E. Rinkēvičs: ir nepieciešama starptautiskās sabiedrības aktīvāka rīcība LGBT dekriminalizācijai un diskriminācijas...


foto;Ārlietu ministrija
Lai gan situācija ar seksuālo minoritāšu tiesībām pēdējos gados pasaulē ir vērojamas pozitīvas tendences, tomēr vairākās valstīs lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienas pārstāvji joprojām nevar pilnā apmērā baudīt cilvēktiesību un brīvību normas, šodien Minhenes Drošības konferences ietvaros notiekošajā diskusijā par LGBT dekriminalizāciju uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Mūsdienās ir vairāk nekā 60 valstis, kurās darbojas likumi, kas uzskata viendzimuma attiecības par krimināli sodāmu rīcību. Šajā kontekstā ārlietu ministrs atzinīgi vērtē ASV iniciēto diskusiju par LGBT dekriminalizāciju, aktualizējot seksuālo minoritāšu stāvokļa problēmu atsevišķās valstīs, kā arī meklējot veidus kā uzlabot situāciju šajā jomā. 

E. Rinkēvičs atzīmēja, ka diskusija par LGBT dekriminalizācijas nepieciešamību nav uzskatāma par Rietumu vērtību vai normu uzspiešanas mēģinājumu, jo visu veidu diskriminācijas izskaušana ir viena no saistībām, kuras valstis uzņemas, pievienojoties starptautisko cilvēktiesību konvencijām. Zīmīgi, ka viena no diskusijām par LGBT dekriminalizāciju notiek Minhenes Drošības konferences ietvaros, kas liecina, ka cilvēkdrošība ir daļa no plašākas diskusijas par drošību mūsdienu pasaulē. 

Īpaši satrauc tas, ka diemžēl dažās valstīs pēdējā laikā tiek sperti soļi, kas paredz jaunus vai vēl bargākus sodus LGBT saistībā ar viendzimuma attiecībām. Viens no negatīvajiem piemēriem, kas apliecina, ka LGBT pārstāvji tiek pakļauti vajāšanai un spīdzināšanai, ir notiekošais Krievijas Ziemeļkaukāza reģionā Čečenijā. Latvija turpinās pievērst uzmanību šim jautājumam starptautiskajās organizācijās arī turpmāk. 

E. Rinkēvičs ir pārliecināts, ka ir nepieciešams izmantot visus starptautiskās sabiedrības rīcībā esošos diplomātiskos un divpusējā dialoga instrumentus, lai stiprinātu pilsonisko sabiedrību un cilvēktiesību aizstāvēšanas kustību valstīs, kurās šādi ierobežojumi darbojas, kā arī, lai izskaustu visa veida diskrimināciju. 

Informācijai: 2020. gada 14. -16. februārī ārlietu ministrs E. Rinkēvičs piedalās Minhenes Drošības konferencē Vācijā, kurā dalībnieki spriedīs par aktuālajiem drošības un aizsardzības politikas jautājumiem. Ikgadējā drošības konference Minhenē ir viens no prominentākajiem drošības forumiem Eiropā, kas pulcē pasaules valstu līderus, ietekmīgus politiķus, žurnālistus un starptautiskās politikas ekspertus. Konferences laikā E. Rinkēvičam paredzētas vairākas divpusējās tikšanās ar saviem ārvalstu kolēģiem un intervijas plašsaziņas līdzekļiem.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums