Rīga piedalījās 39. Starptautiskajās Hanzas dienās Pleskavā


public. foto
No 27. līdz 30. jūnijam Rīgas oficiālā delegācija pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča vadībā apmeklēja 39. Starptautiskās Hanzas dienas Krievijas Hanzas pilsētā Pleskavā. Paralēli tām notika arī 9. Krievijas Hanzas pilsētu dienas.

39. Starptautisko Hanzas dienu moto bija “Ceļš uz priekšu” („Путь навстречу”). Hanzas dienās piedalījās 89 Hanzas pilsētu delegācijas –  72 delegācijas no dažādām Eiropas valstu Hanzas pilsētām, kā arī 17 Krievijas Hanzas pilsētām, kuras visas ietilpst Hanzas pilsētu savienībā DIE HANSE,  tostarp apmēram 1600 delegāti.

 

Rīgas pārstāvji piedalījās Hanzas Komisijas un Hanzas pilsētu Delegātu sēdēs un citos oficiālos pasākumos. Delegātu sēdē tika apstiprināta četru jaunu pilsētu uzņemšana Hanzas pilsētu savienībā, uz trīs nākamajiem gadiem tika ievēlēts jauns Hanzas Prezidijs, kura priekšgalā ir Lībekas mērs, kā arī tika apstiprināts jaunais Hanzas Komisijas sastāvs, kurā Rīga turpina pārstāvēt visas Latvijas Hanzas pilsētas.

Hanzas pilsētu tirgū tika veiksmīgi prezentēta Rīga un tās tūrisma iespējas, akcentējot gastronomijas tūrismu. Degustācijai tika piedāvāti tradicionāli Latvijas pārtikas produkti un dažādi tekstilizstrādājumi. Rīgas stendā darbojās arī amatnieki, demonstrējot tirgus apmeklētājiem prievīšu aušanas un klūdziņu groziņu pīšanas prasmi, kas guva ļoti lielu stenda apmeklētāju piekrišanu.

Hanzas dienu ietvaros notika pārrobežu sadarbības ekonomikas forums, kurā piedalījās aptuveni 300 dalībnieki, tostarp arī Rīgas pārstāvji, notika uzņēmumu kontaktbirža un objektu apmeklējumi.

Rīgas pārstāvji tradicionāli piedalījās jauniešu Hanzas programmā „Youth Hansa”, kuras ietvaros notika dažādas aktivitātes jauniešiem. Hanzas dienu ietvaros norisinājās ikgadējais Hanzas pilsētu mākslas projekts „HanseArtWorks”, kas šogad tika realizēts kā multimediju fotomākslinieku festivāls “Baltās sienas krāsa”, kurā tika rādīta arī Rīgas fotokluba sagatavota fotokolāža par Rīgas pilsētu un Hanzas liecībām tajā.

Daudzveidīgā Hanzas dienu pasākumu programma bija domāta lieliem un maziem. Tajā bija iekļauti tautas muzikantu un dejotāju koncerti, dažādu populāru krievu mūziķu koncerti uz lielās skatuves. Uz kopumā trīspadsmit brīvdabas skatuvēm visu Hanzas dienu garumā uzstājās dažādu Hanzas pilsētu un vietējie kultūras kolektīvi. Rīgu šajās Hanzas dienās  krāšņi pārstāvēja un publiku priecēja TDA „Teiksma”.

 

Pleskavas Hanzas dienu ietvaros norisinājās Starptautiskie koru svētki – Hanzas dienu atklāšanas pasākumā 27.jūnija vakarā kopā ar vairākiem  slaveniem Krievijas solistiem dziedāja apvienotais bērnu koris, kas pulcēja 800 bērnus no Krievijas un vairākām starptautiskām Hanzas pilsētām, kā arī koru svētkos piedalījās 600 Pleskavas apgabala dziedātāji.

Svētkus Pleskavas pilsētā kopumā apmeklēja aptuveni 70 000 cilvēku, uz svētku uguņošanu, kas notika 29.jūnija vakarā Veļikajas upes krastā, bija ieradušies aptuveni 40 000 pilsētas iedzīvotāju un viesu. Hanzas dienu noslēguma gājienā 30.jūnijā gāja aptuveni 2000 delegāti un kultūras grupu dalībnieki, bet  noslēguma ceremoniju un koncertu, kas pēc gājiena notika uz lielās skatuves Pleskavas Kremļa teritorijā 30.junija vakarā, skatījās vairāk nekā 5000 skatītāju. Delegāciju un kultūras grupu uzņemšanā bija iesaistīti vairāk nekā 700 brīvprātīgie palīgi – jaunieši.

Foto: https://failiem.lv/u/564nfews

Starptautiskās Hanzas dienas ik gadu tiek rīkotas citā Hanzas pilsētā. Nākamās Starptautiskās Hanzas dienas notiks no 2020. gada 4. Līdz 7. Jūnijam Brilonā, Vācijā.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums