Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica apliecina stingru atbalstu multilaterālismam


foto; Ārlietu ministrija
2020. gada 25. septembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās diskusijā "Mūsu apņemšanās un ieguldījums labākai atjaunošanai" ("Our commitment and contribution to building back better"), kuru organizēja Multilaterālisma alianses dibinātājvalstis Vācija un Francija. Diskusija notika Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 75. sesijas augsta līmeņa nedēļas ietvaros un tika pārraidīta video formātā.

Z. Kalniņa-Lukaševica apliecināja Latvijas atbalstu daudzpusējās diplomātijas pieejai starptautisko krīžu un izaicinājumu pārvarēšanā. “Efektīva sadarbība starptautiskajās organizācijās stiprina mūsu spēju  kopīgiem spēkiem risināt tādus globālus jautājumus, kā klimata pārmaiņas, tiesiskumā balstītas starptautiskās kārtības un cilvēktiesību aizstāvība. Multilaterālisms ir īpaši svarīgs globālās pandēmijas radīto seku risināšanā,” teica parlamentārā sekretāre.

Savā uzrunā parlamentārā sekretāre uzsvēra nepieciešamību valstīm cīnīties ar dezinformāciju, aktīvi iesaistoties arī starptautiskajām organizācijām, kas īpaši aktualizējās Covid-19 pandēmijas laikā.  Latvija turpinās ANO ietvaros aktualizēt jautājumu par dezinformācijas riskiem kā daļu no mūsu izpratnes par efektīvu multilaterālismu.

Parlamentārā sekretāre aicināja vairāk pievērst uzmanību globālajiem izaicinājumiem cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas jomā, norādot uz pamatbrīvību un pilsoniskās sabiedrības apspiešanu Baltkrievijā.  

“Tikai aktīvi sadarbojoties savā starpā ir iespējams pārvarēt krīzes un uzturēt mieru un drošību,” uzrunā atzīmēja Z. Kalniņa-Lukaševica.

Sanāksmē piedalījās 70 valstu ārlietu ministri un citas amatpersonas.

Informācijai

Efektīvs multilaterālisms ir viena no ES ārpolitiskajām prioritātēm, kuru atbalsta arī Latvija. Šogad efektīva multilaterālisma tēmai ir pastiprināta uzmanība ES un ANO publiskajā diplomātijā ANO 75. gadadienas kontekstā ar mērķi labāk skaidrot multilaterālisma nozīmi un kā ANO lēmumi un rīcība ietekmē cilvēku dzīvi.

Francijas un Vācijas ārlietu ministri 2019. gadā izveidoja “Multilaterālisma stiprināšanas aliansi”, kurai ir pievienojusies Latvija. Tā ir neformāla līdzīgi domājošu valstu alianse, kas uzskata daudzpusēju sadarbību un starptautisko tiesību ievērošanu par starptautiskās stabilitātes un miera garantu. Alianses ietvaros valstis var attīstīt partnerības konkrētās tematiskās iniciatīvās

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums