Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs devies vizītē uz Apvienoto Karalisti


foto;Ārlietu ministrija
No 15. līdz 17. martam ārlietu ministrs E.Rinkēvičs uzturēsies Londonā, kur viņam plānotas tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas vicespīkeru un Eiropas Savienības komitejas priekšsēdētāju lordu Bosvelu (Lord Boswell), faktisko premjerministres vietnieku Deividu Lidingtonu (David Lidington), kā arī ārlietu ministru Džeremiju Hantu (Jeremy Hunt).

Plānots, ka ministrs ar Apvienotās Karalistes pārstāvjiem pārrunās Latvijas un Apvienotās Karalistes divpusējās attiecības, tai skaitā ciešo sadarbību drošībā, kā arī Apvienotās Karalistes gatavošanos breksitam un aktuālos starptautiskos jautājumus.

Tāpat ministram Londonā paredzēta arī tikšanās ar diasporu, dalība Latvijas vēstniecības Londonā un Eiropas Reformu centra (Centre for European Reform) kopīgi rīkotā diskusijā ar Apvienotās Karalistes politiķiem, pētniekiem un žurnālistiem par starptautiskajām aktualitātēm, kā arī intervijas Apvienotās Karalistes medijiem – Sky News, Channel 5, BBC Radio 4’s Today Programme, The Guardian.

Atzīmējams, ka sarunā ar tautiešiem ministrs pārrunās Latvijas diasporas politiku, tai skaitā nesen pieņemto Diasporas likumu un tā ieviešanu dzīvē, kā arī diasporai aktuālos jautājumus saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Latvija un Apvienotā Karaliste ir uzticami sabiedrotie un partneri, ko vieno cieša sadarbība drošībā, ekonomikā un tirdzniecībā, kā arī kultūrā, izglītībā un citās jomās. Apvienotajā Karalistē atrodas arī lielākā Latvijas diasporas daļa – vairāk nekā 100 000 tautiešu.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums