādē MIPIM 2018

No 13.marta līdz 16.martam Rīgas pašvaldība kopā ar partneriem piedalīsies Francijā notiekošajā ikgadējā nekustamā īpašuma un investīciju izstādē MIPIM 2018.

ES un Austrumu partnerības valstu eksperti par mazo un vidējo uzņēmumu attīstību tikās Minskā

III Baltkrievijas uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros 2018. gada 2. martā Republikas uzņēmējdarbības konfederācija (Baltkrievija) kopā ar Austrumu partnerības valstu PPD-Network fondu organizēja apaļā galda diskusiju ar ES un Austrumu partnerības valstu nevalstiskām organizācijām (NVO), kas atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus (MVU).

Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi